Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 11 kwietnia 2008, 16:42

Play zawartość Numeru 05/2008

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Od dziś w kioskach i salonikach prasowych do kupienia jest Play 5/08 - znów w powiększonej objętości. Na płytach absolutne kozaki. Największym z nich jest Neverwinter Nights PL - legendarny erpeg, którego nie trzeba chyba przedstawiać. Dość powiedzieć, że ciągle syci jak za najlepszych czasów.

Drugim fullem jest Joint Task Force, RTS taktyczny, który przeszedł może w premierowych wydaniach trochę bez echa, ale na pewno jest warty zagrania. Trzeci pełniak to Pool Champs.

W numerze mamy też wiele ciekawych tekstów. Numer zaczyna się reportażem o Mirror's Edge, grze DICE'a (twórców Battlefielda), która jest kompletnym odejściem od wszystkiego, co robili do tej pory. Dość powiedzieć, że główną rolę gra w nim parkour, czyli uliczny sport w skillowe pokonywanie przeszkód. Wrażenie robi też stylistyka i dobór kolorów. Zdecydowanie inny, niż to, co było w dotychczasowych grach.

Byliśmy też w Szwecji, u producentów World in Conflict. Pokazywali nam kończący się właśnie robić dodatek Soviet Assault, w którym - jak nazwa wskazuje - wcielimy się w kampanii w Rosjan. Massive to spece, gra już wygląda na zawodową. Podobnie, jak Sacred 2: Fallen Angel, z którego tez mamy reportaż, oraz Warhammer Online: Age of Reckoning. Aby posłuchać o tym ostatnim, wysłaliśmy swojego człowieka na spotkanie z twórcami. Przekonali go, że będzie to rywal nawet dla World of Warcraft, ale bardziej skupiony na pvp.

Osobiście przekonywał nas też twórca They’a, że jego gra będzie rywalizowała jesienią przyszłego roku z tytułami z najwyższej półki. Pokroju Half-Life'a, czy Call of Duty. Za wcześnie wyrokować, ale po tym, w co graliśmy, wiemy że szanse są wysokie.

Graliśmy też w Mass Effecta. Potwierdza się to, co podejrzewaliśmy: na pecetach to będzie hit nawet większy, niż na konsolach. Inaczej może być w wypadku UEFY Euro 2008, ale jej wysokiego poziomu i tak jesteśmy pewni. Bo też już w nią graliśmy.

W recenzjach widać koniec zimy. Assassin's Creed, Frontlines: Fuel of War, Legend: Hand of God, dodatek do Warhammera, C&C 3: Gniew Kane'a, czy nawet - zaskakująco - Mortyr: Operacja Sztorm to tytuły z górnej skali ocen. W przeciwieństwie do takiego Turning Pointa, ale sami przyznacie, że o słabych grach też czasem zabawnie przeczytać.

W tym miesiącu kalendarz - na maj! - jest z grą Alone in the Dark. Wygląda zawodowo, warto powiesić.

Oprócz tego regularne rubryki: newsy, sprzęt, rankingi, komiksy 8Bit i Joyjoy i Padie, czy konkurs z grami Stranglehold i Area 51. Dużo i do czytania, i do wygrywania. Cena: 9,99 złotych.

Zapraszamy do lektury!

Spis treści

Newsy

Battlestations: Pacific, Damnation, Download Center, Grimm, Kung Fu Panda, Lost Planet: Extreme Condition - Colonies Edition, Odświeżony Komputer Świat GRY, Sie7em, Subiektywnie, Tajny Raport, Take Two kontra EA, The Agency, The Incredible Hulk, The Sims 3, Velvet Assassin, W tym miesiącu, Wieści ze świata.

Rankingi

Lista przebojów PLAYA

Reportaże

Battlefield Heroes, Europa Universalis: Rome, Flatout: Ultimate Carnage, Mirror's Edge, Sacred 2: Fallen Angel, This is Vegas, Warhammer Online: Age of Reckoning, World in Conflict: Soviet Assault.

Już grane

Mass Effect, They, UEFA Euro 2008.

Testy

Assassin's Creed, Command & Conquer 3: Gniew Kane'a, Frontlines: Fuel of War, Imperium Romanum, Kroniki Spiderwick, Legend: Hand of God, Mortyr: Operacja Sztorm, Na marginesie, Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific - U-Boat Missions, Turning Point: Fall of Liberty, Warhammer 40,000: Dawn of War – Soulstorm, XIII Wiek: Śmierć lub Chwała.

Technika

Na majówkę, Rynkowe nowości.

Listy

Korespondencja oraz przygody Joyjoya i Padiego

Na płycie

Opisy pełnych wersji oraz sterowanie do nich

Tajne kody

Fantasy Wars, Frontlines: Fuel of War, Imperium Romanum, Joint Task Force, Mortyr: Operacja Sztorm, Neverwinter Nights, Warhammer 40,000: Dawn of War – Soulstorm.

Komiks

8 Bit

Konkurs

Do wygrania 20 gier, odtwarzacz mp4 oraz słuchawki!