Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 27 listopada 2006, 08:48

Play zawartość Numeru 12/2006

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Gwiazdkowy numer stoi pod znakiem prawdziwej sensacji i gier, które recenzowaliśmy i w które graliśmy jako pierwsi w Polsce. Na okładce pełne skupienia spojrzenie rzuca przed, po albo w trakcie akcji antyterrorysta z Rainbow Six. Miejsce akcji: Vegas. Platforma: PC! Gra, o której nie wiadomo było, czy się na komputerach ukaże, przybija za moment do portu. I - z tego, co zdążyliśmy przetestować - jest najlepsza w historii serii. Więcej przeczytacie w naszym dużym materiale, ale już tutaj mówię: takich narzędzi do sterowania drużyną i takich możliwości szturmu na pełne wrogów i zakładników pomieszczenia nie ma nigdzie indziej. I są kapitalne!

Drugi hit - Splinter Cell: Double Agent, też jest świeży jak bułki co rano. Z naszej - pierwszej w Polsce! - recenzji dowiecie się na przykład, czy naprawdę jest moralnie rozdwojony i jaki wpływ jego wybory mają na akcję, czy Sam jest brutalny i skuteczny jak nigdy, oraz czy gra przypomina już najlepsze filmowe opowieści o tajnych agentach. Jedna z najlepszych gier roku.

Kolejne zaskoczenie - Gears of War. Część z Was może słyszała o tej grze. Jest dotychczas najlepszą pozycją na konsole nowej generacji i jedną z najlepszych strzelanin z widokiem zza pleców bohatera w ogóle. Co to ma do PLAYA? A to, że dowiedzieliśmy się (zgadnijcie, czy zrobił to ktokolwiek inny), że będzie także na pecetach. W przyszłym roku! Stąd dwustronicowy reportaż, który nie pozwoli Wam o niej zapomnieć. Podobnie z Rayman: Raving Rabbids. Nie wiedzieliście, że będzie na pecety? A będzie!

Oprócz tego w numerze między innymi wyjątkowo głęboka relacja z bety WoW: The Burning Crusade, reportaże o TimeShift, BioShocku, Już grane z Warhammera: Mark of Chaos, recenzje Need for Speed: Carbon, Medievala II, Gothica 3, Battlefielda 2142 czy Pro Evolution Soccer 6. Prawie wyłącznie same dobre i bardzo dobre gry.

Pełne wersje

Skoki narciarskie 2006 (rok produkcji: 2005)

Sezon skoków właśnie się rozpoczyna, nie ma więc lepszego momentu na to, żeby uruchomić prawdopodobnie najlepszą grę o sporcie Adama Małysza. Głęboki, długi tryb kariery, fizyka na najwyższym poziomie, prawdziwe skocznie i ich okolice, sponsoring, trening, kupowanie sprzętu - jest tu wszystko, co można sobie wyobrazić. Twórcami gry są ludzie ze studia Metropolis, autorzy serii Gorky i nadchodzącego Infernala.

Korona Północy (rok produkcji: 2003)

Gra z serii Europa Universalis, co jest dla niej najlepszym komentarzem. Zaawansowana strategia turowa, w której poznajemy i odmieniamy dzieje średniowiecznej Skandynawii. Jako władca Szwecji, Norwegii lub Danii, próbujemy dokonać tego, co zawsze: podbić wszystkich innych. Gra nie pokazuje graficznych fajerwerków i jest raczej dla zaawansowanych strategów, ale znajdą w niej wszystko to, za co kochają całą serię.

Oprócz tego do PLAYA 12/2006 dołączone są płyty-niespodzianki. Przed kupnem sprawdźcie, jakie - są na odwrocie pisma. Łącznie każdy zestaw to pięć gier!

Spis treści

Newsy

Elveon, Enemy Territory: Quake Wars, Eragon, Knights of the Nine, Need for Speed Carbon w GRACH EXTRA!, Race: The WTCC Game, Rogue Warrior, S7edem, Subiektywnie, Tajny raport, Tomb Raider: 10th Anniversary Edition, UFO: Afterlight, Virtua Tennis 3, W tym miesiącu, Warhammer Online: Age of Reckoning, Wieści ze świata

Reportaże

Bioshock, Gears of War, Rayman: Raving Rabbids, TimeShift

Już grane

Rainbow Six: Vegas, Runaway 2: the Dream of the Turtle, Warhammer: Mark of Chaos, World of Warcraft: The Burning Crusade

Testy

Battlefield 2142, Cezar IV, CivCity: Rome, Gothic 3, Medieval II: Total War,

Na marginesie

Need for Speed Carbon, Pro Evolution Soccer 6, Sam & Max: Episode 1 - Culture Shock, Scarface: Człowiek z blizną, Splinter Cell: Double Agent, Warhammer 40,000: Dawn of War - Dark Crusade

Technika

Lista najfajniejszych gwiazdkowych prezentów

Tajne kody

Cezar IV, Dark Messiah Might and Magic, F.E.A.R.: Extraction Point, Gothic 3, Heroes of Annihilated Empires, Korona Północy, NBA Live 07, Scarface: Człowiek z blizną, Skoki narciarskie 2006, Warhammer 40,000: Dawn of War - Dark Crusade

Oprócz tego komiks 8Bit, krzyżówka (do wygrania 35 gier Gothic 3!), opis gier z płyt PLAYA oraz rankingi.