Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 21 października 2004, 13:19

Play zawartość Numeru 11/2004

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Pełne wersje

Runaway (2001) PL - Uciekająca młoda panna z niezłym frontem i facet z dyplomem uniwersyteckim wplątują się w aferę, w której moim zdaniem najdziwniejszym momentem jest spotkanie z zespołem transwestytów. Jednak według twórców gry najważniejszy jest w tej historii tajemniczy krucyfiks... Bardzo fajna przygodówka.

Hotel Giant (2002) PL - Jeśli kochacie przyjmować gości pokochacie tę strategię. Zagwarantuje wam stały przypływ ludzi różnego pokroju, prawie na pewno któryś z nich zostawi po sobie straszny bajzel i wykorzysta toaletę do celu, o którym (mam nadzieje) nawet byście nie pomyśleli. Ale przynajmniej za to zapłacą.

Legion (2002) PL - Nie od razu rzymskie imperium zbudowano, a jeśli nie wierzycie to sami zobaczcie jak to mniej więcej wyglądało. Od razu uda się wam najwyżej przesunąć kursor po ekranie.

Space Haste 2 (2001) ANG - Jak się człowiek spieszy to się diabeł cieszy. Co nagle to po diable. Jeśli wierzyć ludowym porzekadłom zamieściliśmy na cedeku grę o tematyce kosmicznie satanistycznej - wyścigi w kosmosie.

Roller Coaster World (2002) ANG - Symulator zakręconych kolejek, których pasażerowie przeżywają w prawdziwym świecie kilka minut permanentnego uczucia: „O matko, zaraz zginiemy!”. Brakuje tylko młodszej siostry puszczającej pawia na plecy gościa z przodu.

Zwiastuny

Prince of Persia: Warrior Within - Film o zwinnym księciu, co fikołki odstawia, ale tym razem poważniejsze i dojrzalsze od tych z części poprzedniej. Tylko dla doroślejszych. I dojrzalszych.

Road to Fame - Drogę do sławy trzeba pokonać minimalnie na czwartym biegu i bez postojów. Tego uczy ten instruktażowy film dla żądnych sławy kierowców rajdowych.

Still Life - Film o tym, co się dzieje z dziewczynkami, które grzebią w pamiętnikach dziadka. Według scenarzysty czeka je przygoda i randka z seryjnym zabójcą.

W numerze

Tym razem wycięliśmy Wam naprawdę niezły numer. Chodzi o ten napis na czerwonym tle. Tak, ten biały. QUAKE IV. Q4. Kłejk cztery. Żeby nie było wątpliwości - mamy pierwszy w Polsce oficjalny reportaż o kontynuacji legendarnej strzelaniny obcałowywanej od lat po nieistniejących stopach przez tysiące graczy na całym świecie. Do zbadania udostępnionych nam materiałów zapędziliśmy RooSa, który w Quake'a grywał trochę bardziej niż trochę (ci, co się znają wiedzą). Do redakcji przyniósł 6 stron materiału, który z dziką rozkoszą prezentujemy Wam. Fakty, poszlaki, pierwsze informacje dotyczące fabuły - wszystko to znajdziecie w głównym materiale najnowszego numeru PLAYA.

Poza tym polecamy trendowy materiał Nagi instynkt, w którym Wasz ukochany sweter przygląda się tematowi golizny w grach oraz temu, jak daleko posunęli się już i posuną wkrótce wydawcy gier by wydusić więcej kasy z graczy upragnionych widoku gołej... No właśnie.

Z rzeczy, w które już pograliśmy, a które niekoniecznie się ukazały mamy nowego Larry'ego, nad którym Cubituss zachwycił się umiarkowanie wcale, Medal of Honor: Wojnę na Pacyfiku i Silent Hilla 4 - swoimi przemyśleniami na temat najnowszej części japońskiej sagi horrorów popisał się jej wielki miłośnik [rgb].

W testach wylądowało w tym miesiącu mnóstwo smakowitych kasków. Colin McRae Rally 2005 zderzył się z Richardem Burnsem Rally, na pole bitwy wreszcie wyruszył długo oczekiwany Rome: Total War, swe symulowane życie rozpoczęły już The Sims 2, a Call of Duty United Offensive jak zwykle daje radę z wojenną atmosferą. O wszystkich tych rzeczach oraz o paru innych nie mniej fajnych piszemy w nowym PLAYU.

Poniżej skrócony spis treści numeru

Zapowiedzi i doniesienia:

Gry Extra o The Sims, Project Snowblind, Psychonauts, Silent Hill w Dobrym Komiksie, Stolen, Zoo Tycoon 2

Trendy:

Nagi instynkt

Reportaże:

Gorky 02, Quake IV, Skoki narciarskie 2005

Już grane:

Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude, Medal of Honor: Wojna na Pacyfiku, Silent Hill 4: The Room

Przed ringiem:

Obscure kontra Silent Hill 4: The Room

Testy:

Call of Duty: United Offensive, Colin McRae Rally 2005, Full Spectrum Warrior, Gooka: Tajemnica Janatris, NHL 2005, Richard Burns Rally, Rome: Total War, The Sims 2, Warhammer 40.000: Dawn of War, Worms Forts: Oblezenie

Pojedynek:

Colin McRae Rally 2005 kontra Richard Burns Rally

Poza tym:

Replay, Listy, Kody, Sprzet, Komiks, Strefa PL i Konkurs

cena: 11,90 PLN