Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 22 lipca 2005, 10:23

Play zawartość Numeru 08/2005

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Do kiosków i saloników prasowych trafił właśnie PLAY 8. PLAY ponownie ukazuje się w dwóch wersjach, z CD (12,90 zł, na okładce King Kong) i DVD (13,90 zł, na okładce nowy dodatek do Simsów 2: Nocne życie!). W wersji CD na płytkach znajdują się cztery pełne wersje gier: Joanna d'Arc (po polsku), Virtua Fighter 2, Red Jets i Sleepwalker (także po polsku). Oprócz tego zamieściliśmy demo do Worms 4: Mayhem oraz kilka minigier i trailerów. W dodatku do każdej gazety dołączony jest prezent – dodatkowa płyta z grą lub książka tajnych kodów! W wersji DVD zaś oprócz wymienionych powyżej gier dodaliśmy także świetną strategię - Disciples II: Mroczne proroctwo oraz dema do gier.

Zawartość obu wersji PLAYA jest oczywiście taka sama. Z okładki wersji CD groźnie patrzy King Kong. Tak, już graliśmy w grę opartą na motywach filmu kręconego przez Petera Jacksona! Będzie się działo - swoje gorące wrażenia opisujemy na czterech stronach jako jedni z pierwszych na świecie, bo graliśmy w niego na specjalnym pokazie w siedzibie Ubisoftu w Montpellier. I jesteśmy pod dużym wrażeniem.

Na okładce wersji DVD zaś klubowy dj zachęca do imprezy, na którą pójdziemy w The Sims 2: Nocne życie. Zrobiliśmy bowiem duży reportaż z pierwszego oficjalnego pokazu gry. Jak wspomnieliśmy, w obu wersjach PLAYA są dokładniete same teksty.

Oprócz tego - nasze firmowe trendy, tym razem o politykach, którzy chcą zakazać sprzedaży brutalnych gier, wielki materiał o grach, które mogłyby zastąpić nam nawet najbardziej zwariowane wakacje, pięć stron atrakcyjnych newsów, plotek i przecieków, recenzje GTA: San Andreas, Earth 2160, Battlefielda 2, czy Bard's Tale'a. Dodatkowo już grane z Bet on Soldier, kompletnie zmieniony pojedynek, duże listy, komiksy Śledzia, atrakcyjny konkurs i wiele, wiele więcej!

Zawartość CD

Pełne wersje

Joanna d'Arc PL

Zręcznościowa historia najsłynniejszej i najlepszej wojowniczki średniowiecza. Kierując nią i jej kompanami sieczemy, strzelamy, skaczemy i biegamy odpierając angielską inwazję. Bardzo, bardzo wciągająca gra, która spodoba się wszystkim lubiącym zręcznościówki, walkę i bijatyki. W dodatku ma elementy rts-ów!

Virtua Fighter 2

Legendarna bijatyka. Fanom nie trzeba mówić nic więcej, ta nazwa jest prawie święta. Mimo wieku wciąż zaskakuje liczbą ciosów i kombinacji. Co ważne, na jednej klawiaturze daje się grać we dwójkę!

Red Jets

Symulator najnowszych rosyjskich samolotów myśliwskich i szturmowych. Gratka dla fanów. W grze są naprawdę nieźle odtworzone detale maszyn i zręcznościowy, ale wierny realiom model lotu. Piloci poczują się dowartościowani.

Sleepwalker PL

Pół zręcznościówka, pół gra logiczna. Śpioch jest lunatykiem i w nocy chodzi po mieszkaniu, w którym może stać mu się krzywda. Pomagamy mu omijać przeszkody i pułapki, stawiając znaki i przedmioty, które zmuszają go do chodzenia we wskazanym kierunku. Zaskakująco pomysłowe.

Disciples II: Mroczne proroctwo (tylko w wersji DVD)

Gra, która wielu fanom zastąpiła Heroesów, gdy te przestały się ukazywać. Osadzona w realiach fantasy strategia turowa z magią, rozbudową zamków i zespołową, bardzo ciekawie pokazaną walką. Dla strategów, ale nie tylko.

Zawartość pisma

Newsy

Black & White 2, Dungeon Siege II, Enemy Territory: Quake Wars, Gang War, Gauntlet: Seven Sorrows, Just Cause, Konsolowa Encyklopedia PLAYA, Monster Madness, Need for Speed: Most Wanted, NHL 06, Panzer Elite: Action, Unreal Tournament 2007, You Are Empty

Trendy

Polowanie na przemocnice. W USA próbują zakazać sprzedaży gier, które co głupsi politycy uważają za źródło przemocy wśród nieletnich

Reportaże

Na wakacje! - materiał o grach wakacyjnych, które zastąpią egzotyczne, podróże. Piszemy wyłącznie o grach, które jeszcze się nie ukazały, ale na które wszyscy czekamy.

American Conquest: Divided Nation, Bad Day LA, Capitan Blood, Civilization IV, Desperados 2: Cooper's Revenge, Diabolique: License to sin, Fahrenheit, Hellgate: London, Heroes of the Pacific, The Sims 2: Nocne życie, Sniper Elite: Berlin 1945, Sparta: Ancient Wars, Ultimate Spider-Man, Vietcong 2

Już grane

Advent Rising, Bet on Soldier, Madagaskar, Peter Jackson's King Kong,

Testy

Bard's Tale, ,Battlefield 2, Codename: Panzers - Phase Two, Earth 2160, Fantastic 4, Grand Theft Auto: San Andreas Pariah, Sacred: Podziemia, The Settlers: Dziedzictwo królów - Królestwo Mgieł

Na marginesie

Pojedynek

Najnowsze strzelaniny

Replay

Strefa PL i Drugi obieg

Listy

Tajne kody

Disciples II: Mroczne proroctwo, GTA San Andreas, Juiced: Szybcy i gniewni, Kozacy II: Wojny napoleońskie, Pariah

Sprzęt

Tak wyglądają ładne efekty graficzne

Konkurs

Do wygrania 30 gier Juiced