Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Przegląd polskiej prasy

Przegląd polskiej prasy to archiwalny spis zawartości czasopism dedykowanych elektronicznej rozrywce, w tym publikacji poświęconych grom komputerowym na PC, jak i grom na konsole. Czasopisma skatalogowane są rocznikami. Oprócz spisu treści samego periodyku (recenzje, materiały przedpremierowe), prezentuje też płyty z darmowymi grami dołączanymi do magazynu, o ile takowe zostały do niego dodane.

PSX Extreme

adres: ul. Cedrowa 34, 04-533 Warszawa,

email: [email protected]

wydawca: AD Music S.A.

strona www: http://www.psxextreme.pl

Najstarszy, największy i najtańszy w Polsce miesięcznik poświęcony wszystkim konsolom do gier, tworzony przez znanych i cenionych od lat autorów. Oprócz najświeżych recenzji i zapowiedzi znajdziecie tu sporą dawkę publicystyki, trochę retro i jeszcze mniej zagadnień filmowych. Całość okraszona dosyć specyficznym humorem. PSX Extreme ma opinię pisma ciekawego, rzetelnego, mającego dobry kontakt z Czytelnikami i nie stroniącego od trudnych tematów.

opis najnowszego numeru

CD-ACTION

adres: ul. Sukiennice 6, 50-107 Wrocław , tel: (071) 341 20 83

email: [email protected]

wydawca: Wydawnictwo H. Bauer Sp. z o.o.

strona www: http://www.cdaction.pl/

Jeden z najstarszych w Polsce magazyn o grach komputerowych, to pismo dla wszystkich, którzy traktują swój komputer nie tylko jako narzędzie do nauki i pracy, ale także rozrywki. W każdym numerze znajdują się najnowsze informacje z kraju i ze świata, wiele ciekawych felietonów, recenzji i porad. Co miesiąc płyty CD lub DVD pełne najciekawszego na rynku oprogramowania, pełne wersje gier. Serwis w Internecie znajduje się pod adresem www.cdaction.com.pl.

opis najnowszego numeru

Neo Plus

adres: 00-963 Warszawa 81, Skrytka Pocztowa 85,

email: [email protected]

wydawca: Independent Press

strona www: http://www.neo-plus.pl/

Neo Plus to polski miesięcznik konsolowy, który powstał w 1998. Jego wydawcą jest Independent Press. Magazyn publikuje zapowiedzi, recenzje, beta testy, artykuły publicystyczne dotyczące gier na konsole Wii, PLAYSTATION 3, PlayStation 2, Xbox 360, Nintendo DS, PlayStation Portable.

opis najnowszego numeru

Komputer ŚWIAT GRY

adres: 02-337 Warszawa, ul. Mszczonowska 2, tel: (+48 022) 458 76 00

email: [email protected]

wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

strona www: http://ksgry.redakcja.pl/

Szeroki zakres tematyczny, przystępny język oraz przejrzysta szata graficzna sprawiają, że pismo to należy do czołówki polskiej prasy komputerowej. Poświęcone jest grom komputerowym na PC. Miesięcznik prezentuje wiarygodne, wyczerpujące testy najnowszych gier oraz szczegółowe porady dla graczy. Dołączana na krążku CD pełna wersja gry jest zawsze w polskiej wersji językowej.

opis najnowszego numeru

Play

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52, tel: (+48 022) 232 09 08

email: [email protected]

wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

strona www: http://www.playpc.pl/

Play to popularny dwumiesięcznik zajmujący się dotychczas grami na wszelkiego typu konsole. Od sierpnia 2002 roku pismo zmieniło profil z multiplatformowego na wyłącznie pecetowe. Oprócz zmian w szacie graficznej wprowadzono nowe działy i rozszerzono dział zapowiedzi, w którym opisywane są największe hity nadchodzących miesięcy.

opis najnowszego numeru

Playbox

wydawca: Wydawnictwo H. Bauer Sp. z o.o.

Playbox to dwumiesięcznik powstały w marcu 2011 roku, skupiający się nie tylko na grach dedykowanych dużym konsolom (Xbox360, PlayStation 3, PSP, Nintendo Wii, DS i 3DS), ale i na tytułach przeznaczonych na telefony komórkowe wyposażone w systemy Android oraz iOS. Playbox wchodzi w skład powiększającej się rodziny czasopism komputerowych wydawnictwa Bauer, jest on skierowany do ludzi zainteresowanych technologią i rozrywką.

opis najnowszego numeru

GameStar

adres: ul. Jordanowska 12, 04-204 Warszawa, tel: (022) 321 78 00

wydawca: IDG Poland SA

strona www: http://www.gamestar.pl/

GameStar to sprawdzona, europejska marka. Zdecydowany lider na rynku niemieckim, tytuł numer jeden na Węgrzech, jeden z najważniejszych magazynów dla graczy w Czechach. Setki numerów i tysiące stron doświadczeń, ponad milion czytelników. Jesteśmy specjalistami od gier. Najlepszymi z graczy, którzy tworzą pismo dla innych graczy. Największym skarbem naszego pisma jest entuzjazm. Cieszymy się każdym nowym numerem, każdą nową grą, zachwycamy się wspaniałymi produkcjami i ostrzegamy przed słabymi. Aby te słowa nie pozostały na papierze, zebraliśmy zespół doświadczonych, lecz mających klarowną wizję i mnóstwo energii dziennikarzy.

opis najnowszego numeru

Click!

adres: 50-107 Wrocław, ul. Sukiennice 6, tel: (+48 022) 341 20 83

email: [email protected]

wydawca: Wydawnictwo H. Bauer Sp. z o.o.

strona www: http://www.click.pl/

CLICK! - popularny miesięcznik o grach komputerowych, Internecie i technice, przeznaczony przede wszystkim dla nastolatków. Również miłośnicy konsol do gier znajdą u nas coś ciekawego. Piszemy językiem zrozumiałym, interesującym dla miłośników komputerów, Sieci oraz nowinek technicznych. Poza tematyką ściśle komputerową co jakiś czas przedstawiamy zjawiska typu Manga czy Anime, a także największe przeboje sal kinowych. Stałymi działami pisma są Zapowiedzi, Testy (recenzje) gier, Internet, Nowości, Sprzęt od środka (z opisami, jak funkcjonują dane urzadzenia), Programy oraz lista TOP 20 - lista najpopularniejszych gier układana przez naszych czytelników i Tips & Trix (kody oraz poradniki do gier). Nie brakuje też licznych konkursów z nagrodami.

opis najnowszego numeru

GameRanking

adres: ul. Elbląska 15/17 budynek C, 01-747 Warszawa, tel: (022) 663 71 11

email: [email protected]

wydawca: Proxima

strona www: http://www.gameranking.net.pl

GameRanking to najmłodszy na naszym rynku prasowym miesięcznik o grach komputerowych. Zespół redakcyjny pisma tworzy praktycznie ten sam zespół, który przez kilka lat tworzył magazyn Click!. Wśród autorów znajdziemy ponadto inne znane w branży growej nazwiska. GameRanking jest pismem skierowanym do graczy lubiących dużo czytać o grach - redakcja zdecydowała się na wydawanie czasopisma bez płyt CD, DVD czy też innych zbędnych gadżetów. W każdym numerze znajdują się zapowiedzi i recenzje gier, kącik z nowinkami technicznymi oraz sporo publicystyki.

opis najnowszego numeru

Świat Gier Komputerowych

adres: 85-858 Bydgoszcz, ul. Przyjazna 13, tel: (+48 052) 348-46-32

email: [email protected]

wydawca: Egmont Polska sp. z o.o.

strona www: http://www.sgk.com.pl/

Czasopismo nie ukazuje się więcej na rynku.

opis najnowszego numeru