Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 21 grudnia 2004, 14:17

Play zawartość Numeru 01/2005

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Święta nadeszły. No prawie. Z tej okazji parę ogłoszeń. Wieści dobre, mamy fajne materiały i fajne pełne wersje. Wieści gorsze, cena podskoczyła o złotówkę, ponieważ jesteśmy chciwi, Aleksy potrzebuje na nowego Merca, Bananowi brakuje jeszcze 200 PLN-ów na lot w kosmos, a ja postanowiłem wydać własnym sumptem płytę solowa z kolędami nagranymi w stylu goth. Tak naprawdę to zostaliśmy zmuszeni do takiej decyzji rosnącymi kosztami produkcji - niestety nie dało się tego uniknąć i PLAY kosztuje od teraz 12,90 PLN. Mamy jednak nadzieje, ze uznacie iż nadal będzie warto nas kupować. Zresztą sami sprawdźcie, co oferujemy Wam w zamian w tym miesiącu.

Na płytach

Pełne wersje

Colin McRae Rally 2.0 PL (2000) - Gra dla szybkich chłopaków, którzy lubią kończyć pierwsi. Druga część serii rajdowej firmowanej nazwiskiem Szkota na czterech kółkach. Podobno wielu do dziś tę część właśnie uważa za najlepszą. Sprawdźcie czy maja rację.

Sudden Strike PL (2001) - Co nagle to po diable. No chyba, ze chodzi o wojnę, gdzie nagle oznacza przeważnie pół kilo ołowiu w zadzie przeciwnika zamiast we własnym zadzie. Doskonała strategia drugowojenna, w której czas jest rzeczywiście ważny.

Ace Ventura PL (1996) - Legendarna przygodówka z legendarnym psim detektywem w roli głównej. Tylko tutaj gadanie tyłkiem, niewiarygodnie trudna zagadka z układaniem totemu oraz kupa gagów. Przygodówka znaczy się. Podobno z trzema jajami.

Warrior Kings PL (2002) - Średniowiecze, wojna, zakuci w pancerze rycerze. Wszystko to, a nawet trochę strategii w czasie rzeczywistym oferuje ten tytuł. I pamiętajcie, w tej grze kopia to nie identyczny obrazek. Tu od patrzenia w kopie można sobie wydłubać oko.

3D American Pool PL (2004) - Symulacja zaganiania drągiem kolorowych kulek do dziur w zielonym stole. Symulacja bilarda, której brakuje jedynie do pełnego realizmu papierosowego dymu w sali oraz czternastu chłopa żłopiących wokół stołu browary.

Wersje demo

Gorky 02 - Cole Sullivan postanawia odnaleźć i odstrzelić Świętego Mikołaja za to, ze w piątej klasie nie przyniósł mu roweru... Wróć! To scenariusz trojki! Eee, no wiec w tej wersji demo zobaczycie fragment misji, w której Cole próbuje powstrzymać międzynarodowy spisek ze Wschodu przed stworzeniem armii Szalonych Iwanow.

Santa Claus 2: In Trouble... Again! - Święty Mikołaj ma przerąbane. Ukrywa się w drewutni w Laponii przed niejakim Colem Sullivanem, który próbuje odstrzelić mu... A nie, to nie ta gra. W tej zręcznościówce Święty Mikołaj po prostu wesoło hasa, a konkretniej my, sterując nim.

Pro Evolution Soccer 4 - Tajemnicza gra, w której występują panowie o żenujących nazwiskach. Na przykład Castroman, Kaka, Kily Gonzales. Ale chrzanić nazwiska, to demo najnowszej części najlepszej symulacji piłki nożnej na świecie. Prooooo Evoooooluuution Socceeeeer 4! Czy dostane wreszcie tę robotę gościa z mikrofonem zapowiadającego bokserów?

Zawartość numeru

Na okładce Władca Pierścieni: Bitwa o Sródziemie, a w środku sprawozdanie ManJAka, który spędził z Drużyną Pierścienia i ich arcywrogami całkiem sporo czasu i odkrył, że w porównaniu z Legolasem, Aragornem, a nawet z Pippinem i Meriadokiem Terminator, Predator i każdy inny aktor to małe pimpki, które ledwo oderwały się od spódnicy mamusi.

W tym miesiącu rzucamy Wam do lektury rozbudowaną rubrykę Trendów. Rozbudowana, bo poza demaskatorskim tekstem o twórcach Half-Life'a 2 zmieściliśmy też materiał o grze, która wstrząsnęła Ameryką, a mianowicie JFK Reloaded - dla niewtajemniczonych - chodzi o strzelanie Oswaldem do prezydenta Kennedy'ego. Sprawdźcie.

Kolejny duży i ciekawy materiał to My Hero! Czyli przegląd i zestawienie wszystkich gier na podstawie komiksów, jakie ujrzymy wkrótce na ekranach naszych pecetów.

Z tegomiesięcznych nowości warto wspomnieć o przeobrażeniu rubryki Przed ringiem, która przestała się tak nazywać i z której znikło dwóch przebierańców. Ale szczegóły znajdziecie dopiero w PLAYu.

Wreszcie jedna wzmianka - ruszamy z wielkim plebiscytem GRA NA MEDAL - możecie zagłosować na najlepsze gry w wybranych kategoriach, przyznać nagrody dystrybutorom, i takie tam - przeczytajcie więcej o tym w numerze.

To tyle w telegraficznym skrócie. Poniżej możecie przyjrzeć się spisowi treści w wersji minimalistycznej:

Zapowiedzi

Boiling Point, Cold Fear, GTR, Restricted Area, Shrek 2: Team Action, Tom Clancy's Rainbow Six 4

Trendy

Half żartem - half serio, JFK Reloaded

Reportaż

Immortal Cities Children of the Nile, Knights of the Old Republic II: Sith Lords

My Hero!

Batman Begins, X-Men: Legends, The Punisher, Tytus, Romek i A'tomek, Astro Boy

Pierwsze zderzenie

Brothers in Arms kontra Close Combat: First to Fight

Już grane

Aleksander, Project: Snowblind

Testy

Armie Exigo, Gorky 02, Half-Life 2, Men of Valor, Mortyr II: For Ever, NBA Live 2005, Need for Speed Underground 2, Painkiller: Battle out of Hell, Prince of Persia: Warrior Within, Pro Evolution Soccer 4, RollerCoaster Tycoon 3, Skoki narciarskie 2005, Wielka Encyklopedia GIER 2005, Władca pierścieni: Bitwa o Śródziemie

Pojedynek

Władca pierścieni: Bitwa o Śródziemie

Poza tym

Replay, Strefa PL, Kody do gier, Sprzęt, Komiks Śledzia, oraz konkurs z darmowymi Prince'ami i bajerami do wygrania.

cena: 12,90 PLN