Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 21 października 2010, 10:16

Play zawartość Numeru 11/2010

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Play 11/2010 w kioskach 21 października. Prezenty: okulary 3D i Zeno Clash (pełna wersja box!)

Już dziś kiosków trafił listopadowy numer magazynu Play. Dołączono do niego okulary 3D, dzięki którym będzie można zagrać w 3D w hit zamieszczony na płycie (uwaga, grę znajdziecie w dużym opakowaniu DVD, a nie w kartoniku jak dotychczas!): rewelacyjnego, odjechanego fps-a Zeno Clash!

Ponadto na płycie znalazły się wyścigi A-Race: Extreme Show (także działają w 3D z okularami!) oraz dema 3D: FIFA 11, Arcania: Gothic 4 i WRC: FIA World Rally Championship oraz zestaw filmów 3D. W samym piśmie znajdziecie piękne screeny i artworki, które można oglądać w 3D dzięki okularom oraz, uwaga, szczegółową instrukcję jak na dowolnym pececie uruchamiać w 3D nie tylko gry z naszej płyty, ale... niemal wszystkie gry. A w każdym razie kilkaset pozycji!

Jeśli chodzi o teksty to, dla odmiany, piszemy o... 3D. W sześciostronicowym raporcie prezentujemy wszystkie technologie pozwalające oglądać gry w trzech wymiarach, tłumaczymy jak to wszystko działa i radzimy czy warto wykosztować się na drogi sprzęt.

Tematem numeru są jednak gry wojenne i czekająca nas inwazja strzelanin. Jako jedyna redakcja spośród polskich magazynów o grach wybraliśmy się do Londynu na specjalny pokaz Homefronta. Graliśmy, rozmawialiśmy z twórcami i publikujemy screeny, których nie ma ani w innych pismach, ani w sieci. Na czterech stron piszemy też o Call of Duty: Black Ops, zdradzając najważniejsze szczegóły tuż przed premierą. Przyglądamy się także Operation Flashpoint: Red River i Ghost Recon: Future Soldier. Która z tych gier okaże się najlepsza?

W dziale INTRO Cubituss omawia losy gry Duke Nukem Forever (publikujemy też screeny, których nie ma w sieci!) i inicjatywy Good Old Games. Koso zastanawia się czy Bobby Kotick to Szatan, a Qrpiech i Georgos dyskutują o tym, czy kontrolery ruchowe mogą być przyszłością gier na PC. Byliśmy na prezentacji polskiego horroru Afterfall: Insanity, z której przynosimy kolejne wieści. Na przykład o... samobójstwach ze strachu. Rozmawiamy też z Bartoszem Lewandowskim, tłumaczem gier: o przekleństwach w grach i tym, czemu tak często tłumaczenia są zwyczajnie słabe.

W RZUCIE OKIEM cztery hiciory: Assassin's Creed: Brotherhood, Warhammer 40,000: Space Marine, Crysis 2 i Dead Space 2. O wszystkich sporo nowych wieści i do wszystkich... zdjęcia w 3D! W dziale testów też prawie same hity. Oceniamy długo oczekiwaną grę rpg Arcania: Gothic 4 i sprawdzamy jak wiele ma wspólnego z poprzednimi odsłonami. Przyglądamy się dwóm strategiom - Civilization V i R.U.S.E. Przy okazji testowania Dead Rising 2 pokazujemy najlepsze sposoby na walkę z zombi z innych gier. Warto też rzucić okiem na obszerne testy F1 2010 i FIFA 11.

Z okazji zbliżającego się Halloween obszerny tekst Cubitussa o horrorach. Które straszyły nas przez lata najlepiej? To z pewnością ważna kwestia, podobnie jak to, które dziewczęta najbardziej rozpalały naszą wyobraźnię... Dlatego przygotowaliśmy ranking najbardziej seksownych kobiet w grach! Na koniec przyglądamy się zjawisku gier epizodycznych, a Śledziu w swoim felietonie pisze o... rui. Na życzenie czytelników powraca, nieco odświeżona, znana ze „starego" PLAYA minirubryka W TYM MIESIĄCU.

Play 11/2010 w kioskach od czwartku, 21 października. W tym miesiącu wyjątkowo, ze względu na opakowanie DVD i okulary 3D w nieco wyższej cenie - 14.90 zł.

PEŁNY SPIS TREŚCI:

NA DVD

Dema: Arcania: Gothic 4, FIFA 11, WRC FIA World Rally Championship

Jak uruchamiać gry w 3D przy wykorzystaniu okularów z PLAYA

Zeno Clash (więcej o grze) i A-Race: Extreme Show (więcej o grze) na płycie PLAYA

INTRO

Apox to prawie Mad Max

Asasyn na kartach powieści

Co nowego w postępach imperializmu

Dyskusja: czy kontrolery ruchu to przyszłość gier na PC?

Komentarz Cubitussa: Oh my GOG

Komentarz Kosa: Kotick przegina?

Deus Ex nie będzie skonsolizowany

Polacy nie czują angielskich przekleństw - wywiad z właścicielem frmy tworzącej tłumaczenia gier

Powrót księcia: Duke Nukem Forever

Przybornik gracza: listopadowe hity sprzętowe

Samobójstwa ze strachu zakręcą Afterfalla

Subiektywnie: Jesienne porządki

EXTRA

Call of Duty: Black Ops

Ghost Recon: Future Soldier

Gry wojenne: nadchodzi czas strzelanin

Homefront

Operation Flashpoint: Red River

RZUT OKIEM

Assassin's Creed: Brotherhood

Crysis 2

Dead Space 2

Warhammer 40,000: Space Marine

RAPORT

Era trzeciego wymiaru

TEST

Arcania: Gothic 4

Dead Rising 2

F1 2010

FIFA 11

Lara Croft and the Guardian of Light

R.U.S.E.

Sid Meier's Civilization V

Worms Reloaded

RETRO

5 straszliwych twarzowców

Daj mi tę noc - 7 najgorętszych dziewczyn z gier

W tym horrorze jest metoda - jak nas straszą gry

PLAY2

Felieton Śledzia: Ruja

Komiks: Para gra (odc. 5)

Przygody w odcinkach - gry epizodyczne

Społeczność PLAYA: listy, w tym miesiącu, recenzje czytelników