Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 26 sierpnia 2004, 16:55

Play zawartość Numeru 09/2004

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Na CD:

Pełne wersje:

Gorky Zero - Fabryka Niewolników (2003) PL - Scenariusz do tej gry napisał Rafał A. Ziemkiewicz, głosy nagrali Piotr Fronczewski i Mirosław Baka, a 24 kilometry od tłoczni, w której przygotowywaliśmy tę płytę przelatywał 2 lata temu śmigłowiec prezydenta Kwaśniewskiego. Tak w ogóle jest to skradanka szpiegowska polskiej produkcji. Niezła rzecz.

S.W.I.N.E. (2001) - Świnie i króliki żyją w tej grze jak psy z kotami. Wiecie jak jest: świńska armia najechała króliczą krainę i zaczęła robić w niej chlew. Czyli kompletnie zezwierzęcony rts.

Perfect Pool (2001) - Kijowa gra. W pewnym sensie. Chodzi o to, ze kijaszkiem tłuczemy kolorowe kulki na stole tak by wpadały do kieszonek. Znaczy się jest to symulacja bilarda stołowego. Fajna.

Demonic Speedway (2002) PL - Czterech facetów jeździ dokoła na motorach i podpiera się nogą. Kto pierwszy ten lepszy a kto ostatni ten nienajlepszy. Czyli symulacja popularnego w naszym kraju żużla, zwanego u Angoli speedwayem.

From Dusk Till Dawn (2001) - Czyli nie symulacja popularnych w naszym kraju studenckich imprez od zmierzchu do świtu. Raczej symulacja nawiązania do fabuły filmu Tarantino o tym samym tytule. Dramatyczna historia wrednego więźnia, który podróżuje statkiem pod specjalnym nadzorem i spotyka się z atakiem wampirów. No i strzela do nich i strzela. W trybie fpp lub tpp.

Wersja demo

Worms: Forts Under Siege - Krótki pokaz tego, jak robaki toczą forty. Nasze ulubione różowe gluty walczą ze sobą łosiami, wyrzutniami i katapultami. Niezły przedsmak szaleństwa, które czeka nas wszystkich.

Zwiastuny:

Half-Life 2 - Uwaga: na naszej płycie przypadkowo wyciekł nam film z pewnej strzelaniny fpp, która ma zatrząść światem. To stało się naprawdę przypadkiem. Proszę, nie oglądajcie go.

Armies of Exigo - Krotki film o wojnie, walce w podziemiu i podkopach. Fantastyczna sprawa.

Brothers in Arms - Czyli po polsku Bracia zrośnięci ramionami. Przygody bliźniaków syjamskich na drugiej wojnie światowej. Ups, przepraszamy. Wyrzućcie bliźniaki syjamskie i reszta się zgadza.

Catwoman - Mroczny dokument o kobiecie, która chodzi ubrana w lateksowe ciuchy, ma skórzaną maskę na twarzy, wysokie obcasy i długi pejcz. Tylko od lat osiemnastu.

Colin McRae Rally 2005 - Oglądajcie szybko bo za miesiąc będziemy już grali jednocześnie w części 2006 i 2007. Szybkie jest życie rajdówek...

Prince of Persia 2 - Zemsta, przeznaczenie, demon z zaświatów, a także krzywy mieczyk, facet w zabawnych pantalonach i jakieś jaja z czasem - to wszystko w tym najnowszym filmie hinduskiej kinematografii based in Canada.

Poza tym drobne programy, tapety, łatki, bławatki... dość.

W numerze

Ten numer to przede wszystkim duet soczystych gier, które jako pierwsi w naszym kraju oglądaliśmy, obwąchiwaliśmy, a nawet w nie zagraliśmy. Chodzi tu o Splinter Cell: Chaos Theory oraz Prince of Persia 2. Specjalnie dla Was Cubituss zapakował swoje cztery litery do samolotu i poleciał do Kanady, gdzie przesiedział parę dni w Montrealu, przekonał się, ze Kanadyjczycy jednak bardziej po francusku wolą, a poza tym zmolestował setkami pytań twórców Splintera 3 oraz PoP-a 2. Jakie są tego rezultaty? 4 strony o Splinterze i 2 o Princie. Tego nie znajdziecie gdzie indziej.

Z innych godnych polecenia rzeczy warto wspomnieć o Trendach, gdzie Wasz nieulubiony kolega Sweter dywaguje na temat najnowszych trendów w grach komputerowych (choć raz wpasował się w nazwę tej rubryki), porównanie nadjeżdżających z piskiem opon nielegalnych wyścigów samochodowych oraz megapojedynek strategii drugowojennych autorstwa niejakiego Sir Haszaka.

Reszta materiałów poniżej w formie skróconego spisu treści.

Zapowiedzi i doniesienia

Gorky 04, GRY EXTRA o grach ekonomicznych, Knights of Honor, Painkiller: Battle out of Hell, Scrapland, Tony Hawk's Underground 2

Trendy

W to nam graj

Reportaż

Brothers in Arms, Championship Manager 5, Chłopaki nie płaczą, Deadlands, Obscure, Prince of Persia 2

Już grane

Armies of Exigo, Colin McRae Rally 2005, Myst IV: Revelation, Splinter Cell: Chaos Theory, Tony Hawk's Pro Skater 4

Przed ringiem

Juiced kontra Need for Speed Underground 2

Test

Against Rome, Airline 69 - Powrót do Casablanki, Castle Strike, Catwoman, Codename: Panzers - Faza pierwsza

Pojedynek

Blitzkrieg: Horyzont w ogniu kontra Soldiers: Ludzie honoru kontra Codename: Panzers - Faza pierwsza

Plus:

Komiks, konkurs, tajne kody, replay, listy

cena: 11,90 PLN