Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 20 stycznia 2005, 13:08

Play zawartość Numeru 02/2005

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Nowy PLAY wylądował już w kioskach i dumnie eksponuje klatę, by sprzedać się jak najszybciej. Gorący z niego towar. Ma mnóstwo świetnych materiałów oraz pięć pełnych wersji. To wszystko bez żadnych dopłat do standardowej ceny 12,90 złotych.

Na CD

Pełne wersje

Larry 7 PL (1996) - Bobry, łysiejący ogier i niekulawe laski. To wszystko upakowane na jednym statku pasażerskim, gdzie rozgrywa się konkurs, w którym nagrodą jest przelot pani kapitan. Świntusząca z klasą przygodówka, gdzie nawet w najciaśniejszym zakamarku scenariusza autorom udało się wcisnąć dwuznaczność. Aha, w polskiej wersji grają między innymi Jerzy Stuhr i Katarzyna Figura.

Celtic Kings: Rage of War PL (2002) - Okej, może i główny bohater kampanii w tym rts-ie nazywa się Laraks, prawda. Zrozumiemy też jeśli każdemu, kto zjadł kiedyś naraz kiszoną kapustę i puszkę śledziów i zapił to potem kawą z mlekiem bez cukru to imię może się źle kojarzyć, prawda. Ale uwierzcie nam, że to naprawdę fajna strategia czasu rzeczywistego, która nie śmierdzi pod żadnym względem.

Eskadra Orłów PL (2004) - Też myśleliśmy z początku, że to o przygodach grupy zaprzyjaźnionych meneli, którzy po paru siarczystych padają jak na komendę na glebę w parku, ale okazało się, że nie. To zręcznościowa strzelanina, w której dzielny pilot samolotu pomaga wygrać druga wojnę światową aliantom.

Codename: Outbreak PL (2001) - Są tu kosmici, jest ich inwazja i jest tez świat do uratowania. W tej strzelaninie FPP brakuje w zasadzie jedynie Dolpha Lundgrena, Jean Claude Van Damme'a i Rutgera Hauera. Z nimi gra byłaby idealna.

Screamer 4x4 (2000) - Namiastka rajdów samochodami z napędem na cztery kola po wertepach. Cos dla amatorów szybkiej i niebezpiecznej jazdy, którzy na razie mogą się poszczycić najwyżej kartą rowerową, ale po prostu brak im nabiału, żeby wyciągnąć swojego cienko-cienko na jakąś konkretną przełajówkę.

Wersja demo

Ford Racing 3 - Demonstracja tego, jak pan Ford i pan Racing jadą we trójkę na wyścigi sponsorowane, ale całkiem mile się zapowiadające.

Zwiastuny

Close Combat: First to Fight – Film o tym, że wojna z bliska wygląda zupełnie inaczej niż wojna z perspektywy generalskiego fotelika.

The Settlers: Heritage of Kings - Dokument na temat piątego pokolenia osadników, którzy tym razem odrzucają pacyfistyczne reguły, by złoić tyłki nadciągającym wrogom.

Stronghold 2 - Film o przodownikach pracy, którzy odbudowali tę twierdzę, w której Wołodyjowski wysadzili się pod koniec ksiązki Sienkiewicza, albo filmu, którego pewnie nie widzieliście.

Ponadto łatki, pliki i programy

W piśmie

Na okładce panna w obcisłej bluzeczce i chłopak o zamglonym spojrzeniu z różowym płynem w kubku w dłoni. O co chodzi? Oczywiście o The Sims 2 Na studiach! Zdobyliśmy mnóstwo informacji o zbliżającym się pierwszym dodatku do sequela symulacji życia, spotkaliśmy sie z jednym z twórców gry na specjalnej konferencji i częstujemy Was obszernym materiałem na temat rozszerzenia, w którym młodzi simowie robią fajne rzeczy jako studenci zanim dopada ich proza życia.

Poza tym ograliśmy już wersję beta starwarsowych gier KOTOR II i Republic Commando. Sprawdziliśmy jak radzi sobie na pecetach wczesna wersja The Punishera oraz obwąchaliśmy udostępnione dla prasy scenariusze do The Settlers: Dziedzictwo królów, dla niewtajemniczonych to polski tytuł tego, co mamy w formie zwiastuna na płycie z wersji angielskiej czyli The Settlers: Heritage of Kings.

W dziale testów też dzieje się ciekawie. Pograliśmy w nową wersje Sid Meier's Pirates!, uciekliśmy z mamra w Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay - Director's Cut oraz sprawdziliśmy dwie gry oparte na dużych, filmowych licencjach: Iniemamocni oraz Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń.

Uznaliśmy też, że pora zderzyć dwóch gigantów, których wszyscy zestawiali jako konkurentów, zanim zawitali jeszcze na pecetach. Mowa oczywiście o Half Life 2 oraz Doom 3. Obie gry ukończyliśmy i porównaliśmy w kilku kategoriach. Wyniki tego pojedynku znajdziecie w tym numerze.

Pora na skrócony spis treści:

Zapowiedzi i doniesienia

Dungeon Lords, House of the Dead III, Pariah, Psychotoxic, The Roots, World Racing 2

Trendy

Partyzanci - rzut okiem na kilka gier, które mogą okazać się w nadchodzącym roku niespodziewanymi hitami.

Reportaż

25 to Life, Battlefield 2, Close Combat: First to Fight, Cossacks II, Doom 3: Resurrection of Evil, Forgotten Realms: Demon Stone, Imperial Glory, Stronghold 2, The Sims 2: Na studiach

Pierwsze zderzenie

GTR: FIA GT Racing Game kontra NASCAR SimRacing

Już grane

Mercenaries, Star Wars: Knights of the Old Republic II, Star Wars: Republic Commando, The Punisher, The Settlers: Dziedzictwo królów

Testy

Aleksander, Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay - Director's Cut, Immortal Cities: Children of the Nile, Iniemamocni, Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń, Sherlock Holmes: Tajemnica srebrnego kolczyka, Sid Meier's Pirates!, Vampire: The Masquerade – Bloodlines, Zoo Tycoon 2

Pojedynek

Doom 3 kontra Half-Life 2

Poza tym

Drugi obieg, listy, tajne kody, sprzęt, komiks Śledzia oraz konkurs, w którym do wygrania jest 100 egzemplarzy Skoków narciarskich 2005.