Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 19 kwietnia 2011, 09:25

Play zawartość Numeru 05/2011

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

PLAY 5/2011 w kioskach od 21 kwietnia.

W numerze wszystko o Diablo III, wywiad z twórcami Wiedźmina 2, recenzje Shift 2 Unleashed, Homefront, Crysis 2 i raport o nowoczesnych sztuczkach reklamowych stosowanych przez wydawców gier.

Już w czwartek, 21 kwietnia, do kiosków trafi majowy numer PLAYA. Z okładki groźne zaklęcie rzuca Witch Doctor (zwany również szamanem) zwiastujący ogromny materiał o jednej z najbardziej oczekiwanych gier ostatnich lat – Diablo III. W wielostronicowej zapowiedzi Cubituss serwuje ogromną porcję informacji o przebiegu rozgrywki, nowych klasach postaci, atrakcjach PvP i istotnych zmianach jakie dotkną nadchodzące dzieło Blizzarda. Na kolejnych stronach piszemy też o wszystkim co dzieje się wokół Diablo – podsumowujemy piętnastoletnią historię serii, prezentujemy najlepsze diabloklony, a nawet sprawdzamy Waszą wiedzę o Blizzardzie w pełnym ciekawostek miniquizie. Dla wszystkich czekających na nowe Diablo - dział Extra to w tym miesiącu pozycja obowiązkowa!

W dziale Rzut Okiem nie mniej gorąco. Wraz z Anno 2070 opuszczamy renesansowe i barokowe porty pełne potężnych żaglowców i przeskakujemy w niedaleką przyszłość sprawdzając czy seria poradzi sobie w nowych realiach i czego w niej zabraknie. Chwilę później wracamy do opanowanego przez zombie Raccoon City, ale tym razem w skórze pracowników korporacji Umbrella odpowiedzialnej za cały bałagan – czy Resident Evil: Operation Raccoon City wywróci serię do góry nogami? Zadymę uskuteczniamy też w innym mieście – wraz z Nietoperzem tańczymy przy świetle księżyca i rachujemy kości oprychom w Batman: Arkham City. Czyścimy też lochy z niezastąpionych szkieletów i organizujemy im prawdziwie magiczną, choć nieco casualową ucztę w Dungeon Siege III.

W dziale Testów wiosna w rozkwicie – to kolejny miesiąc napakowany głośnymi tytułami. Mało kto może pozwolić sobie na zakup wszystkich, więc surowym okiem przyglądamy się każdej grze i pomagamy wybrać najlepsze. A jest z czego wybierać! Sprawdzamy jak wywiązali się z obietnic pomysłodawcy koreańskiej inwazji na USA z Homefronta, gromimy obcych w Crysis 2, trzęsiemy się i jeździmy po ciemku w nowym Need for Speedzie, czyli Shift 2: Unleashed i rzucamy tomahawkami w Call of Duty: Black Ops – First Strike. W ramach relaksu usprawniamy komunikację miejską w Cities in Motion, sprawdzamy jak radzą sobie wojownicy ninja w Shogun II: Total War, próbujemy uprawiać strategię za pomocą młota w Warhammer 40,000: Dawn of War 2 - Retribution, powracamy z zaświatów w Disciples III: Wskrzeszenie - Hordy Nieumarłych i dajemy się do nich odesłać w Ghostbusters: Sanctum of Slime, przy okazji badając anomalie z Anomaly: Warzone Earth i tajemnicze szczeliny z Rift. Potem śmiejemy się wraz z The Next Big Thing, patrzymy też co słychać u kolorowych rycerzy z The Sims: Średniowiecze i gwiezdnych klocków z LEGO Star Wars III. A to wciąż nie koniec! Testujemy też o Theatre of War 3: Korea, Trapped Dead, Clones, Skyscraper Simulator i Agrar Simulator 2011. Uff, sporo tego!

Nowy PLAY jak zwykle pełen jest publicystyki. W dziale Raport przerwa na reklamę. Ale nie taką zwykłą znaną z telewizji czy prasy – Cubituss przygląda się nowym, coraz bardziej popularnym sztuczkom reklamowym, w jakie wkręcają nas twórcy i wydawcy gier. A raczej w jakie wkręcamy się sami nawet nie wiedząc, że tym samym wspieramy kampanie marketingowe hitów. Sprawdzamy jak doić kasę z graczy pomagają achievementy, przedpremierowe i "tużpopremierowe" DLC, profile facebookowe i filmiki na YouTube. Warto przeczytać!

W dziale Intro b-side i Sathynos spierają się o zombie w grach – fajne one czy raczej zalatują padliną i powinno ich być jak najmniej? Z kolei Koso pastwi się nad przypominającymi ciasteczkowe potwory korporacjami zjadającymi wszystko co nie przynosi wystarczających zysków. Ile dobrych studiów z wieloletnią tradycją juz pochłonęły i co z tego wynika? Dalej [rgb] subiektywnie wraca do Kalifornii w kontekście krążących po sieci plotek o GTA V. Na miesiąc przed premierą Wiedźmina 2 nie mogło także zabraknąć tematów geraltopochodnych – ManJAk rozmawia z Michałem Nowakowskim z CD Projekt RED wypytując o ostatnią prostą i plany na przyszłość, sprawdzamy też czy jesteśmy gotowi by ruszyć wraz z wiedźminem w bój.

W dziale PLAY do kwadratu wyrywamy dziewczyny na... gry – [rgb] sprawdza jakie tytuły najlepiej nadają się na podryw i zdobycie respektu u płci przeciwnej. Oczywiście z lekkim przymrużeniem oka. Z kolei Cubituss w swoim felietonie drąży różne sposoby zarządzania kryzysami przez twórców gier – w kontekście kolejnego opóźnienia premiery Duke Nukem Forever i nie tylko. Jest też coś na graczy-kinomaniaków – przyglądamy się growym wizjom w Sucker Punch i sprawdzamy czy można się na nim dobrze bawić nawet będąc świadomym niezwykle licznych mankamentów filmu. Do wszystkiego dorzucamy zabawne screenstory o szukaniu jajek i stałe kąciki z listami od czytelników, nowinkami o naszej stronie internetowej i perypetiami z życia redakcji.

W dziale Retro zwiastujemy dyskretny powrót do hardkoru – gry niby są coraz łatwiejsze, ale zdają powoli coraz więcej czerpać z klasycznych, niezwykle trudnych tytułów. Czy ten trend będzie postępować i co przyniesie ewentualne połączenie casuala z hardkorem sprawdza Cubituss. Miłośnicy bezstresowej zabawy do białego rana z kolei w naszym minirankingu znajdą propozycje naprawdę grubych, growych domówek. A na wszystkich, którzy chętnie wracają do starszych tytułów czekają reedycje - w tym miesiącu zmiatamy z powierzchni ziemi kosmitów, Koreańczyków i palmy na tropikalnej wyspie w Crysis: Maximum Edition oraz ogarniamy bardzo wymagające potyczki taktyczne w strategii Men of War. Zdecydowanie jest co poczytać!

W tym miesiącu pełne wersje wybieracie sami, a wraz z grami dostaniecie drugie pismo o grach gratis - zestawów do wyboru będzie sporo, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Pełny spis treści poniżej. PLAY 5/2011 w kioskach od 21 kwietnia w cenie 13,90 zł. Więcej informacji na http://www.playpc.pl

PEŁNY SPIS TREŚCI PLAYA 5/2011

INTRO

Alice i podświadomość

Bastion nominowany

Choplifter HD gra na nostalgii

Co nowego w fi lmowych licencjach

Deus Ex PC powstaje w Holandii

Dyskusja: czy zombiaki są fajne?

Hity sprzętowe: Latanie na Pudzianie

Komentarz kosa: Chomąto i partnerstwo

Lucius i mrożonka z kucharki

Multiplayer w Duke Nukem Forever

Nadciąga dzień Geralta

Przejęcie Age of Empires Online

Przesłuchanie: Nadszyszkownik od Wiedźmina

Popraw wynik Polski w Piłce ręcznej

Subiektywnie: Powrót do Kalifornii

Szalejąca kamera w Virtua Tennisie 4

UFO Online: 3D w browserze

Wkurzanie tygrysa w Saints Row 3

RAPORT

Świat nowej reklamy: jak nas wkręcają wydawcy gier

RZUT OKIEM

Anno 2070

Batman: Arkham City

Dungeon Siege III

Resident Evil: Operation Raccoon City

EXTRA

Diablo III

Piętnaście lat diablomanii

Siedem najlepszych diabloklonów

TEST

Agrar Simulator 2011

Anomaly: Warzone Earth

Clones

Cities in Motion: Symulator transportu miejskiego

Crysis 2

Call of Duty: Black Ops – First Strike

Disciples III: Wskrzeszenie – Hordy nieumarłych

Ghostbusters: Sanctum of Slime

Homefront

LEGO Star Wars III

Rift

Shift 2 Unleashed

Skyscraper Simulator

Theatre of War 3: Korea

The Next Big Thing

The Sims Średniowiecze

Total War: Shogun 2

Trapped Dead

Warhammer 40,000: Dawn of War II – Retribution

RETRO

Dyskretny powrót hardkoru

Miniranking: pięć niezapomnianych domówek

Reedycje: Crysis Maximum Edition, Men of War

PLAY2

Dziewięć gier na podryw

Felieton Cubitussa

Growy korzeń Sucker Punch

Screenstory: Poszukiwacze zaginionych jajek

Społeczność PLAYA: listy, z naszej strony, w tym miesiącu w redakcji