Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 21 maja 2009, 13:51

Play zawartość Numeru 06/2009

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Powód, dla którego PLAY 6/09 trafił do kiosków kilka dni później, zdradźmy już na wstępie. 2K Games, które zaprosiło nas jako jedynych przedstawicieli polskich mediów na pokaz BioShocka 2 zastrzegło, że materiał z zupełnie nowymi, nieujawnionymi wcześniej przez nikogo informacjami nie może pokazać się wcześniej niż 20 maja. A że nowe screeny (nie ma ich ani w sieci, ani w innych magazynach!) wyglądają rewelacyjnie, a wieści, które na temat jednej z najbardziej oczekiwanej gry roku przywiózł Zooltar są, cóż, szokujące, wyjątkowo się zgodziliśmy. I znowu wyprzedziliśmy resztę świata.

W wielkim raporcie Zooltar dokładnie opisał, co widział przez cztery dni w siedzibie twórców. Przekazuje nie tylko szczegóły na temat nowych broni, plazmidów, lokacji i historii, ale zdradza też zupełnie nieznane fakty na temat trybów multiplayer, które się w BioShocku 2 pojawią. I które jako jedyni widzieliśmy już w akcji.

Inne hity działu nowości i reportaży to między innymi: Assassin's Creed II (żegnamy Altaira), Fallout: New Vegas (zupełnie nowa gra z uniwersum Fallouta - zdradzamy pierwsze szczegóły!) , StarCraft II (najświeższe info o nowej odsłonie kultowego rts-a) czy Sabouteur (GTA na wojnie?). Nadchodzi masa świetnych tytułów, w które będziemy grać przez kolejne miesiące. A poczytać o nich możemy już teraz.

Dział trendy urósł. Czemu aż trzy strony? Powód był bardzo ważny: zajęliśmy się w nim polskimi grami. B-Side spotykał się, dzwonił i mailował: udało mu się dorwać właściwie każdą polską firmę zajmującą się robieniem dużych gier. Dlatego tylko my zdradzamy nowe szczegóły o kolejnych projektach twórców Wiedźmina, Call of Juarez: Więzy Krwi czy Two Worlds II. Tylko u nas znajdziecie analizę sytuacji polskich gier w playowym stylu. A nawet wyjaśnienie dlaczego Polska NIE NADAJE się jako miejsce akcji gier. Jako bonus odpowiedź na pytanie: która z nowych gier City Interactive może być prawdziwym hitem?

Zagraliśmy tuż przed premierą w kilka dużych gier. Jako jedyne polskie pismo o grach pecetowych opisujemy wrażenia z bety Prototype. Czy szalenie brutalna wariacja na temat GTA, wypełniona świetnymi patentami, może być słaba? Zooltar już wie. Kolejny raz przyjrzeliśmy się Need for Speed Shift, bo w nasze ręce trafiła nowsza wersja. A więc zdradzamy kolejne szczegóły o najbardziej oczekiwanych wyścigach tego roku. Dragon Age: Początek szykuje się na godnego następcę Baldur's Gate'a, więc zagraliśmy w niego z przyjemnością, a Knicz twierdzi, że Fuel może się spodobać fanom Burnouta. Hitem lata może okazać się Overlord II. Złoooooooo? Zawsze.

Jako pierwsze polskie pismo o grach na PC zrecenzowaliśmy X-Men Origins: Wolverine. Rafał Belke zasiekał wielu wrogów zanim wydał ostateczny werdykt. W ogóle w maju niby posucha, ale mimo wszystko udało nam się opublikować kilkanaście recenzji, a nawet postawić jedną dziewiątkę i kilka ósemek! Z ważnych, choć niekoniecznie głośnych gier oceniliśmy Braid, The Path czy Zeno Clash. Zrecenzowaliśmy dwa dodatki do Neverwinter Nights 2 oraz bardzo dobre strategie: sieciową zmieszaną ze zręcznościówką i erpegiem (Demigod) ocenił Frogger, a spokojniejszą i bardziej złożoną (Grand Ages: Rome) wziął pod lupę B-Side.

Deserek, czyli stałe działy: minitesty sprzętowe (a w nich jedna z najlepszych myszek ever), listy (Sweter chwali się nową fuchą), krzyżówka (nagrody sponsoruje Richard B. Riddick), nowy Alek Projekt (kontrowersyjny temat piractwa w jeszcze bardziej kontrowersyjnym ujęciu)... I coś ekstra: na ostatniej stronie odpowiadamy na trzy bardzo ważne pytania: w jaki sposób Śledziu prawie zagiął czasoprzestrzeń, czy Pismo Święte na Playstation to dobra gra oraz czy nowe forum PLAYA jest fajne. Aha, myśleliście że to koniec BioShocka 2 w tym numerze? Nie. Nic z tych rzeczy. Mamy jeszcze SROGI plakat.

Pełne wersje w tym miesiącu wybieracie sobie sami - sprawdzacie je na odwrocie, jest kilka zestawów do wyboru.

Pełny spis treści poniżej:

NEWSY

Borderlands

Fallout: New Vegas

Lost Planet 2

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

S7edem

Saw

Split/Second

StarCraft II: Wings of Liberty

Star Trek D-A-C

Subiektywnie

Rogue Warrior

Torchlight

Wieści ze świata

TRENDY

Nowa fala gier znad Wisły - polskie teamy atakują!

REPORTAŻ

Assassin's Creed II

BioShock 2

Mafia II

The Saboteur

Wolfenstein

JUŻ GRANE

Battlestations Pacific

Damnation

Dragon Age: Początek

Fuel

Need for Speed Shift

Overlord II

Prototype

TESTY

Braid

Cooking Academy 2: Kuchnie świata

Demigod

Gobliiins 4

Grand Ages: Rome

The Path

Na marginesie

Neverwinter Nights2: Gniew Zehira

Neverwinter Nights 2: Wrota Zachodu

Wallace & Gromit in the Last Resort

X-Men Origins: Wolverine

Zeno Clash

TECHNIKA

Letnie szaleństwo: sprzęt dla graczy

G13 Advanced Gameboard

Razer Mamba

Sapphire Radeon HD 4890 52

LISTY

Odpowiedzi na Waszą korespondencję oraz komiks Śledzia

KRZYŻÓWKA

Tym razem nagrody rozdaje sam Richard B. Riddick

KOMIKS

Alek i jego nietypowe podejście do tematu piractwa

EXTRA

W tym miesiącu

Błogosławione PlayStation

Playlista