Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 20 listopada 2003, 17:40

Play zawartość Numeru 12/2003

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Na CD

Pełne wersje

Insane PL (2000) - Gratka dla miłośników szybkich i wytrzymałych wózków oraz amatorów piasku pustynnego przedostającego się nawet przez najgrubsze kombinezony rajdowe. Regularnym pasażerom limuzyn odradzamy te jazdę.

Christmas Magic (2002) - Jedyna gra, w której można ulżyć ciężkiemu worowi Świętego Mikołaja, spuszczając jego zawartość do kominów. Możliwość spróbowania swoich sil w najbardziej realistycznym symulatorze latających sani Świętego M.

Jack Orlando Director's Cut PL (2001) - Reżyserska wersja przygodówki w klimacie czarnego kryminału z nowymi miejscami, zagadkami i scenami. Opowieść o smutnych czasach, gdy alkohol w Ameryce był nielegalny

Airlines 2 PL (2002) - Samoloty, lotniska i milion obowiązków na głowie. Idealna pozycja na zestresowania się po ciężkim dniu obijania się na kanapie przed telewizorkiem.

Solaris 1.0.4 PL (2000) - Najnowsza gra, do której scenariusza nie napisał Stanisław Lem. W dwuwymiarowej przyszlosci jedyna możliwością przeżycia jest latanie w prawo i strzelanie do wrogów. Stara szkoła w najlepszym wydaniu.

Wersje demo

FIFA Football 2004 - Najpopularniejsza pecetowi symulacja sportu, w którym 22 facetów biega po trawie kopiąc skórzany worek.

Ford Racing 2 - Kontynuacja szalenie popularnych wyścigów, w których pierwsze skrzypce grają samochody Forda.

Kangurek Kao 2 - Uśmiechnięty torbacz znowu podskakuje i nokautuje przeciwników. Wesoła podrygiwanka dla dzieci i nie tylko.

Teenage Mutant Ninja Turtles - Wojownicze żółwie ninja były popularne jakieś 10 lat temu. W związku z tym już wkrótce zobaczymy nową grę z zielonymi wojownikami.

UFO: Kolejne starcie - Nieoficjalny remake legendarnej pierwszej części serii UFO. Miejscami jest lepiej, miejscami gorzej.

Halo - 100 lat po premierze na Xboxa doczekaliśmy się pecetowej wersji. Teraz każdy może się przekonać czy warto było czekać.

Kurka Wodna 3: Popłoch w Kurniku - W zeszłym roku! Pan Franek przegonił kurki z podwórka. W tym roku! Drób wrócił razem z królem. Franek ze strzelba musi wejść do kurnika...

W numerze

Tym razem temat numeru to piłki nożne. Hej - jest okazja. Przecież nasza reprezentacja znowu na skutek niepomyślnego układu gwiazd na innych boiskach nie dala rady awansować do mało znaczących w Europie rozgrywek. Wiec postanowiliśmy dać graczom i czytelnikom jakąś odskocznie opisując kilka najbardziej wartościowych naszym zdaniem piłkarskich gier. Zresztą surowa mina Beli Lugosiego piłkarskich boisk spoglądającego z nowej okładki Playa powinna sugerować, ze tym razem koncentrujemy się na dyscyplinie rzadko kojarzonej z sezonem, kiedy najbardziej aktywne postacie na boisku to ulepione przez konserwatorów nawierzchni bałwany. Miedzy innymi recenzujemy nowa FIFE, przybliżamy sylwetkę pewnej konsolowej konwersji i piszemy o pewnej od dawna oczekiwanej kontynuacji piłkarskiego menedżera...

W trendach tym razem przyglądamy się zjawisku, które branże gier trapi od dosyć dawna. Wydawałoby się, ze w świecie, w którym na okładki pism trafiają oprychy z Manhunta czy elegancki alfonsiakodealerogangol z Vice City po prostu nie ma tematów tabu. A jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Ktoś kto koniecznie chciałby posłużyć się tym słowem mógłby wiec powiedzieć, ze obalamy w związku z tym kilka mitów.

Poza tym zapowiedzi Quidditch World Cup (gra o Harry'm Potterze prawie bez Harry'ego), Legacy of Kain Defiance (gra o Kainie, ale tez z Razielem) Knights of teh Old Republic (gra o Gwiezdnych wojnach, ale bez Gwiezdnych wojen), Need for Speed Underground (gra z serii NfS, ale zupełnie nie Need for Speedowa), Beyond Good & Evil (gra twórcy Raymana bez Raymana) i Skoki narciarskie 2004 (gra z serii Skoki, ale bez błędów).

Potem lecą jeszcze recenzje (Max Payne'a 2, XIII, Kurka Wodna 3: Popłoch w Kurniku, Worms 3D, American Conquest, UFO Kolejne starcie, Runaway i kilka innych. Są tu i prawdziwe perełki i prawdziwe nieperełki. Czyli dla każdego cos miłego - i tego z gustem i tego, który genu zajawki na dobre gry nie dostał od rodziców.

Na koniec zapraszamy do pojedynku dwóch amerykańsko-patriotyczno-drużynowych strzelanek Freedom Fighters i Conflict Desert Storm.

Spis treści

Zapowiedzi i doniesienia

In memoriam

Joan of Arc

Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude

Singles

Vietcong: Fist Alpha

Wielka Encyklopedia GIER 2004

Trendy

HipoGRYzja

Reportaże

Harry Potter - Quidditch World Cup

Hidden & Dangerous 2

Legacy of Kain: Defiance

Medal of Honor: Pacific Assault

Pro Evolution Soccer 3

Star Wars: Knight of the Old Republic

Total Club Manager 2004

United Soccer

Urban Freestyle Soccer

Już grane

Beyond Good & Evil

Need for Speed: Underground

Skoki narciarskie 2004

Przed ringiem

Doom III kontra Half-Life 2

Testy

American Conquest

Apocalyptica

Empires: Dawn of the Modern World

FIFA Football 2004

Halo

Homeworld 2

Kurka wodna 3: Popłoch w kurniku

Mace Griffin Bounty Hunter

Max Payne 2: The Fall of Max Payne

NHL 2004

Runaway: A Road Adventure

UFO: Kolejne starcie

Warhammer: 40k Fire Warrior

Wings of Honour

Worms 3D

XIII

Pojedynek

Conflict Desert Storm II kontra Freedom Fighters

Replay

Age of Wonders

Max Payne

Myth III: Era Wilka

Undying

Strefa PL

Etherlords II

Commandos 3: Kierunek Berlin

Twierdza: Krzyżowiec

Enter the Matrix