Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 22 grudnia 2006, 12:35

Play zawartość Numeru 01/2007

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Wesołych Świąt! A tuż przed nimi - przyjemnej lektury PLAYA 1/2007, który właśnie trafił do kiosków i salonów prasowych w całym kraju. Kłopotów z rozpoznaniem go nie powinno być żadnych: na okładce Lara Croft świeci dwoma okazałymi... pistoletami. To znak, że powraca do gry - a konkretnie do Tomb Raider: Anniversary, które będzie wydane wiosną na 10-lecie całej serii, a my oglądaliśmy ją na specjalnym pokazie w Anglii i napisaliśmy o tym reportaż.

Świąteczno-noworoczny numer recenzjami stoi. Łącznie z działem Na marginesie, mamy ich aż 19, w tym większość gier to prawdziwi mistrzowie. Zacznijmy od świeżego jak wigilijne karpie testu Rainbow Six: Vegas, który odpowiada na pytania, czy można zrobić grę ładniejszą niż Splinter Cell: Double Agent (podpowiem, że tak), oraz czy bardziej zręcznościowa i masowa część taktycznej serii może się podobać bardziej, niż poprzednie, bardziej hardkorowe (i znów podpowiem, że tak).

Oprócz tego recenzujemy choćby Warhammer: Mark of Chaos, HoMM V: Kuźnię Przeznaczenia, Marvel: Ultimate Alliance, NWN 2, czy Eragona (pozytywne zaskoczenie!). Ogólnie - średnia ocen chyba najwyższa w całym roku. Ani jednej słabej gry!

Powracamy też z działem Trendy, który zmartwychwstał, by zniszczyć pseudodziennikarską ofensywę chcącą cenzurować gry i zakazywać ich niezależnie od ograniczeń wiekowych. Przy okazji wbijamy też szpilkę w tych, którzy uważają, że gry są wyłącznie dla dzieciaków i wykolejeńców.

Cena PLAYA - 11,90 zł!

Pełne wersje

Serious Sam: Pierwsze starcie PL (rok produkcji 2001)

Co tu długo mówić - niewielu jest tak żywotnych weteranów, jak Sam. W zasadzie trudno zdecydować, czy napisać o nim: następca Duke'a Nukema, czy też: protoplasta Painkillera. Ważne, że Pierwsze starcie jest po brzegi wypełnione potworami, które wyszły wprost z wyjątkowo chorej głowy, spluwami, które sieją masowe zniszczenie, potworami, które zrodzić się mogły tylko w wyjątkowo chorej głowie, poziomami łączącymi antyk z nowoczesnością, oraz... potworami, które zrodzić się mogły tylko w wyjątkowo chorej głowie. Wyjątkowo przyjemna gra.

Medieval Conquest PL (rok produkcji 2004)

Kto lubił Settlersów, polubi Medieval Conquest. Przyjemna, osadzona w fantastycznych realiach strategia czasu rzeczywistego da frajdę wszystkim, którzy lubią wykazać się w tworzeniu łańcuchów produkcyjnych, wznosić osady i wysyłać do walki małe armie rycerzyków, szkolące się wraz z nabywanym doświadczeniem.

Dino Crisis 2 (rok produkcji 2003)

Konsolowa legenda. W bazie naukowej na bliskim wschodzie zdarzył się wypadek. Przeniosła się do innego wymiaru: na jej miejscu pojawiła się prehistoryczna dżungla. Wszyscy naukowcy zaginęli. Sterując członkami ekipy ekspedycyjnej, musimy ich odnaleźć. Cel gry: nie dać się położyć na obiadowym stole dinozaurów. Środek: pistolety, zręczność, oraz głowa na karku, bo wśród pompującego adrenalinę polowania na gady, są też od czasu do czasu logiczne zagadki.

Spis treści

Newsy

Ancient Wars: Sparta, Colin McRae: DIRT, Dark Sector, Huxley, Medal of Honor: Airborne, Myst Online: Uru Live, S7edem, Subiektywnie, Tajny raport, Titan Quest: Immortal Throne, W tym miesiącu, Wieści ze świata, World in Conflict

Trendy

Gra o prawdę. Wróg publiczny - w Trendach piszemy o niepokojącym zjawisku traktowania gier komputerowych jako zabawki dla małych dzieci niezależnie od tego, o czym są tak naprawdę, oraz jakie mają ograniczenia wiekowe

Rankingi

Lista najpopularniejszych i najlepiej się sprzedających gier komputerowych

Reportaże

Europa Universalis III, Halo 2, Lara Croft Tomb Raider: Anniversary

Test

Anno 1701, Broken Sword: The Angel of Death, Championship Manager 2007, Eragon, F.E.A.R.: Extraction Point, Football Manager 2007, Guild Wars: Nightfall, Heroes of Might & Magic V: Kuźnia przeznaczenia, Marvel: Ultimate Alliance, Na marginesie, Neverwinter Nights 2, Rainbow Six: Vegas, Secret Files: Tunguska, Sid Meier's Railroads!, Star Wars Empire at War: Forces of Corruption, Warhammer: Mark of Chaos, Xpand Rally Xtreme

Technika

Generacja X: Krajobraz przed Vistą

Tajne kody

Anno 1701, Heroes of Might & Magic V: Kuźnia przeznaczenia, Marvel: Ultimate Alliance, Medieval Conquest, Medieval II: Total War, Neverwinter Nights 2, Serious Sam: Pierwsze Starcie, Space Empires V, Xpand Rally Xtreme

Oprócz tego listy, komiks 8Bit, krzyżówka (do wygrania 35 gier Pro Evolution Soccer 6!), opis gier z płyt PLAYA oraz rankingi!