Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 27 marca 2003, 13:55

Play zawartość Numeru 04/2003

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

CD

Pełne wersje gier:

The Sting! (2001) Wersja PL - Starannie zaplanuj włamanie, a następnie zobacz, co i dlaczego poszło nie tak, a potem powtórz. Komiksowa, nieco karykaturalna grafika, organizacja coraz bardziej złożonych napadów i skoków oraz szczypta humoru.

Eurofighter Typhoon (2001) Wersja ANG - Ten samolot do wszystkiego jeszcze nie trafił do produkcji seryjnej, ale w grach wciąż się sprawdza. Czyli: dynamiczna kampania, zbalansowany model lotu (nie za bardzo zręcznościowy i nie za bardzo symulacyjny) i piloci z osobowościami.

Halcyon Sun (2002) Wersja ANG - Kosmiczna strzelaninka, którą można polecić osobom nie mogącym zdecydować się czy we Freelancera warto zainwestować. Prosta, bezstresowa i bardzo kolorowa. No i bohater nazywa się Dru Avery.

Wersje demo:

Freelancer - Jakby ktoś chciał zobaczyć na czym polega różnica pomiędzy Halcyon Sunem a Freelancerem to właśnie ma okazję.

Zwiastuny:

Animatrix - Uzupełnienie materiału o Matriksach ze środka numeru.

Downtown Run - Oto pozycja dla miłośników wyścigów...

Robin Hood Defender Of The Crown - ...a to dla ludzi czujących sentyment do szelmy w kapturze.

Tapety:

Gothic II

Nascar Racing Season 2003

The Elder Scrolls III Tribunal

Tropico 2

W numerze

Okładkowy temat to Matrix i wszystko, co wiąże się z jeszcze nie znanymi przez Was filmami, anime oraz grą. No może nie wszystko, ale zebraliśmy najciekawsze naszym zdaniem informacje i zawarliśmy je w pigułce. O proszę jak zabawnie wyszło: - Matrix i pigułka. Haha.

Czy niebawem wszyscy z radością przywitamy przedstawicieli Zeptera pukających do naszych drzwi z zupełnie nie przypominającym garnka urządzeniem? O tym przeczytacie w Trendach w tekście PlayZept.

Polecam też rzucić okiem na tekst o MGS2: Substance i Enclave II dwóch ciekawostkach wcześniej debiutujących na konsolach. No zaraz, po co ta skrzywiona mina - wypada dać im szansę - na konsolach święciły triumfy, warto więc rzucić okiem co jest grane.

W Już grane z kolei udany Delta Force Black Hawk Down i trochę spóźniony Szymek czarodziej, któremu w świetle nieszczególnej grafiki uroku nie dodaje zdrobniałe imię. Jest tez sążnisty tekst o nieoczekiwanie dobrym Gothicu II.

Słowem wyjaśnienia: w Już grane opisujemy wrażenia z korzystania z dema/alfy/bety/wersji konsolowej i przedstawiamy nasze opinie - to jeszcze nie recenzja, ale już owoc pracy z grywalnym kodem, a nie samymi screenami i materiałami prasowymi.

Dalej idą testy. Nie będę ukrywał - Unreal II nam się podobał - jak bardzo i dlaczego można dowiedzieć się z lektury pisma. Nie mogło zabraknąć obowiązkowego gościa tegomiesięcznych okładek - Sama Fishera w recenzji Splinter Cella. A dla osób nie czujących klimatu - jedna z lepszych gier Disneya ostatnich miesięcy, czyli Planeta skarbów: Kosmiczne pojedynki oraz mniej fajnie zaskakujący IGI2.

W pojedynku porównujemy dwie gry żużlowe: Demonic Speedway kontra FIM Speedway Grand Prix. Która z nich jest lepsza? Oceniamy je w kilku różnych kategoriach i przedstawiamy werdykt.

Na koniec zapraszam na komiks Śledzia, dwa konkursy, w których nagrody wygra 35 osób - mówimy tu o takich rzeczach jak plecak, czapeczka i koszulka firmowana nazwiskiem Tony'ego Hawka oraz zestawy gier Colin McRae Rally 3 wraz z kierownicą MOMO Racing Force i klawiaturą Desktop Comfort Logitecha.

Szczegółowy spis treści

Zapowiedzi i doniesienia:

Colonies

Fire Warrior

Heroes of Might and Magic IV: Winds of War

IndyCar Series

International Superstar Soccer 3

Moto GP 2

Restaurant Empire

Syberia 2

World War II: Frontline Command

Filmy i gry:

Hitman

I Was an Atomic Mutant

Bad Boys

Trendy:

Konsola Zeptera

Reportaże:

Enclave

Enter the Matrix

Freelancer

Metal Gear Solid 2: Substance

Neverwinter Nights: Shadows of Undrentide

Tropico 2: Zatoka piratów

Już grane:

Delta Force Black Hawk Down

Gothic II

Szymek czarodziej

Przed ringiem:

Wstępnie porównujemy zapowiedzi dwóch przygodówek: Midnight Nowhere i Runaway: A Road Adventure. Tak, wiemy że jeszcze się nie ukazały. O to chodzi.

Testy:

Demonic Speedway

FIM Speedway Grand Prix

IGI2: Covert Strike

Planeta skarbów: Kosmiczne pojedynki

Port Royale

Rallisport Challenge

Soldiers of Anarchy

Splinter Cell

Strażnik czasu

Unreal II: The Awakening

WarCommander

Pojedynek:

Demonic Speedway kontra FIM Speedway Grand Prix.

Replay:

Fallout Tactics

Heroes of Might and Magic III: The Shadow of Death

Kingpin

Pizza Connection 2

Soldier of Fortune

The Longest Journey

Poza tym listy, kody, sprzęt, komiks Śledzia i dwa konkursy - w jednym do wygrania jest zestaw konkretnych gadżetów firmowanych nazwiskiem Tony'ego Hawka, a w drugim kilka fajnych komplecików gier Colin McRae Rally 3 oraz sprzętu Logiitecha.