Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 18 sierpnia 2004, 12:16

Play zawartość Numeru DVD ROM 01/2004

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Na dołączonych do cieniutkiego pisemka płytce DVD znalazło się 7 pełnych wersji gier po polsku, 4 dema, 9 zwiastunów 6 łatek i sporo rożnych przydatnych programików. I to wszystko za jedyne 19,90 zł!

Na DVD:

Pełne wersje:

Hitchcock: Ostatnie ciecie PL 2001 - Przygodówka, w której nieustraszony bohater bada przyczyny problemów pewnej ekipy filmowej, której na planie przydarzają się zdarzenia rodem z filmów mistrza amerykańskiego suspensu. Czyli znikające kremówki, psie kłaki w automacie do kawy i obcięta głowa w koszu na bieliznę.

Pielgrzym wg Paulo Coelho (PL) 1998 - Gra przygodowa na podstawie powieści Pielgrzym światowej sławy pisarza. Autora między innymi książek o tytułach zgrabnych (Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam...), szybkich (Jedenaście minut), dramatycznych (Weronika postanawia umrzeć) i instruktażowych (Podręcznik wojownika światła).

Wizardry 8 (PL) 2001 - Ostatnia cześć legendarnej serii rpg z kanadyjskiej firmy sir-tech. Fantasy miesza się z science fiction, przedmioty mieszają się ze sobą by tworzyć nowe przedmioty, a krasnoludy jak zwykle mieszają bimber z browarem, wywołując torsje u biednych hobbitow...

Casanova (PL) 2001 - Przygodówka z Casanovą w roli głównej. Wbrew pozorom nie polega na zaliczaniu kolejnych baz u napotkanych niewiast tylko na pojedynkowaniu się na szpady, lataniu czarodziejskimi gondolami po Wenecji i rozwiązywaniu zagadek przy okazji.

Droga do Indii (PL) 2001 - Najpierw długo prosto, a potem dwa razy na lewo. Przy Albaquerque skręcić w prawo i zapukać dwa razy. Tam czeka na was przygodówka w dalekowschodnich klimatach. Dużo móżdżenia i trudnych tematów z gatunku o życiu.

Inqusition (PL) 2002 - Zręcznościowa skradanka ze średniowiecznym złodziejem w roli głównej. Zaczynamy jako zacny lokator lokalnego więzienia, a kończymy z wizytą u samego króla złodziei naszego miasta. Bombowa zabawa w kieszonkowca. Łapy same się lepią.

Szymek Czarodziej (PL) 2002 - Okrutny, wredny, świński i niemiły. Brzmi jak kumpel ze szkolnej ławki? Blisko, chodzi o małego czarodzieja, o antytezę Harry'ego P., o gnojka z czerwoną czapką na głowie i różdżką w łapie. To nim właśnie można się pobawić kosztem innych w tej grze przygodowej.

Wersje demo:

Painkiller PL - Piekło po polsku tyle, ze w wersji okrojonej. Demo znaczy się.

Joanna D'Arc PL - Francuska dziewica po polsku i z mieczem. Też w wersji okrojonej. Znaczy się demo.

Juiced - Szybkie samochody na ulicach do przetestowania. W demie wycieli piersiaste panienki.

Worms Forts Under Siege - Wersja demo najnowszego robaka komputerowego. To tylko pokaz jego możliwości.

Zwiastuny

Armies of Exigo - Podkopywanie czasu rzeczywistego. I strategia przy okazji.

El Matador - El gra o facecie z cojones deformującymi spodnie i bardzo dużym gnatem.

Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude - Bratanek Larry'ego idzie na studia i zalicza kolejne przedmioty.

Psychotoxic - Bardzo dołujący filmik o końcu świata i ogólnoświatowym dramacie.

Sherlock Holmes: The Silver Earring - Krótki film o facecie, który chodził z fajką w ustach i mieszkał z przyjacielem, który lubił bawić się w doktora.

Need for Speed: Underground 2 - Tak naprawdę nie ma w tym trailerze nic pod ziemią, ale są szybkie samochody.

The Sims 2 - Film o życiu. O jedzeniu. O myciu. O starzeniu się. O kupowaniu mebli. I o sprzątaniu jeszcze jest ten film.

Silent Hill 4: The Room - Japoński obraz opowiadający historię mężczyzny, który zatrzasnął się w hotelowym pokoju i zamiast wyjść przez okno postanowił wkroczyć prosto w dziurę prowadzącą, sądząc po zapachu, do piekła, w którym nabijanie na pal i dwugodzinne łaskotki kolczastym walcem to tak zwana przystawka.

Xpand Rally - Oglądając ten zapis z rajdu należy dumnie wypiąć pierś, gdyż został on stworzony w Polsce. A teraz, panie Romanie Gie. poproszę 200 Euro za ten tekst.

W numerze

Na DVD-ku mamy całą masę materiałów i gier, wiec w wydaniu tym razem trochę mniej, ale za to równie treściwie. Recenzujemy 9 gier lub zestawów gier w wersji na DVD, którymi zdecydowanie warto się zainteresować. Do tego stopnie, że praktycznie wszystkie oceniliśmy jako bardzo dobre albo genialne, dodatkowo uzupełniając każdą zapowiedź informacją o tym, jakich filmów na DVD warto wypatrywać, żeby lepiej się z nimi bawić, a przy recenzjach - o dodatkach jakie trafiły na płytkę DVD.

Cały numer ma służyć za przewodnik po skomplikowanym świecie gier i dvd-ków, dvd-ków i gier i tak dalej. Deux Ex: Invisible War jest dla fanów futurystycznego przemykania po małych pokoikach i zamkniętych terenach otwartych, Metal Gear Solid 2 dla kartonofili i amatorów doznań wewnątrzszafkowych, Silent Hill 3 dla tych, którzy przepadają za bieganiem po pomieszczeniach pomalowanych zaschniętą krwią, Thief: Deadly Shadows spełni marzenia amatorów lepkich dłoni, Unreal Tournament 2004 pokazuje olimpiadę przyszłości, a Pro Evolution Soccer 3 musi spodobać się każdemu, kto nie ceni komentarzy Dariusza Szpakowskiego za ich fachowość i rzetelność. Zestawy staruszków Baldur'sa Gate i Fallout to z kolei lekcja do odrobienia dla każdego miłośnika zabaw na monitorze. W dodatku wszystkie znajdujące się na płytkach części (Fallout) oraz części wraz z dodatkami (Baldur's Gate) są w polskich wersjach językowych.

W zapowiedziach znajdują się kontynuacje kilku testowanych tytułów: Silent Hilla z numerkiem IV i podtytułem The Room, Metal Gear Solida 3: Snake Eatera oraz Pro Evolution Soccer 4. Wszystkie świetne i wszystkie warte zachodu. Podobnie jak rozgrywający się w realiach postpearlharberowych Medal of Honor: Wojna na Pacyfiku, wybiegający w przyszłość o niemal ćwierć dekady Shellshock: Nam'67 i mistyczny, książkowy Myst IV: Revelation.

A na koniec skoczny przegląd czterech nagrywarek DVD. I to by było na tyle.

Szczegółowy spis treści:

Reportaże:

Medal of Honor: Wojna na Pacyfiku, Metal Gear Solid 3: Snake Eater, Myst IV: Revelation, Pro Evolution Soccer 4, Shellshock NAM'67, Silent Hill 4: The Room,

Testy:

Deus Ex: Invisible War, Metal Gear Solid 2, Pro Evolution Soccer 3, Saga Baldur's Gate, Saga Fallout, Silent Hill 3, Thief: Deadly Shadows, Unreal Tournament 2004

Sprzęt:

Nagraj to jeszcze raz, Sam