Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 10 marca 2011, 13:48

Play zawartość Numeru 04/2011

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

W numerze 100 stron, megaraport o Battlefield 3 i wrażenia z ogrywania Wiedźmina 2 oraz recenzja Dragon Age 2. Dodatkowo w piśmie kilkadziesiąt złotych do wydania w grach sieciowych, a na DVD między innymi dwie polskie premiery: Steam Slug i Warfare.

Już w przyszły czwartek, 17 marca, do kiosków trafi nowy, dużo grubszy niż zwykle PLAY. Dodatkowe strony (teraz jest ich 100) to więcej artykułów i czytania – a mieliśmy o czym pisać! Tematem okładkowym jest Battlefield 3. W wielostronicowym megaraporcie zdradzamy potężną dawkę informacji o trybach single i multiplayer oraz publikujemy soczyste ujęcia prosto z gry, których nie znajdziecie w internecie! Na kolejnych stronach piszemy też o wszystkim co dzieje się wokół Battlefielda – podsumowujemy historię serii i wspominamy najbardziej jej epickie momenty, sprawdzamy jak się mają darmowe odsłony i przedstawiamy najciekawsze fanowskie modyfikacje. Wszystko pióra Cubitussa – prawdopodobnie największego maniaka i weterana Battlefielda we wszechświecie!

W dziale Rzut Okiem również czeka na Was kilka niespodzianek. Dosłownie dzień przed zamknięciem numeru udało nam się wreszcie położyć ręce na grywalnej wersji Wiedźmina 2 – wiemy już jak w praktyce wypadają zmiany wprowadzone w systemie walki i rozwoju postaci, na własnej skórze przekonaliśmy się też o skali nieliniowości gry. To zresztą nie koniec polskich akcentów – odwiedziliśmy twórców Dead Island i zobaczyliśmy w akcji konkretny fragment gry. Z Budapesztu przywieźliśmy też nowe wieści dla czekających na Might & Magic: Heroes VI. Poza tym piszemy o Darkspore, Arcania: Fall of Setarif, Battlestar Galactica Online, Mythos i nowej przygodówce twórców Runawaya – The Next Big Thing.

W dziale Testów wyraźnie czuć już wiosnę – tylu głośnych premier nie widzieliśmy od kilku dobrych miesięcy. Obok tytułów takich jak Dragon Age II, Bulletstorm, Assassin's Creed Brotherhood czy Test Drive Unlimited 2 nie sposób przejść obojętnie. Niestety nie wszystkie spełniły pokładane w nich nadzieje. Komu należy się korona, a komu rózga? Odpowiedź była zaskoczeniem także dla nas. Poza hitami o których trąbiono już od dawna, przyjrzeliśmy się także kilku mniej głośnym, choć niekoniecznie gorszym grom. Bawiliśmy się we władcę lochów w Dungeons, szukaliśmy alternatyw w Alternativa, pomagaliśmy słynnemu awanturnikowi w Drakensang: Phileasson's Secret, rozwalaliśmy otoczenie w Breach i bawiliśmy się w ulubionego mordercę Ameryki w Dexter: The Game. Odwiedziliśmy też Śródziemie w Lord of The Rings Online sprawdzając, czy tłuczenie orków bez abonamentu daje radę.

W dziale Raport przyglądamy się grom na Facebooka. Ale nie takim zwyczajnym klikaczom, tylko tworzonym przez największych wydawców młodszym braciom i siostrom "dużych" tytułów, nierzadko pozwalającym odblokować w tych drugich fajne bonusy. Miniaturowy Assassin's Creed, FIFA, Civilization – czy to właśnie takie gry będą przyszłością Facebooka? Cubituss już zna odpowiedź.

O grach na Facebooka słychać także w naszej comiesięcznej dyskusji – o to czy hardkorowi gracze mają w nich czego szukać spiera się Sathynos z Quentinem. To jednak nie jedyny temat jaki poruszamy w dziale Intro. Cubituss bierze pod lupę fenomen Minecrafta i zastanawia się dlaczego ludzie potrafią długie miesiące spędzić na budowaniu monumentalnych i pomysłowych konstrukcji, przy okazji prezentując najciekawsze z nich. Z kolei [rgb] subiektywnie ocenia łaskawość Blizzarda dla twórcy fanowskiego MMO w uniwersum Starcrafta, a Koso komentuje znaczenie tabelek końcowych w recenzjach i kolosalne skutki niefortunnie wpisanego "minusa". Jest jeszcze wywiad na temat przyszłości gier przeglądarkowych z chief games officerem firmy Bigpoint. A właściwie dwoma. I to identycznymi!

W dziale PLAY do kwadratu czeka kilka poważnych tematów, ale znajdzie się i rozweselacz – fotostory (a właściwie screenstory) z udziałem bohaterów gier. Zupełnie na serio piszemy natomiast o biomechanicznych implantach poprawiających funkcjonowanie organizmu. I to nie tylko w grach, bo jeśli chodzi o wszczepy, rzeczywisty świat goni fikcję szybciej niż nam się wydaje! O historii implantów w grach i w realu opowiada [rgb]. Cubituss natomiast w felietonie podejmuje temat robienia dobrych filmików i trailerów, w kontekście Dead Island i nie tylko, a ManJAk przynosi wieści z odległych światów MMO. Nie zabrakło też listów do redakcji, nowinek o naszej stronie internetowej i kolejnego odcinka komiksu "Para gra".

W dziale Retro ubaw po pachy – piszemy o humorze w grach – żartach smacznych i mniej smacznych oraz podejściu twórców do kwestii rozbawiania graczy. W ramach Reedycji kręcimy się w czasie z potężnymi wampirami w Legacy of Kain: Antologia i urządzamy rozkoszną demolkę w Red Faction: Guerilla.

Na DVD czekają trzy pełne wersje, w tym dwie polskie premiery – militarny RTS Warfare, steampunkowa gra akcji Steam Slug. Poza tym na płycie jest jeszcze taktyczna strzelanka Grupa Błyskawicznego Reagowania i kilka dem.

Ale to nie koniec atrakcji! Kupując kwietniowy numer PLAYA otrzymacie dodatkowo unikalne, bonusowe kody o wartości 49 zł na przedmioty i kredyty do zrealizowania w popularnych grach online! Listę obsługiwanych tytułów znajdziecie na naszej stronie.

Pełny spis treści poniżej. PLAY 4/2011 w kioskach od 17 marca w cenie 14,90 zł. Więcej informacji na http://www.playpc.pl

PEŁNY SPIS TREŚCI PLAYA 3/2011

DVD

Steam Slug, Warfare i G.B.R. na DVD Playa

KODY

Przeglądarkowe hity: instrukcja użycia kodów

INTRO

Akcja na cztery kończyny w The Darkness II

Co nowego w... pustkowiach Mojave

Dyskusja: Czy gry na FB są dla HC?

Hity sprzętowe: coś dla ucha, coś dla oka

Komentarz Kosa

Niezwykły świat Minecrafta

Paxton Fettel w trybie solo gry F.E.A.R. 3

Poślizgi i zniszczenia

Przesłuchanie: Przeglądarkowa rewolucja

Risen 2 z owocami morza

Subiektywnie: Król Blizzard Łaskawy

W Telltale powariowali

Woda i mosty w Combat Mission: Battle for Normandy

Zaginione w akcji

RAPORT

Księga gier

RZUT OKIEM

Arcania: Fall of Setarrif

Battlestar Galactica Online

Darkspore

Dead Island

Might & Magic: Heroes VI

Mythos

The Next Big Thing

Wiedźmin II: Zabojcy krolow

EXTRA

Battlefield 3

Battlefieldy za darmo

Droga do zwycięstwa: historia Battlefielda

Najlepsze mody do Battlefielda

Siedem najlepszych momentów BF-a

TEST

Alternativa

Assassin’s Creed Brotherhood

Breach

Bulletstorm

Dexter: The Game

Drakensang: Phileasson’s Secret

Dragon Age II

Dungeons

Test Drive Unlimited 2

The Lord of the Rings Online

RETRO

Beczka śmiechu

Reedycje: Legacy of Kain: Anthology, Red Faction Guerilla

PLAY2

Felieton Cubitussa: Szkoła robienia filmów

Komiks: Para gra (odc. 10)

Program wszczepień

Screenstory: Przyspieszony Armageddon

Społeczność PLAYA: listy, z naszej strony, recenzje czytelników

Wieści ze światów mmo