Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 19 października 2006, 13:29

Play zawartość Numeru 11/2006

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Rzadko na okładkach PLAYA goszczą piękne kobiety, a jeszcze rzadziej - piękne kobiety nie rzucające akurat czarów albo nie zakute w zbroje. Choć nasza najnowsza ślicznotka ma wokół siebie wystarczająco dużo chłodnej stali, bo pozuje na tle tuningowanych samochodów z Need for Speed: Carbon. A to znaczy, że położyliśmy ręce na pełnej wersji tej gry. Jako pierwsi. Werdykt nie zaskoczy: NFS to znów klasa sama dla siebie, szczególnie w driftach. Na stronach wylądowała też Kompania Braci, z którą stoczyliśmy długą, filmową wojnę zakończoną jednym z największych triumfów w historii gier komputerowych. Company of Heroes rozbiła nas w pył i pokojowo nakłoniła do złożenia hołdu. Strategie wojenne mają od teraz nowego władcę, który - jeśli tylko będzie chciał - założy wielką dynastię. Trochę więcej konkurencji będzie na polu bitwy gier fabularnych, bo choć recenzowany Dark Messiah Might and Magic zasłużył na laur bohatera, to broni nie złożył jeszcze Neverwinter Nights 2, którego przypominamy w dużym reportażu. W przeciwieństwie do klonów Obliviona, tutaj największym atutem będzie walka drużynowa. A jeśli skończy nam się podstawowa kampania, akurat zaczną się pojawiać nowe, robione przez fanów. Jeśli scena nie zawiedzie, noce będą bardzo długie. Oprócz tego w numerze między innymi recenzja The Sims 2: Zwierzaki, Just Cause, Już grane ze Scarface'a i reportaż o Assassin's Creed - grze, która pozwoli zapomnieć o Prince of Persia.

Zapraszamy do lektury! Cena PLAYA - 11,90 zł!

Pełne wersje

Singles 2: Triple Trouble PL (2005)

The Sims są fajne, ale w momencie, w którym do gry wchodzi miłość, trochę gasną. Wtedy zastępuje je Singles 2, bo koncentrują się właśnie na tym: na bardzo bliskich związkach. W scenariuszach rozgrywamy codzienne życie, pracujemy, jemy i ubieramy się, ale wszystko jest podporządkowane podrywowi. Romanse zaczyna się łatwo, ale żeby doprowadzić je do sypialni, trzeba wiedzieć, czego potrzebują kobiety i jak adorować je dzień w dzień. Singles mają jeszcze jedną przewagę nad Simsami: o wiele lepszą i bardziej szczegółową grafikę, którą docenić można szczególnie w sytuacjach podbramkowych.

Resident Evil 3: Nemesis (2000)

Kultowy horror dla ludzi o mocnych nerwach. Wytworzony przez korporację Umbrella wirus T rozprzestrzenił się w Raccoon City i zmienił mieszkańców w żywe trupy. Spragnionych ludzkiego mięsa potworów nie są w stanie zatrzymać ani specjalne oddziały policji, ani najemnicy korporacji Umbrella. Pozostali przy życiu mieszkańcy szukają schronienia lub usiłują wydostać się ze zniszczonego miasta. Są wśród nich nasi bohaterzy - Jill Valentine i Carlos Oliveira.

Nemesis mimo wieku ciągle trzyma nerwy w napięciu, bo nie dość, że walka nie jest prosta, to ma jeszcze potwornie mroczny klimat i do wielu miejsc daje się przejść dopiero po rozwiązaniu trudnych zagadek.

II Wojna Światowa PL (2002)

Gra z serii Europa Universalis - fanom nie trzeba nic więcej mówić, ale powiemy: w tej strategii stajemy tuż przed drugą wojną światową na czele jednego z europejskich państw, dołączamy do koalicji demokratów, komunistów lub faszystów i prowadzimy ją do zwycięstwa. Pod dość surową oprawą graficzną kryje się niezwykle głęboka rozgrywka militarno-gospodarczo-taktyczna w której liczy się jak najlepsze wykorzystanie pozycji i zasobów państwa. Można więc - choć to trudne - obronić Polskę przed Niemcami. Rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym z umownym podziałem na dni. Tempo zabawy daje się jednak dostosowywać do własnych potrzeb, z zupełnym zatrzymaniem czasu włącznie.

Spis treści

Newsy

Alan Wake, GRY Extra o FIFIE 07, Hard Truck: Apocalypse - Rise of Clans, Haze, Loki, Marvel: Ultimate Alliance, S7edem, Sabotage, Shadowrun, Subiektywnie, Tajny raport, Two Worlds, W tym miesiącu, Wieści ze świata

Reportaże

Assassin's Creed, Neverwinter Nights 2, Warhammer: Mark of Chaos

Już grane

Armed Assault, Infernal, Need for Speed Carbon, Scarface: The World is Yours, Sid Meier's Railroads!

Testy

Company of Heroes: Kompania braci, Dark Messiah Might and Magic, Faces of War: Oblicza wojny, GTR 2: FIA Racing Game, Just Cause, LEGO Star Wars II: The Original Trilogy, Na marginesie, NBA Live 07, NHL 07, The Settlers 2: 10th Anniversary, The Sims 2: Zwierzaki

Technika

Narzędzia manipulacji - przegląd nowych dżojstików, padów i myszek

Tajne kody

Call of Juarez, Company of Heroes: Kompania braci, El Matador, Faces of War: Oblicza wojny, II wojna światowa, Joint Task Force, LEGO Star Wars II: The Original Trilogy, Singles 2: Triple Trouble, The Settlers 2: 10th Anniversary, The Sims 2: Zwierzaki

Oprócz tego Na płytach, listy, komiks, rankingi i krzyżówka, w której do wygrania jest 35 gier Dark Messiah Might and Magic.