Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 25 lipca 2006, 10:43

Play zawartość Numeru 08/2006

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Od dziś w kioskach i salonikach prasowych z półek spogląda na was Sam Fisher w cywilu, wyciągający zza pazuchy gnata tuż po tym, jak wysadził w powietrze samochód wroga. Tak jest, tytuł Splinter Cell: Double Agent który widnieje pod jego zdjęciem zapowiada czterostronocowy i bardzo wnikliwy reportaż o grze, która będzie jedną z najlepszych w tym roku. A wiele wygląda na to, że także najlepsza w historii tej serii. Piszemy o nim wszystko, co do tej pory wiadomo.

Z innych dużych rzeczy - mamy już recenzję Preya, który postawił na głowie świat strzelanin i nie zamierza go odwrócić. Historia młodego Indianina z rezerwatu, który porwany przez obcy statek kosmiczny próbuje uratować ludzkość, jest dzięki wprowadzeniu do gry portali i zmiennej grawitacji czymś tak świetnym, że aż się tego nie spodziewaliśmy. Inną wielką grą, o której piszemy wyjątkowo wcześnie, jest Jade Empire - nowy erpeg twórców Baldur's Gate'a i KotORów. Tym razem historia dzieje się w krainie podobnej do starożytnych Chin, a walka łącząca orientalny styl z magią dzieje się w czasie rzeczywistym. Do tegopiękna historia. Skąd wiemy? Bo już graliśmy!

Oprócz tego w numerze duża recenzja Titan Questa, który powinien zaspokoić część Waszego apetytu na gry diablopodobne - w antycznej scenerii chodzi się i wykłada trupem podłogi, a potem podnosi z nich kolejne tony żelastwa i złota. W dodatku ma bardzo fajny i rozbudowany system rozwoju bohatera. Sprawdzamy też, jak po latach wygląda Sensible Soccer, bo wersja 2006 spróbowała tchnąć zręcznościowego ducha w prawie martwą już legendę. Gramy też już w El Matadora, który chce być GTA w południowoamerykańskich warunkach. A i to jeszcze nie wszystko. Dla wszystkich wielbicieli Lary mamy pamiętnik Banana, naszego człowieka, który na dwa dni został jej tłumaczem i był z nią wszędzie. No, prawie. Zapraszamy do lektury! Cena PLAYA - 12,90 zł!

Pełne wersje

Tomb Raider: The Angel of Darkness (2003)

Skoro Lara Croft jest teraz na absolutnym topie, dajemy szansę na zapoznanie się z nią w jej najbardziej mrocznych i sensacyjnych przygodach. The Angel of Darkness, na nowym w porównaniu do wcześniejszych części enginie, stawia Larę w ciężkiej sytuacji: oskarżona o morderstwo swojego mentora, jest nie tylko ścigana przez francuską policję, ale też musi jej uciec. Ma też przed sobą trudną, najeżoną zagadkami, sekwencjami zręcznościowymi i wrogami drogę do ustalenia, kto jest tak naprawdę mordercą. W Paryżu. Bardzo dobra historia.

Hegemonia: Żelazne Legiony PL (2002)

Jedna z najciekawszych i najlepszych strategii kosmicznych, w typie Homeworlda. Prowadzimy do walki w czasie rzeczywistym całe floty wynalezionych przez siebie statków. W dwóch bardzo długich kampaniach kolonizujemy planety, wydobywamy surowce i rozwijamy technologie (ponad 200 wynalazków!), które prowadzą nas choćby do zdobycia broni jądrowej. Jak każda gra która nurza się w gwiezdnym pyle, i Hegemonia wciąż wygląda bardzo przyjemnie, szczególnie podczas oślepiających eksplozjami walk.

EEP 3 - Profesjonalny symulator kolei PL (2004)

Niszowa, ale bardzo wysokiej jakości produkcja. Profesjonalny symulator kolei jest tak profesjonalny, jak długa jest jego nazwa. To zabawa dla wszystkich tych, którzy jeśli nie grają na komputerze, to rozstawiają godzinami makiety, tory i kolejki, a potem puszczają to w ruch po całym mieszkaniu, narażając się na złośliwe komentarze domowników. Skomplikowana, ultrarealistyczna, prawdziwa.

Spis treści

Newsy

Alone in the Dark: Near Death Investigation, DarkStar One, FlatOut 2, Garfield 2,Lego Star Wars II: The Original Trilogy, Need for Speed Carbon, Pro Evolution Soccer 6, Runaway 2: The dream of a turtle, Sid Meier's Railroads, Sie7em, Silent Heroes, Subiektywnie, Tajny raport, Test Drive Unlimited, W tym miesiącu, Wieści ze świata

Reportaże

Civilization IV: Warlords, Just Cause, Kronika wypadków Croftowych - Lara, Karima i ja, Maelstrom, Medieval II, Pirates of the Carribean, Quake Wars: Enemy Territory, Splinter Cell: Double Agent, Supreme Commander

Już grane

Call of Juarez, El Matador, Jade Empire, LMA Manager 2007

Testy

Na marginesie, OutRun 2006: Coast 2 Coast, Over the Hedge, Panzer Elite Action, Prey, Sensible Soccer 2006, Shadow Grounds, Titan Quest

Tajne kody

Auta, OutRun 2006: Coast 2 Coast, Prey, Rome: Total War – Alexander, Rush for Berlin, Shadow Grounds

Technika

Tanie karty graficzne - jakie kupić, na co uważać

Oprócz tego Listy, opis gier na płytach, rankingi, komiks 8Bit oraz krzyżówka - do wygrania 30 gier Rise of Nations: Rise of Legends!