Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 20 stycznia 2006, 15:56

Play zawartość Numeru 02/2006

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Od dziś w salonikach prasowych i kioskach dostępny jest nowy, lutowy numer PLAYA! Z okładki spogląda groźnie uzbrojony po zęby rycerz. To znak, że głównym materiałem numeru jest bardzo duża (4 strony) relacja z grania w Heroes of Might and Magic V! Wiemy jedno: piątka ma ogromne szanse przebić w popularności i grywalności trójkę! Nie przegapcie tego materiału, jeśli zarywaliście noce przy wszystkich poprzednich częściach.

Drugim – ogromnym, 12 stron! – okładkowym materiałem jest nasz przegląd dziesięciu najlepszych gier 2006 roku. Mówicie, że on się dopiero zaczął? No właśnie! A my już teraz wytypowaliśmy swoich dziesięciu faworytów do miana hitu! Ten reportażowy materiał pokaże Wam, na co trzeba zwrócić uwagę w nadchodzących 12 miesiącach. Oprócz tego polecamy choćby reportaż o Full Spectrum Warrior: Ten Hammers, recenzję Prince of Persia: Dwa trony, czy Onimushy 3.

Dodatkowo, zgodnie z wieloma sugestiami, które przychodziły do nas w listach, zmieniliśmy trochę wygląd okładki i klepsydry z opisami gier. Co więcej – jeśli chcecie, by PLAY zmienił się jeszcze, wypełnijcie i wyślijcie do nas ankietę! Do wygrania wiele nagród. Zapraszamy do lektury!

Po noworocznej obniżce ceny, PLAY kosztuje tylko 11,90 złotych!

Pełne wersje

Worms World Party PL (2001)

O niewielu grach można powiedzieć, że są nieśmiertelne – ale Worms World Party wciąż zachowują najlepszą formę. Ta gra o wojowniczych robakach, które używając arsenału, w którego skład wchodzą rakiety, pięści, uzi, wypchane materiałami wybuchowymi owce czy naloty bombowo-napalmowe, od dawna przyciąga do monitorów tym, że błyskawicznie daje przyjemność. Pojedynki drużyn na losowo generowanych lub stworzonych wcześniej, różnorodnych, dających się niszczyć mapach, są tym bardziej emocjonujące, że żadna runda nie wygląda podobnie, jak poprzednia.

Shadow Vault PL (2004)

Gra taktyczna, która przenosi nas do alternatywnej wersji historii. Podczas zimnej wojny naszym światem interesują się kosmici. Rezultatem ich spisku jest wojna atomowa pomiędzy USA a ZSRR, po której świat przypomina to, co widzieliśmy w świetnych Falloutach, a najeźdźcy mają ułatwione zadanie i przejmują władze nad naszym światem. Stajemy na czele ruchu oporu. Turowa rozgrywka przypomina to, co widzieliśmy w Commandos, choć sami wybieramy tutaj skład drużyny i uzbrojenie.

Chicago 1930 PL (2003)

Złote czasy gangsterstwa i prohibicji. Jako młody gangster rozpoczynamy walkę o wpływy w Chicago – walczymy z innymi bandami, zabijamy prokuratorów i świadków, wymuszamy haracze, niszczymy transporty i magazyny wroga. Gdy już dojdziemy na sam szczyt i opanujemy całe miasto, zaczynamy wszystko odkręcać w skórze jednego Nietykalnych policjantów. Gra jest zręcznościowo strategiczna, dowodzimy w czasie rzeczywistym zespołem złożonym z do pięciu ludzi, którym dodatkowo dobieramy uzbrojenie.

Deaktywacja PL (2004)

Tak będzie wyglądała walka z terrorystami w przyszłości. Kierując kilkoma robotami naraz, przedostajemy się do zamkniętych pomieszczeń, współdziałając przesyłamy sobie kody, niszczymy jednostki wroga oraz rozbrajamy bądź przenosimy bomby. Deaktywacja to gra logiczna, w której najważniejsze jest opracowanie planu działania dla kilku robotów operujących w innych częściach budynku.

W numerze

W tym miesiącu wprowadziliśmy do PLAYA (na stałe) dwie nowe rubryki: Na płytach oraz Rankingi. W tej pierwszej opisujemy dokładnie zawartość CD-ków oraz znajdujące się na nich pełne wersje gier. Ta druga to przewodnik po tym, co jest na topie u nas i na świecie. Albo nie na topie, bo piszemy też o grach najgorszych. Co więcej, na listę najlepszych gier sami macie wpływ!

Spis treści

Newsy

Condemned: Criminal Origins, Empire Earth II, Władza absolutna, FIFA Street 2, GTI Racing, Ice Age 2: The Meltdown, Lula 3D żyje, S7edem, Sam w kinie, Subiektywnie, Tajny raport, The Sims 2: Własny biznes, W tym miesiącu, Wieści ze świata

Trendy

Machinima - filmy kręcone w grach

Testy

Battlefield 2: Special Forces, Heroes of the Pacific, Kameleon, Kao: Tajemnica wulkanu, Knights of the Temple II, Moment of Silence, Na marginesie, Onimusha 3: Demon Siege, Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa, Prince of Persia: Dwa trony, UFO: Decydujące starcie

Rankingi

Najlepsze gry według Was i najlepsze z całego świata. Plus najgorsze wersje według nas

Reportaże

Crashday, Full Spectrum Warrior: Ten Hammers, Ghost Recon Advanced Warfighter, Hitman: Blood Money, Lara Croft Tomb Raider: Legend, Najlepsze gry 2006 roku, Tom Clancy's Rainbow Six: Lockdown, Star Wars: Empire at War, The Elder Scrolls IV: Oblivion, The Godfather, Unreal Tournament 2007, Władca pierścieni: Bitwa o Śródziemie II, World of Warcraft The Burning Crusade

Już grane

Heroes of Might and Magic V

Technika

Najnowsze nośniki danych: tu już się liczy w terabajtach

Listy

Wy nadajecie, Sweter odpowiada

Na płytach

Przedstawiamy pełne wersje gier i sposób ich uruchamiania

Tajne kody

Call of Duty 2, Chicago 1930, The Singles 2: Triple Trouble, UFO: Decydujące starcie, Worms World Party

Oprócz tego Komiks, Krzyżówka (do wygrania 30 gier Prince of Persia: Dwa trony) oraz Ankieta.