Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 22 lipca 2004, 15:40

Play zawartość Numeru 08/2004

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Pełne wersje

Warlords: Battlecry II (2002) - W krainie fantasy znowu wszyscy rzucili się sobie do gardeł. Poszło jak zwykle o to, że elfy są za ładne, a krasnoludy za rzadko się myją. Po krótkiej naradzie uznano, ze żadna drużyna śmiałków tego nie załatwi. Zaczęła się konkretna wojna z użyciem, magii, smoczej siarki i sporych ilości płonących beczek smoły.

New York Race (2001) - Big Bada Bum! Czyli wyścig latającą taksówką po bardzo wielkim mieście. Podobno ma to coś wspólnego z filmem Piąty Element, ale tak szczerze mówiąc chodzi tylko o to, żeby na pełnym gazie zasuwać w górę, w dół i na boki.

K-Hawk Survival Instincts (2003) - To historia o tym, jakie są konsekwencje złej pracy. Panna Kitty Hawk leciała jak zwykle helikopterem, wioząc na supertajną misję komandosa z Navy SEAL. No i dala się dziamdzia zestrzelić, a komandos zginął. Teraz sama musi wypełnić jego zadanie i uratować świat, albo przynajmniej zabić złego generała. I sami widzicie.

Pacific Warriors 2 (2003) - Zachodzące słońce. Rajskie plaże. Szum morskich fal... A poza tym ryk silników, grzmot wybuchających bomb i świst pocisków gwałcący brutalnie łatające wszędzie samoloty i zabijające w bolesny sposób siedzących w środku pilotów... Zapraszamy na wakacje Waszego życia nad wodami Pacyfiku.

Beach Soccer (2003) - Ronaldo, Zidane, Pauleta i paru innych kozaków! Wszyscy nie występują w tej grze! Dlaczego? Ponieważ to piłka plażowa, czyli sport dla prawdziwych mężczyzn, którzy całe życie chodzą w skórzanych klapkach, a ich największym problemem jest dobranie slipek do koloru opalenizny.

Wersja demo

Soldiers: Heroes Of World War II - Jeśli słowa: strategia, druga wojna światowa, taktyka, militaria, eksplozje, czołgi oraz manierka wywołują u kogoś ekstazę zapewne powinien zagrać w to demo. Jest tam każdy z wymienionych elementów poza manierką.

Zwiastuny

Silent Hunter III - Cichy i buszuje pod wodą. Czy to Hydroman? Czy to Mała Syrenka? Nie, to niestety zwykła atomowa łódź podwodna na jednej z wielu rutynowych misji, podczas których jak co tydzień ratuje świat przed zagładą. Niezły film, serio.

The Suffering - Krótki film o cierpieniu w amerykańskich więzieniach. Nie, nie chodzi o numery z prysznicem i upuszczonym mydłem. Ten film pokazuje mroczna stronę mamra - czyli co się dzieje w celach, gdy po trzęsieniu ziemi z piekła wysypie się czereda koszmarnych stworów.

Lord Of The Rings: Battle For Middle Earth - Jakieś kozaki zrobiły paruminotwy, świetnie wyglądający film na ten sam temat co Peter Jackson. Tyle, ze biedny Peter nie mógł się zdecydować na cięcia i zmontował zamiast pięciu minut jakieś 10 godzin filmu. I jeszcze dali mu za to złotego ludka. PHI.

W numerze

W pierwszej kolejności wypadałoby wspomnieć o tym, że świetna konsolowa gra, w której palce maczał zniechęcony pierwsza grą na motywach filmu ze sobą - Vin Diesel zostanie skonwertowana na pecety. Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay zarządzi. Przynajmniej na Xboxach zarządziła. Idąc za ciosem konsolowych hiciorów, na pecety równolegle do premiery konsolowej trafi kolejna część najlepszego symulatora piłki nożnej na świecie - Pro Evolution Soccer 4. Tyle, ale to jeszcze nie wszystko w newsach.

W trendach zajęliśmy się problematyką gier, które popularne są za granicą, ale niedostrzegane w Polsce - czy to źle - nie wiadomo, ale tak to w rzeczywistości wygląda.

W reportażu nie bylibyśmy sobą bez pisania o pełnej brutalnych zagrywek i niesmacznego humoru kontynuacji znanego przeboju. Worms Forts: Under Siege z pewnością przypadnie do gustu wszystkim, którzy, jak to ujął [rgb] lubią narobić komuś w forty. Osoby nie znajdujące się w tego typu ściekowym humorze z radością powitają zaś informacje o nowym dodatku do Postala 2 o obiecującym podtytule Apocalypse Weekend. Pod lupę wzięliśmy także nowego rts-a wsadzonego w realia Warhammera 40 000, czyli Dawn of War.

Prawdziwa uczta dla fanów gier wojennych to jednak ograne już przez nas Full Spectrum Warrior - zwiastun nowej fali gier taktycznych. Ta gra leżąca na przecięciu się gatunków fpp'a i rts'a jest najbardziej realistycznym, a przy tym fajnym symulatorem pola walki, z jakim miałem się okazje zetknąć. Ośmiu (w porywach do dziesięciu) amerykańskich piechociarzy podzielonych na dwa (w porywach trzy) zespoły, którymi dowodzimy podczas jednego dnia standardowej pokojowej misji w fikcyjnym państwie - Zekistanie. Genialna sprawa -czekamy na pełną grywalną wersję. A potem jest Driv3r.

No tak. O najdroższej i najbardziej potrzebnej firmie Atari grze można napisać sporo. Co robimy. W numerze. Poza tym lecimy pobujać się ze Spider-Manem 2 i ucinamy sobie partyjkę Top Spina, aby spokojnym krokiem przemierzyć mroczny i chory pokój z Silent Hilla 4 i trafić do przedringowego starcia dwóch krwawych i mrocznych gier, co w wypadku Bloodrayne'a 2 żadną niespodzianką nie jest, ale już w momencie, kiedy na arenie pojawia się Prince of Persia 2 - to już jakaś tam niespodzianka jest.

Poza tym testujemy niezły Blitzkrieg: Horyzont w ogniu, świetny The Suffering, dobre The I of the Dragon, udanego Ground Controla II: Operation Exodus i parę innych. W ogóle jakoś nie bardzo jest się co przyczepić do tych gier.

Pojedynkowo ścieramy Splinter Cella: Pandore Tomorrow oraz Thiefa: Deadly Shadows - obie gry, niczym leciwe damy wstydzą się cyferek, ale obie potrafią jeszcze pokazać temu i owemu. I dobrze. Potem zaś leci sprzęt, komiks, konkurs ze stoma panienkami i lista laureatów z PLAYA 6.

Zapowiedzi i doniesienia

Biblioteczka GIER 2004 - Tajne kody, Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay, Desperados 2: Cooper's Revenge, Obscure, Pro Evolution Soccer 4, UFO: Aftershock

Trendy

Olimpiada specjalna

Reportaż

Aura: Fate of the Ages, Bard's Tale, Postal 2: Apocalypse Weekend, The Incredibles, Warhammer 40.000: Dawn of War, Worms Forts: Under Siege

Już grane

Against Rome, Castle Strike, Driv3r, Full Spectrum Warrior, Spider-Man 2, Shade: Wrath of Angels, Silent Hill 4: The Room, Top Spin

Przed ringiem

Prince of Persia 2 kontra BloodRayne 2

Test

Blitzkrieg: Horyzont w ogniu, Ford Racing 2, Ground Control II: Operation Exodus, Joint Operations, Podróż do wnętrza Ziemi, Sąsiedzi z piekła rodem 1 i 2, The I of the Dragon, The Suffering

Pojedynek

Thief: Deadly Shadows kontra Splinter Cell: Pandora Tomorrow

Replay

Celtic Kings, Downtown Run, The Thing, Thorgal: Klątwa Odyna

Listy

Tajne kody

Blitzkrieg: Horyzont w ogniu, Ground Control II: Operation Exodus, The Singles: Flirt up your Life, Thief: Deadly Shadows

cena: 11,90 PLN