Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 23 lutego 2006, 14:58

Play zawartość Numeru 03/2006

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Od dziś w salonikach prasowych i kioskach dostępny jest nowy, marcowy numer PLAYA! Na odmienionej okładce Lord Vader próbuje nam powiedzieć, że najnowsza gra z Gwiezdnych wojen – Star Wars: Empire at War - rządzi niepodzielnie wśród strategii. I ma rację, dlatego wybraliśmy ją na główny materiał numeru.

Drugim najważniejszym jest nasze pierwsze spotkanie z grywalnym Ojcem Chrzestnym. Już teraz widać, że to może być świetna gra, opowiadająca kapitalną historię, i dziejąca się w żywej, zmieniającej się pod naszym okiem okolicy. W dodatku ma kapitalny system walki i zmuszania ludzi do uległości. Propozycja nie do odrzucenia!

Jest też kilka innych rzeczy, w które graliśmy przed premierą pecetową. Choćby Condemned, świetnie zapowiadający się horror, który zadebiutował już na konsolach najnowszej generacji, The Sims 2: Własny Biznes, w którym nareszcie można pracować jak się tylko chce, Rainbow Six: Lockdown, który idzie w zręcznościową stronę, nie tracąc klasy, albo Commandos: Strike Force, o którego się martwimy W recenzjach, oprócz wspomnianego już Empire at War, między innymi nowa ToCA i Vietcong 2. Polecamy też niestandardowy wywiad z Bogusławem Lindą, który opowiada nam, jak się przejmuje – i jak się nie przejmuje – podkładaniem głosów do najnowszej części Heroesów.

Cena PLAYA – 11,90 złotych!

Pełne wersje

7 Sins PL (2005)

Uwaga! Ze względu na treści zawarte w grze, jest ona dozwolona tylko dla tych, którzy... lubią się zabawić! 7 Sins to połączenie symulacji z przygodówką, w którym jako młody podrywacz, idziemy ku sławie, pieniądzom i zaspokojeniu. Na skróty, oczarowując i wykorzystując kolejne piękne kobiety. Rozgrywka przypomina tę z The Sims, czy The Singles. Rozmawiamy, dobierając ostrożnie słówka i prowadząc do tego, by rozmówczynie nie mogły się nam oprzeć. Od czasu do czasu, robiąc brzydkie występki, odreagowujemy stres, który wciąż narasta. A potem zmazujemy plamy na honorze, robiąc rzeczy dobre.

Gra tylko dla graczy powyżej 16 roku życia.

Skoki narciarskie 2005 (2004)

W czasie, w którym polskie skoki są dalekie od potęgi, warto przypomnieć sobie czasy, w których polski orzeł zjadał na śniadanie całą czołówkę tego sportu. W Skokach Narciarskich 2005 zaczynamy karierę jako 17-letni junior, startujący w najmniej istotnych zawodach. Trenując i wydając zarobione pieniądze na strój, szkoleniowców i próbne skoki, awansujemy, dochodząc na szczyt – do Pucharu Świata. Gra jest nowa, więc wciąż wygląda ładnie. Używa w końcu programu Renderware, tego samego, co seria GTA!

Fair Strike PL (2003)

Wojna z terrorystami w kolejnym wydaniu. Tym razem prowadzimy ją zza sterów helikoptera bojowego, niszcząc ich konwoje i kluczowe cele, takie jak bazy. Czasem działamy w samotności, czasem – ze skrzydłowymi. Cztery kampanie dają nam polatać od Wysp Kanaryjskich po Bałkany. Mamy w nich wpływ na wybór maszyn i uzbrojenia.

Spis treści

Newsy

Diabeł zapłacze - Devil May Cry 3 Dante's Awakening - Special Edition

Gram jakiegoś pana groźnego - wywiad z Bogusławem Lindą, odtwórcą dwóch głównych ról w Heroes of Might and Magic V

Half-Life 2: Aftermath, Medal of Honor: Airborne, Medieval 2: Total War, Neverwinter Nights 2, Polscy bohaterowie, Resident Evil 4, Subiektywnie, S7edem, Tajny raport, W tym miesiącu, Wieści ze świata

Testy

Conflict: Global Storm , Na marginesie, Star Wars: Empire at War, Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse, ToCA Race Driver 3: The Ultimate Racing Simulator, Torino 2006, Vivisector: Dusza bestii, Vietcong 2

Rankingi

Najlepsze gry według was i najlepsze z całego świata. Dodatkowo w tym miesiącu nasz coroczny plebiscyt Gra na Medal - do wygrania atrakcyjne nagrody!

Reportaże

Dreamfall: The Longest Journey, El Matador, Guild Wars: Factions, LMA Manager 06, TimeShift

Już grane

Commandos: Strike Force, Condemned: Criminal Origins, GTI Racing, GMX vs. ATV Unleashed, Ojciec chrzestny: Gra, Straż Nocna, The Sims 2: Własny biznes, Tom Clancy's Rainbow Six: Lockdown, Tycoon City: New York

Technika

Dwie karty graficzne w komputerze

Oprócz tego listy, opis zawartości płyt, tajne kody, komiks i krzyżówka – do wygrania 30 gier Opowieści Narnii: Lew, czarownica i stara szafa.