Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 22 maja 2003, 16:29

Play zawartość Numeru 06/2003

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Na płycie

Pełne wersje

Summoner (2001) ANG - Długi i wciągający rpg z nieoczekiwanym zwrotem akcji gdzieś tak w połowie.

Far Gate (2001) PL - Kosmiczna strategia opowiadająca o kolejnych zmaganiach ludzi z kosmitami w rasach dwóch.

London Racer II (2002) ANG - Polska premiera wyścigów po Londynie. W sam raz dla osób, które mają ochotę zobaczyć Big Bena.

Wersje demo

Indiana Jones And The Emperor's Tomb - Wydawałoby się, że od występu w grze Indianie kapelusz z głowy nie spadnie, a tu taka niespodzianka...

Master Rallye - Treściwe demko polskiej wersji debiutujących na łamach czasopisma Komputer Świat GRY 7/2003 rajdów terenowych.

Zwiastuny

Chaser - Amnezja, nieoczekiwane przebudzenie na stacji kosmicznej, atak obcych sił, fpp, kalafior. Wskaż element nie pasujący do pozostałych.

Republic The Revolution - Prawdziwy świat polityki - widok a la Sims, ściemy i machlojki a la krajowe realia.

X2: Wolverine's Revenge - Wolverine ma fachowe pazury i szkielet z adamantium. To wiedzą wszyscy. Ale nie wszyscy wiedzą, że ma 48 godzin na znalezienie antidotum na wirusa.

W numerze

Na pierwszy ogień idzie obszerna, jeszcze gorąca relacja z obcowania z Xboxową wersją gry Enter the Matrix - cztery strony faktów na temat tego dzieła Wachowskich, którego na dużym ekranie nie zobaczycie. Drugą ważną w tym Playu sprawą jest Vietcong - mamy obszerny test, poradnik i kody do gry.

W Newsach klarujemy sytuację wokół trzech zbliżających się na małych owłosionych stopach gier pod szyldem Lord of the Rings. Jeżeli kogoś interesuje, czym różnią się i jak się zapowiadają Return of the King, Treason of Isengard oraz The War of the Ring - zapraszam do lektury. Ponadto zamieszczamy też obszerną relację z prezentowanej w Londynie wczesnej wersji Republic the Revolution - gra zapowiada się świetnie, a coraz głośniejsze skandale, o których codziennie możemy sobie poczytać lub posłuchać czynią jej mechanizmy tym bardziej aktualną.

W Trendach przedstawiamy po krótce postać najbardziej znanego sportowca ekstremalnego gier komputerowych - Tony'ego Hawka, którego nazwisko firmuje już piąta część popularnej serii gier skate'owych. Krótka historia sportu oraz liczba dzieci Tony'ego załączone.

W reportażach piszemy o nowych, trzecich już Commandosach, którzy wybierają się na Berlin, ciekawej i okraszonej rysunkami Bisleya Four Horsemen of the Apocalypse (nawet pomimo, że robi ją 3DO - zapowiada się nieźle), jest też kilka informacji o nowych, zaskakująco wiernych swoim korzeniom Wormsach 3 - tym razem w pełnym 3D oraz szalenie szybkich wyścigach motocyklowych Moto GP 2.

Przedstawiamy ostatnie przed premierą gry informacje na temat Colina McRae Rally 3, obszerny materiał z ogranego przez nas X2: Wolverine's Revenge i przeboju o amerykańskich wieśniakach czyli Big Mutha Truckers.

W Przed ringiem Jojoy i Padie porównują dwa potencjalne hiciory – polskiego Chrome'a i niepolskiego (ale jest tam Sopot) Red Faction II.

W dziale recenzji najwięcej miejsca poświęciliśmy rewelacyjnemu Vietcongowi - absolutnie najlepszej dotychczas grze wojennej z widokiem z oczu bohatera. Wątpliwości w tej kwestii rozwiewamy porównując Vietcong do innego przedstawiciela tego samego gatunku - za krótki, ale niezły Black Hawk Down: Helikopter w Ogniu broni się jak może, ale... Na dokładkę dorzucamy pierwszą część poradnika pomagającego między innymi graczom, którzy zapomnieli o takich drobiazgach jak latarka w tunelach oraz dodajemy do tego garść przydatnych w walce z siłami Vietcongu kodów. Oraz kody do sześciu innych gier.

Uzupełnieniem materiału jest sprawdzenie urządzeń do wyciszenia komputera, pięć maluchów w Na marginesie, sześć gier w dziale Replay oraz komiks Śledzia, rozwiązanie konkursu Colina McRae Rally 3 i szafa gier do wygrania.

Szczegółowy spis treści

Zapowiedzi i doniesienia

Apocalyptica

Black 9

Call of Duty

Cold War

Homeworld 2

Lord of the Rings: The Return of the King

Lord of the Rings: The Treason of Isengard

Lord of the Rings: The War of the Rings

Republic: The Revolution

Secret Weapons over Normandy

Trendy

Zawód: skater

Reportaże

Commandos 3

Deus Ex: Invisible War

Four Horsemen of the Apocalypse

Mortyr II

Moto GP 2

Post Mortem

Postal 2

Top Gun: Combat Zones

Worms 3

Już grane

Big Mutha Truckers

Colin McRae Rally 3

Enter the Matrix

Warcraft III: The Frozen Throne

X-Men 2: Wolverine's Revenge

Przed ringiem

Red Faction II kontra Chrome

Testy

Championship Manager 4

Indiana Jones and the Emperor's Tomb

Master Rallye

Vietcong

Pojedynek

Delta Force: Helikopter w Ogniu kontra Vietcong

Replay

Age of Empires

Cezar 3

Crimson Skies

Icewind Dale

TOCA Touring Car Championship

Trade Empires

Poza tym listy, kody, sprzęt, Na marginesie, 8Bit i konkurs. I to by było na tyle. Zapraszam do lektury przerywanej graniem.