Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 23 grudnia 2009, 10:50

Play zawartość Numeru 01/2010

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Przed Wami ostatnie w tym roku wydanie PLAYA, z numerkiem 1/2010. Ostatni miesiąc był dla nas piekielnie gorący, powyrastały nam dodatkowe pary rąk, doba się wydłużyła, a efektem jest cały szereg pism - Komputer Świat GRY, numer specjalny o Modern Warfare 2 i Assassin's Creed II, pełna wersja Kórlików 2, wydanie dla młodszych graczy o Cliffordzie... i oczywiście nowy PLAY, ledwo 3 tygodnie po wydaniu poprzedniego numeru!

Co w środku? Kontynuujemy recenzowanie przedświątecznych hitów. A pierwszeństwo należy się oczywiście grze Colin McRae DiRT 2, kolejnej części tej rewelacyjnej ścigałki. Nie zabrakło spóźnionego świstu miecza świetlnego, czyli konwersji na PC Star Wars: The Force Unleashed, oraz kolejnego sezonu starć z zombiakami w Left 4 Dead 2 i kolejnego sezonu włóczenia się po napromieniowanej Zonie w grze S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci.

W dziale testów sprawdzamy także komputerową adaptację kinowego Avatara, kolejną część przygód Indiego w LEGO Indiana Jones 2. Odpowiadamy także na pytanie czy Torchlight to produkcja godna Diablo oraz ile Mount & Blade: Ogniem i mieczem ma z samodzielnej gry, a ile ze zwyczajnego moda. I bierzemy po raz drugi na celownik Modern Warfare 2, tym razem przede wszystkim pod kątem multi - czyli trybu, który będzie najważniejszy do momentu wydania kolejnej części Call of Duty.

Tymczasem w Już Grane groźny rywal Modern Warfare 2 - Battlefield: Bad Company 2, którego twórcy mają zamiar przejąć od konkurencji niezadowolonych z okrojonego trybu multi graczy. Graliśmy także w MMO w świecie gwiezdnych wojen - Star Wars: The Old Republic, kolejną, i trochę nietypową, produkcję z serii Total War - Napoleona oraz całkiem nową, zwiariowaną ścigałkę - Split/Second.

Z powodu natłoku dobrych premier, dział Reportaże schudł do rozmiaru jednej, ale za to mocnej zapowiedzi Command and Conquer: Tiberium Twilight. W działach okołogrowych - Trendy o "Powszechnej konsolizacji, czyli spojrzeniena to, co pecety biorą od konsol i jak wygląda ich przyszłość", wspomnienia ManJAka o grach RPG oraz felieton poświęcony DLC.

A na DVD? Też nie jest słabo. Głównym pełniakiem jest wydane w zeszłym roku Tension. To jedna z najbardziej oryginalnych gier ostatnich lat, która łamie bariery swojego gatunku i oprócz mrocznej fabuły oferuje także surrealistyczny, pozbawiony banalnych rozwiązań świat. Prezentujemy także polską premierę wydanego w tym roku Ascesion to Throne: Valkyrie - RPG w klimatach średniowiecznego świata fantasy. Na koniec Tecno - The Base, zadziwiająca gra z gatunku... FPS-adventure, czyli połączenia strzelaniny z grą logiczno-przygodową.

PLAY 1/2010 już w kioskach w cenie 9,99 zł. Spis treści poniżej:

SPIS TREŚCI

NEWSY

Grand Ages: Rome

Age of Augustus

Mass Effect

Metro 2033

Star Trek Online

Subiektywnie

Supreme Commander 2

Wieści ze świata

TRENDY

Powszechna konsolizacja, czyli spojrzenie

na to, co pecety biorą od konsol i jak wygląda

ich przyszłość

REPORTAŻ

Command and Conquer:

Tiberium Twilight

JUŻ GRANE

Battlefield: Bad Company 2

Król Artur

Napoleon: Total War

Split/Second

Star Wars: The Old Republic

TESTY

18 Wheels of Steel:

Amerykańskie legendy szos

Call of Duty: Modern Warfare 2

Multiplayer

Colin McRae DiRT 2

Football Manager 2010

James Cameron's Avatar

King's Bounty:

Wojownicza księżniczka

Left 4 Dead 2

LEGO Indiana Jones 2:

The Adventure Continues

Manhunt 2

Mount & Blade: Ogniem i mieczem

NBA 2k10

Painkiller: Resurrection

S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci

Star Wars: The Force Unleashed

The Ultimate Sith Edition

Torchlight

Venetica

World of Zoo

KONSOLE

Assassin's Creed II

LittleBigPlanet

RETRO

Krótka historia gier rpg

oczami ManJAka, maniaka rpg

TECHNIKA

Nowości sprzętowe

LISTY

Korespondencja okołogwiazdkowa plus

Śledziu „piję kawkę i wymyślam”

KRZYŻÓWKA

Do wygrania nie tak mały Hiro i nie tak

mała liczba gier Mini Ninjas

KOMIKS

Alek Projekt

FELIETON

Kup i dokup, czyli słów parę o DLC

EXTRA

Playlista

W tym miesiącu

Najlepsze momenty koncertu

Video Games Live