Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 23 lipca 2010, 10:28

Play zawartość Numeru 08/2010

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

PLAY 8/2010 już w kioskach

Zupełnie nowe, nieznane fakty o Wiedźminie 2, pierwszy w Polsce beta-test Drakensang: River of Time, kilkanaście recenzji najnowszych pecetowych gier, publicystyka, felietony i 3 gry na DVD - to wszystko w sierpniowym Playu.

Jeden z najlepszych rpg-ów w dziejach, Planescape Torment; protoplasta Dead Space'a, czyli Shadowgrounds Survivor i porządny rts, Alliance: Globalny konflikt to hity naszej płyty DVD. A na deser dwie wersje demo: Darkness Within 2 i SBK X Superbike World Championship.

Minęły prawie cztery miesiące od momentu, gdy CD Projekt RED pokazał światu Wiedźmina 2. Pierwsze informacje o polskim erpegu zaostrzyły apetyt, ale wszyscy czekaliśmy z zapartym tchem na nowe wieści. I nareszcie nadeszły. PLAY jako jedyne polskie pismo o grach rzuca w sierpniowym numerze nowe światło na Wiedźmina 2! Obszerna, ośmiostronicowa zapowiedź, w której przedstawiamy nieznane fakty na temat polskiego megahitu. Wywiad z producentem gry. Nowe screeny. To wszystko tylko w sierpniowym Playu! O czym piszemy? Między innymi o fabule, zdradzając nieznane fakty (bez obaw - nie są to spoilery, które zepsują zabawę, raczej do niej zachęcą). Ale też o mechanice, szczegółach rozgrywki, oprawie, a nawet... o tym jakie zabezpieczenia DRM znajdą się w grze i czy zobaczymy w niej... piękne, bardzo skąpo ubrane kobiety, z których słynął pierwszy Wiedźmin.

W naszym nowym dziale INTRO tym razem przyglądamy się między innymi fenomenowi darmowych gier mmo (i udowadniamy, że wcale takie darmowe nie są), dyskutujemy o tym czy warto przechodzić gry do końca i wspominamy firmę TopWare Poland. Koso przeprowadził wywiad z trzema dziewczynami, które grają. I to jak! Wielu facetów dostanie od nich łomot w CS-a! A Cubituss zastanawia się, co jest ważniejsze: nierealna oprawa czy gameplay z duszą.

Jako pierwsze pismo w Polsce publikujemy też wrażenia z grania w Drakensang: River of Time, a maniacy fps-ów ucieszą się z betatestu Medal of Honor. Dział EXTRA to megarelacja z E3, najważniejszej wystawy gier na świecie. Koso i Quentin w Los Angeles obejrzeli dziesiątki gier i wybrali najlepsze. Udało im się położyć łapki między innymi na Need for Speed: Hot Pursuit, Mafii II, RAGE, Tron: Evolution i Bulletstorm. Która podobała im się najbardziej? Odpowiedź w numerze.

Najważniejszy test numeru to APB: All Points Bulletin, czyli mmo w klimacie Grand Theft Auto, ale warto też przeczytać recenzje najnowszych dodatków do Mass Effect 2 (Nadzorca) i Dragon Age: Początek (Kroniki mrocznych pomiotów), Disciples III: Odrodzenie, Singularity, Sniper: Ghost Warrior, Transformers: Wojna o Cybertron i innych...

W dziale RETRO tuż przed premierą StarCrafta II szczegółowo przypominamy fabułę pierwszej części. Prezentujemy 9 gier, które świetnie się zapowiadały, ale nigdy nie trafiły na rynek, a w artykule Dama bije konia w multi zastanawiamy się, czemu strategie są lepsze w trybie wieloosobowym. Na deser: dwa testy reedycji: Wheelman i Driver: Parallel Lines.

Play do kwadratu w tym miesiącu to między innymi Pure Pwnage, reportaż o najbardziej hardkorowych graczach na świecie, poradnik zarabiania prawdziwych pieniędzy w grach mmo i tekst o najdziwniejszych, najbardziej szalonych i najskuteczniejszych kampaniach reklamowych gier. Do tego recenzje czytelników, listy, felieton Śledzia i drugi odcinek komiksu Para gra.

Play 8/2010 już w kioskach w cenie 12,90 zł.

PEŁNY SPIS TREŚCI:

NA DVD

Planescape: Torment, Shadowgrounds Survivor oraz Alliance: Globalny kon?ikt na naszej płycie

INTRO

Amnesia przestraszy bez walk

Co nowego w karciankach online

Darmowe, ale nie za darmo - fenomen freemium mmo

Dungeon Siege 3: koniec z automatyką

Dyskusja: czy warto przechodzić gry do końca?

Dziewczyny też grają! - wywiad z pro-gamerkami

Fachowa obudowa: Wizard One od iBoxa

Guinness dla graczy

Gwiezdna ofensywa: trzy razy Star Wars

Korea zajmie USA w strzelaninie Homefront

Piękna czy mądra - co ważniejsze w grach?

R.U.S.E: Podstęp przyszłością strategii

Subiektywnie: Ciepły wiatr z Zachodu

Szczegóły co-opa w F.E.A.R. 3

Świeć jak pro: sprzęt do StarCrafta 2

Trine 2 dorzuci grę w sieci

W Metal Gear Solid Rising przetniemy wszystko

Żegnamy TopWare Poland

RZUT OKIEM

Drakensang 2: River of Time

Medal of Honor: 66 minut z wersją beta

Wiedźmin 2: Zabójcy królów

EXTRA

Najlepsze gry E3 - prosto z Los Angeles

RAPORT

Zabezpieczenia DRM - niezbędny mechanizm?

TEST

All Points Bulletin

Disciples III: Odrodzenie

Dragon Age: Początek - Kroniki mrocznych pomiotów

LEGO Harry Potter: Lata 1-4

Magic: The Gathering - Duels of the Planeswalkers

Mass Effect 2: Nadzorca

Shrek Forever

Singularity

Sniper: Ghost Warrior

Toy Story 3

Transformers: Wojna o Cybertron

RETRO

9 hitów, których nie było

Dama bije konia w multi

Reedycje: Driver: Parallel Lines

Reedycje: Vin Diesel Wheelman

StarCraft: o co walczymy?

PLAY2

5 fps-ów, w które nie zagramy, żeby nie pęknąć ze śmiechu

Felieton Śledzia: Ogórki w śmietanie

Komiks: Para gra (odc. 2)

Prawdziwa kasa z wirtualnego świata

Pure Pwnage

Społeczność PLAYA: listy, ranking, recenzje Czytelników

Trudna sztuka reklamy