Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 18 listopada 2010, 11:06

Play zawartość Numeru 12/2010

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Play 12/2010 w kioskach od 18 listopada. W numerze obszerny materiał o Heroes VI i pierwsza w Polsce recenzja Need For Speed Hot Pursuit

Już w najbliższy czwartek do kiosków trafi grudniowy Play, jak zwykle pełen atrakcji. Pierwsi na świecie zdradzamy nowe informacje o Heroes VI - najbardziej oczekiwanej strategii ostatnich lat i jako pierwsi w Polsce recenzujemy najnowszą odsłonę kultowej serii ścigałek – Need For Speed Hot Pursuit.

Jak nietrudno się domyślić po spojrzeniu na okładkę, tematem numeru jest Might and Magic Heroes VI. Byliśmy w siedzibie Ubisoftu pod Paryżem na specjalnie dla nas przygotowanym pokazie i przywieźliśmy sporo nowych informacji – prezentujemy je jako pierwsi na świecie! W obszernym materiale przedstawiamy też najbardziej pamiętne momenty serii, a Cubituss zastanawia się co sprawiło, że od piętnastu lat stanowi ona inspirację dla innych produkcji – rzecz jasna nie stroniąc od konkretnych przykładów.

W dziale Raport przyglądamy się grom dostępnym za darmo – tym już gotowym i tym, które dopiero raczkują. Opisujemy wrażenia z miażdżącej bety World of Tanks i prezentujemy inne najlepsze darmowe gry, które dają nie mniej radochy niż drogie, komercyjne tytuły. Oszczędni i ciekawscy będą zadowoleni.

Dział Rzut Okiem w tym miesiącu cechuje spora różnorodność. Palimy miotaczem ognia wietnamską dżunglę w Battlefield Bad Company 2: Vietnam, skaczemy po cyberprzestrzeni w Tron Evolution i urządzamy wrogom wjazd do bazy w najnowszej grze twórców Half-Life'a – DotA 2. Nie brakuje również rodzimych smaczków – budujemy u nas drugą Irlandię w historycznej strategii Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu po czym tracimy koła na bezdrożach w Polskim Rajdzie.

Fani szybkiej jazdy bez trzymanki mają zresztą więcej powodów by dodać gazu – dział recenzji otwiera pierwsza w polskiej prasie drukowanej recenzja Need For Speed Hot Pursuit. Dzięki niej jeszcze przed premierą gry dowiecie się czy emocjom towarzyszącym zabawie bliżej do tych towarzyszących paleniu gumy, czy też łapaniu kapcia. Przyjrzeliśmy się też innej, nieco grzeczniejszej samochodówce – WRC: FIA World Rally Championship, przy okazji przypominając 6 najtrudniejszych gier wyścigowych. O grzeczności nie ma za to mowy w przypadku najnowszej odsłony kultowego postnuklearnego erpega – Fallout New Vegas. Zachwycamy się klimatem, pastwimy nad błędami i oczywiście wystawiamy stosowną ocenę. Sprawdzamy też jak sprawują się inne produkcje – zarówno te głośne i oczekiwane jak Medal of Honor, PES 2011, Star Wars: The Force Unleashed II, Lost Planet 2 jak i nieco mniej znane – Amnesia: Mroczny Obłęd, Cities XL, Patrician IV czy Front Mission Evolved. Gramy też w kosza z NBA 2k11 i lecimy na podryw w The Sims 3: Po zmroku.

Jak zwykle dostarczamy sporą porcję publicystyki. W dziale Intro Cubituss komentuje sprawę wycięcia talibów z Medal of Honor i z mieszanymi uczuciami przygląda się grom muzycznym na PC, w szczególności szykowanej przez Polaków potrójnej dawce Chopina. Z kolei [rgb] docieka dlaczego League of Legends zgarnęło multum nagród na GDC Online 2010, prezentuje też perełki od niezależnych twórców i nadchodzące przygodówki point&click. ManJAk z Sathynosem debatują o śmierci Gwiezdnych Wojen, a Koso próbuje ustalić co się ostatnio dzieje z CD Projektem.

W dziale Play do kwadratu piszemy o serious games, czyli grach, które pomagają bezrobotnym dostać ciepłe posadki, żołnierzom przetrwać piekło wojny, a ciężko chorym – walczyć o życie. Są też namiary na te dostępne za darmo. Tradycyjnie pojawia się felieton Śledzia – tym razem o podróżach. Nie brakuje też kolejnego odcinka komiksu "Para gra", kącika "W tym miesiącu w redakcji Playa" oraz listów i recenzji nadesłanych przez Czytelników.

W dziale retro protokół z wiwisekcji żywych trupów – Cubituss opowiada historię zombiaków w grach. W ramach odpoczynku od nieświeżego mięsa polecamy najbardziej oryginalne tropikalne wyspy – i to takie, których nie ma w folderach biur podróży. Sprawdzamy też jak po kilku latach od premiery trzyma się dostępna teraz za grosze Kompania Braci – Na Linii Frontu i nieco świeższe, choć równie tanie Chronicles of Riddick – Assault on Dark Athena. Jest co poczytać!

W tym miesiącu pełne wersje wybieracie sami - zestawów do wyboru będzie sporo.

Pełny spis treści poniżej. Play 12/2010 w kioskach od 18 listopada w cenie 13,90 zł.

PEŁNY SPIS TREŚCI PLAYA 12/2010

INTRO

Bardzo hardkorowy tryb w Breach

Chopin Hero – gry muzyczne na PC

Co nowego w… krzakach z malinkami

Dyskusja: czy Star Warsy umarły?

Hity sprzętowe: premiery jesieni

King of Kings 3 na Gamezilli

Kliknij mnie

Komentarz Cubitussa: Precz z talibami

Komentarz Kosa: Dokąd zmierza CD Projekt?

LOL na maksa: nagrody GDC Online 2010

Łowczyni demonów nową klasą postaci w Diablo III

Rewanż za Helikopter w ogniu w Shadow Harvest

Subiektywnie: I wszystko jest grą

W państwie polskim

RAPORT

88 minut w czołgu – World of Tanks,najlepsza darmowa gra

Świat jest pełen gier za free

RZUT OKIEM

Battlefield Bad Company 2: Vietnam

DOTA 2

Polskie Imperium: Od Krzyżakow do Potopu

Rajd polski

Tron Evolution

EXTRA

6 niezapomnianych momentów z Heroesów

Might & Magic: Heroes VI – pierwsza na świecie relacja z pokazu najbardziej oczekiwanej strategii

Wszyscy jesteśmy herosami

TEST

Amnesia Dark Descent

Cities XL

Fallout New Vegas

Front Mission Evolved

Lost Planet 2

Medal of Honor

NBA 2K11

Need for Speed: Hot Pursuit

Patrician IV

PES 2011: Pro Evolution Soccer

Star Wars: The Force Unleashed II

The Sims 3: Po zmroku

WRC: FIA World Rally

Championship i 6 najbardziej hardkorowych wyścigów

RETRO

Jestem legendą, czyli historia zombiaków w grach

Reedycje: Kompania braci – Na linii frontu

Reedycje: The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena

Wysyp wysp – przewodnik po tropikalnych plażach, których nie ma na mapie

PLAY2

Felieton Śledzia: W podróży

Komiks: Para gra (odc. 6)

Nie tylko zabawa – granie na serio

Społeczność PLAYA: listy, recenzje Czytelników