Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 22 kwietnia 2004, 13:31

Play zawartość Numeru 05/2004

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Na płytach

Na płytach mamy tym razem same symulatory i wariaty. Dla każdego coś miłego.

Pełne wersje

Postal 2 PL (2003) - Po raz pierwszy w całości spolszczony symulator wariata wkurzonego na cały świat. Twórcy tej gry nie smażą się w piekle tylko dlatego, że diabeł nie znalazł jeszcze knajpy RZYM w USA.

Pure Pinball PL (2003) - Symulator maszyny do pinballa, przy których stają rożni wariaci i wciskają guziki by uzyskać jak najwyższy wynik punktowy. Wariata dołączyliśmy gratis w poprzedniej grze.

Master Rallye PL (2001) - Symulator samochodu rajdowego - takiego co to wsiadają do niego rożni wariaci i zasuwają po bezdrożach, żeby uzyskać jak najlepszy czas na trasie.

Flight Unlimited II PL (1997) - Symulator prywatnego samolotu. Pozwala poczuć się jak jeden z tych wariatow, którzy maja tyle forsy, że z miasta do miasta nie wypada im już zasuwać pociągami.

Demo

Splinter Cell: Pandora Tomorrow - Pandora może i dopiero jutro, ale nasze demo już dzisiaj. Fisher znowu działa Sam, chociaż w pełnej wersji podobno także w trybie multi. Trochę skradania na krótkie wiosenne wieczory.

Zwiastuny

Flatout - Unikatowe nagrania szybko jeżdżących samochodów, biorących udział w wypadkach. Znaczy się taka gra będzie o tem.

Ground Control II: Operation Exodus - Zwiastun trójwymiarowej strategii, której tytuł czytany od tylu oznacza po łacinie "Jem na śniadanie II ośle jaja". Okej, to z tą łaciną to żart.

Battlefield Command - Druga wojna światowa widziana oczyma twórców tej gry ma być podobno inna niż ta, którą znamy już z 54 innych gier o drugiej wojnie światowej. Mamy to na filmie.

W numerze

Na okładce facet w niewygodnym pancerzu, czyli Gwiezdne wojny kontratakuja! Specjalnie dla Was pojechaliśmy do Londynu na pokaz najnowszych gier LucasArtsów, z których dwie rozgrywać się będą w realiach starwarsowych.

Obejrzeliśmy Star Wars: Battlefront, czyli coś w rodzaju Battlefielda 1942 tylko, ze zamiast szeregowców będą szturmowcy a zamiast czołgów wielkie walkery. Poza tym było jeszcze Star Wars: Republic Commando, czyli zespołowa strzelanina w wiadomo-jakim-świecie i Mercenaries – zupełnie niegwiezdnowojenna gra, w której wkręcamy się w konkretna zadymę w Północnej Korei po amerykańskiej interwencji. Zresztą sami przeczytajcie o lucasowych rzeczach w naszym 5-stronicowym materiale o tych trzech grach.

Co innego do poczytania? Z rzeczy jeszcze niesklepowych test wersji beta nowego Harry'ego Pottera. Małego czarusia pojechaliśmy oglądać do czeskiej Pragi, gdzie odkryliśmy, że knedliczki wciąż są niedobre, a Harry nadal nie poddał się operacji plastycznej i ma na czole bliznę w kształcie pioruna.

Poza tym RooS, stary wyga rajdowy (nie tylko w grach), zrobił pierwsze przymiarki do TOCA Race Drivera 2 i całkiem mu się spodobało. Cos tam tylko mruczał o podtytule "Ultimate Racing Simulator", zdaje mi się, że w tekście było też coś o posiadaczach stalowych jaj.

W dziale Trendy rozprawiamy się z mitem "starych, niedoścignionych gier" i "nowych, komercyjnych szrotów bez duszy". Barykady przed redakcją już ustawione - jesteśmy gotowi na szturm rozwścieczonych graczy.

A oto i pełen spis zawartości numeru:

Zapowiedzi i doniesienia

Rag Doll Kung Fu, The Settlers V, UEFA Euro 2004,

Trendy

Stare, ale niejare

Reportaże

Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth, Mercenaries, Shellshock NAM '67, Star Wars: Battlefront, Star Wars: Republic Commando

Już grane

Harry Potter i więzień Azkabanu, TOCA Race Driver 2: Ultimate Racing Simulator

Przed ringiem

The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth kontra Rome: Total War

Testy

Battlefield Vietnam, Breed, Far Cry, Gangland, Joan of Arc, Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark, Nosferatu: Gniew Malachiego, Painkiller, Splinter Cell: Pandora Tomorrow, Syberia II

Pojedynek

Far Cry kontra Breed

Replay

Another War, Legion, Prisoner of War, Sudden Strike

PLUS kody, na marginesie, listy, sprzęt, 8Bit, Jojoy i Padie, konkurs związany z TOCA Race Driver 2: Ultimate Racing Simulator

cena: 11,90 PLN