Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 24 marca 2004, 16:15

Play zawartość Numeru 04/2004

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Pełne wersje

Gothic PL (2001) - Jeden z najcieplej przyjętych rolplejów ostatnich lat. Dla tych, co nie słyszeli: świetny symulator więźnia pozwalający na zwiedzanie terenów zamkniętych pod magiczną kopułą i zawieranie przyjaźni z różnymi dziwnymi stronnictwami. Są też grzybki halucynogenne.

Heli Heroes PL (2002) - Leć do przodu i strzelaj. To zdanie brzmi monotonnie, ale wykonywanie czynności w nim opisanych to zupełnie inna bajka. Genialna strzelanina z helikopterem (lub dwoma, jeśli grasz z kumplem) w roli głównej. Miodzio na odstresowanie.

Euro Racer (2002) - Wyścigi monet Euro. Okej, nie mogliśmy się powstrzymać przed tym dowcipem. Niefajny? No dobra. Wyścigi samochodów po najsłynniejszych stolicach europejskich (nie, nie ma stolicy naszego kraju...).

Deep Sea Tycoon (2003) - Proszę o powstanie wszystkich, którzy chcieliby zbudować własne miasto i rządzić nim... Acha. A teraz proszę o powstanie wszystkich, którzy chcieliby zrobić to pod wodą... Zrobić to, czyli zbudować MIASTO, niech pan usiądzie! Okej, ta gra jest właśnie dla Was, proszę.

Wersja demo

Painkiller - Polska wersja językowa dema największej nadziei pokrytej kurzem sceny quake'owców. Rogate demony i wyjące upiory kontra facet, który rozwalił się z żoną w samochodzie... Święta Teresko, ktoś powinien nakręcić o tym film.

Zwiastuny

Shellshock 'NAM 67 - Film amerykańskich turystów z wycieczki do Wietnamu.

Syberia II - Teledysk do przeboju: Wsiądź do pociągu nie byle jakiego, trzymając w ręku mamut zielony.

W Numerze

Na okładce łysy facet z kodem paskowym z tyłu głowy spogląda w stronę spietranego grubasa. Tak, tak mili państwo, nasz ulubiony zabójca powraca w najbardziej psychodelicznej jak do tej pory części swoich przygód. Skąd mamy pewność, że tak właśnie jest? Ponieważ mieliśmy już okazję zagrać w wersję beta Hitman: Contracts na PlayStation 2. Nasz człowiek długo katował grę i spisał swoje dogłębne przemyślenia na jej temat w obszernym materiale specjalnym, zastanawiając się, jak niektóre pomysły z PS2 sprawdza się w wersji pecetowej.

Co poza tym? W dziale Reportaży atakujemy Shrekiem 2. Jeśli próbujecie sobie przypomnieć pierwsza grę o zielonym ogrze, to możecie przestać - nie było jej na pecetach. Ale druga cześć, czyli dla nas pierwsza, to bodaj pierwsza fajna gra z tytułowym stworem i jego kumplami w rolach głównych. U nas dowiecie się, dlaczego.

Fanów przygodówek ucieszy dwustronicowy materiał o Syberii II. Jako pierwsi dostaliśmy grywalną wczesną wersję gry i przetestowaliśmy ją dokładnie, by zdradzić Wam w wielkiej nietajemnicy, czy przygody Kate Walker nadal są tak dobre, jak były w części pierwszej.

Wreszcie kusimy naszym materiałem specjalnym Wyciek kontrolowany. Przyglądamy się zagadnieniu "kradzieży" i "wycieków" wielkich, oczekiwanych tytułów kradzieży zastanawiamy się, czy aby te "wypadki przy pracy" nie zostały niepostrzeżenie na stałe elementem kampanii reklamowych dużych projektów. Jako głos z drugiej strony przedstawiamy wypowiedź twórcy Painkillera, Adriana Chmielarza.

Poza tym w numerze niezły miks - dla każdego coś miłego. Sprawdzamy, czy Lords of Everquest, pierwsza strategia w świecie popularnego MMORPG-a spełnia oczekiwania fanów, przyglądamy się Chicago 1930 i zastanawiamy się, co jest nie tak z tym miastem i jego komputerowym odzwierciedleniem, a także jako pierwsi testujemy przygodowe In Memoriam, którą wysyła na kompy maile i ogółem sprawia bardziej wrażenie symulacji psychopaty, niż normalnej gry.

A teraz w telegraficznym skrócie pełna zawartość numeru:

Zapowiedzi i doniesienia

Bad Boys II, Blitzkrieg II, Catwoman, Shellshock NAM '67, Star Wars: Battlefront, TOCA Race Driver 2 - The Ultimate Racing Simulator

Trendy

Wyciek kontrolowany

Reportaże

Gangland, Juiced, Shrek 2, Xpand Rally

Przed ringiem

Hitman: Contracts kontra Manhunt

Już grane

Far Cry, Hitman: Contracts, Joan of Arc, Painkiller, Syberia II, True Crime: Streets of LA

Testy

Chicago 1930, Colin McRae Rally 04, Delta Force: Helikopter w ogniu - Team Sabre, Gladiator - Sword of Vengeance, Gun Metal, In memoriam, Lords of Everquest, Massive Assault, Vietcong: Purple Haze, Wanted Guns, World War I - Battlefields

Pojedynek

Delta Force: Helikopter w ogniu - Team Sabre kontra Vietcong: Purple Haze

Replay

MadTrax, Motocross Mania, Saga: Gniew wikingów, Titanic

PLUS kody, na marginesie, listy, sprzęt, 8Bit, Jojoy i Padie, konkurs związany z Hitman: Contracts

Cena: 11,90 PLN