Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 24 kwietnia 2007, 12:25

Play zawartość Numeru 05/2007

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Ledwo za oknami zrobiło się trochę cieplej i zza chmur wyjrzało słońce, a za horyzontu wyjechał na trasę wielki nieobecny ostatnich lat. Tak, tak, na okładce najnowszego PLAYA z piaszczystego zakrętu wychodzi właśnie jedna z bryczek nowej gry firmowanej imieniem Colina McRae! DIRT, w którego graliśmy jako pierwsi w Polsce, kompletnie zmienia oblicze całej serii. Już za kilka tygodni sami zobaczycie, że wprowadzając błotnisto-pustynne wyścigi, kilkanaście nowych klas pojazdów i totalnie kontaktową walkę na torach, Codemasters dostarczyło nam zupełnie nowy rodzaj zabawy. Świetnej zabawy, dodajmy.Zresztą, lato w ogóle zapowiada się kozacko. Oprócz tego że zrecenzowaliśmy S.T.A.L.K.E.R.-a i Shivering Isles i obie gry wypadły naprawdę bardzo dobrze, to w dodatku mamy dużo materiałów, które nie dadzą Wam przestać myśleć o grach. Na przykład Mass Effect, kolejny erpeg BioWare'u, tym razem znów kosmiczny, ale już nie w realiach Gwiezdnych Wojen. Zupełnie nowy świat, zupełnie nowy bohater, kapitalna grafika i dziesiątki godzin głównego questa. Nie ma prawa być źle. Tak samo nie ma prawa zawieść nas Spider-Man 3, którego zapowiedź też u nas znajdziecie. W przeciwieństwie bowiem do tego, co widzieliśmy na pecetach wcześniej, tym razem dostaniemy taką samą grę, jak na konsole nowej generacji! Grafika i poziom rozgrywki - gwarantowane! Nie zawiodą również Mercenaries 2, które także opisujemy. Jedynki na pecetach nie było, a szkoda: to takie GTA na wojnie. Na wojnie w Południowej Ameryce, z zamawianiem zrzutów bombowych i atomówek, przejmowaniem czołgów i totalną samodzielnością. Podobnie jak Mass Effect, nie jest to gra, o której pecetowości wiadomo wszystkim. Ale nam - tak. Cóż, taką mamy zajawkę..!

PEŁNE WERSJE

Earth 2160 PL (2005) Jeśli trzeba by było wymienić trzy gry, które zrobiły najwięcej dla postrzegania polskiej branży komputerowej na całym świecie, to oprócz Painkillera i Call of Juarez wymienianoby właśnie Eartha 2160. Ta piękna (grafika zachwyca do teraz!) strategia czasu rzeczywistego wyróżnia się na wszystkich polach: sztucznej inteligencji przeciwników, możliwości rozbudowy bazy, czy ulepszania jednostek. I w ogóle się nie zestarzała. Zresztą, nie zrobi tego jeszcze długo.

18 Wheels of steel: Pedal to the metal PL (2004)

Prowadzenie biznesu transportowego jest ciężkie na całym świecie: w Polsce - ze względu na stan dróg oraz przydrożnych, hm, atrakcji, a w Ameryce - na nawał pracy. Gaz więc do dechy i w trasę! Ale nie chodzi tu o to, by jechać jak najszybciej, ale o to, żeby połączyć to bezpieczną jazdą. Za zniszczenia towaru potrącają nam bowiem zleceniodawcy. A biznes jest o wiele większy niż samo siedzenie za kółkiem, bo w pewnym momencie dochodzi do tego jeszcze zatrudnianie swoich kierowców i rozwój całej firmy!

Myth II: Duszożerca PL (1999)

Weteranom zakręci się w oczach łezka, nowicjusze mają unikalną okazję, by zobaczyć jak wyglądał początek trójwymiarowych rts-ów. Legendarna już teraz, nie zachwyca może grafiką, ale klimat walki dobra ze złem wciąż pozostał, a opowiada o niej długa i wciągająca kampania.

SPIS TREŚCI

NEWSY

Commodore Gaming, Devil May Cry 4, Empire Earth III, Guild Wars: Eye of the North, LEGO Batman i klockowa sieciówka, Medieval II: Total War – Kingdoms, MotoGP 07, Owned, Pirates of the Caribbean: At World's End, S7edem, SEGA Rally, SpellForce 2 - Dragon Storm, Subiektywnie, Tajny raport, W tym miesiącu, Wieści ze świata

REPORTAŻE

Dawn of Magic, Juiced 2: Hot Import Nights, Mass Effect, Mercenaries 2: World in Flames, Spider-Man 3, Spore

JUŻ GRANE

Colin McRae Dirt, Genesis Rising: Universal Crusade, Wiedźmin

TESTY

Battlefield 2142: Northern Strike, Frontline: Kursk, Na marginesie, S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, Sam & Max Episode 4: Abe Lincoln Must Die!, Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific, The Elder Scrolls IV: Shivering Isles, TMNT: Teenage Mutant Ninja Turtles, UEFA Champions League 2006/2007

TECHNIKA

Trzy konsole i pecet. w co się bawić? Porównanie konsol nowej generacji z komputerem!

NA PŁYTACH

Sterowanie i opisy pełnych wersji gier PLAYA

TAJNE KODY

18 Wheels of Steel: Pedal to the Metal, Earth 2160, Infernal, Myth II: Duszożerca, The Elder Scrolls IV: Shivering Isles, Titan Quest: Immortal Throne

Oprócz tego listy, kolejne przygody 8Bita, rankingi i krzyżówka, w której do wygrania jesr 30 gier Test Drive Unlimited oraz monitor LCD!