Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 22 stycznia 2004, 12:25

Play zawartość Numeru 02/2004

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Na CD

Pełne wersje

TOCA 2 Touring Cars PL (1999)

Dużo szybkich samochodów, które jeżdżą gromadnie, próbując wysunąć się przed inne. Wygrywa ten, który przejeżdża linie mety jako pierwszy.

Alien Nations PL (1999)

Strategia czasu rzeczywistego z pimmonami, amazonkami i tymi, tam robalami, które nie przepadają za swym towarzystwem. Budowanie, wojna i zbieractwo. Wszystko to w egzotycznych plenerach obcej planety.

Pacific Warriors ANG (2000)

Oto gra o trudach i znojach amerykańskich pilotów latających nad Pacyfikiem w czasie drugiej wojny światowej. Akcja obraca się wokół ich pojedynków z innymi pilotami, którzy nadlatują z przeciwnej strony i z reguły maja skośne oczy.

Pizza Connection 2 PL (2000)

Jedyna druga cześć gry łączącej w sobie elementy gangsterskie i kulinarne. Można w niej także kupić krzesła do własnej restauracji i wrzucić skunksa do cudzej. Czyli codzienne problemy przeciętnego Włocha w obcym mieście.

Search & Rescue: Med Evac Vietnam ANG (2002)

Symulacja lotu amerykańskiego helikoptera ratowniczego operującego na terenie Wietnamu w czasach, gdy toczyła się tam wojna, o której Amerykanie nakręcili dziesiątki filmów. Ratujemy, leczymy i walimy z karabinu pokładowego do uciekających punkcików na ziemi.

Wersje demo

Live For Speed - Gratka dla tych, którzy nie POTRZEBUJĄ prędkości, tylko nią ŻYJĄ. Oglądajcie szybko zanim Terminator wysłany przez Electronic Arts zrobi z twórcami tej gry coś tak strasznego, że słowami się tego nie da opisać.

Secret Weapons Over Normandy - Co prawda z tą Normandią to ściema, ale lata się fajnie i bronie rzeczywiście są cholernie tajne. Zresztą sami zobaczcie. Miłego pukania do naszych sąsiadów z czasów, gdy trochę mniej nas lubili.

Zwiastuny

Hitman Contracts - Krótki film o łysym facecie. O zabijaniu znaczy się.

Colin McRae Rally 04 - Film z samochodami. W roli głównej zamiast Forda jakiś Citroen.

Battlefield Vietnam - Film o zacofaniu w Internecie. Podobno niektórzy sieciowcy dalej wierzą, ze wojna w Wietnamie jeszcze się nie skończyła.

Lord of The Rings: Battle for Middle-Earth - To miała być konkurencja dla ekranizacji Jacksona. Niestety była za krotka o 12 godzin i 55 minut.

Prince of Persia: Piaski Czasu - O podróżach w czasie i wysportowanym księciu. No i całkiem niezłej sztuce, która przy okazji jest księżniczką.

W numerze

Na okładkę wrzuciliśmy najnowszego Colina - i nie bez związku jest tu fakt, iż w nasze ręce wpadła grywalna wersja pecetowej odsłony tej gry. Zapowiada się naprawdę dobrze jeśli wierzyć Roosowi, który dobrze sprawuje się nie tylko za wirtualnym kółkiem.

Z ciekawszych materiałów zapraszam jednak do nieszkodliwie zatytułowanego Slapsticku po polsku, gdzie na czterech stronach przyglądamy się najbardziej spektakularnym potknięciom i upadkom naszej rodzimej branży. Zebranie do kupy tych kilku barwnych opowiastek z całą pewnością przysporzy nam masę przyjaciół, ale - ktoś to musiał opisać. No dobra - nie musiał. Ale bardzo chcieliśmy.

Poza tym w trendach opisujemy perypetie największych dinozaurów rynku gier - osoby, które zaczynałaby swoje oczekiwanie na najstarszą w nich w pierwszej klasie gimnazjum teraz miałaby już wąsy.

Na jazdę próbną wzięliśmy Deus Ex: Invisible War - kontynuację wielkiego pecetowego hitu sprzed lat. I myślę, że gdyby z końcowej części poprzedniego zdania wyrzucić słowa hit oraz pecetowy to dosyć dobrze nadawałoby się do określenia obecnego stanu rzeczy. Niestety dla celów ukonsolowienia przygody autorzy Deusa poszli na kilka uproszczeń, które nie ucieszą wszystkich amatorów pierwszej części, ale fabuła wciąż jest dobra.

Testujemy też kilka prawdziwych hitów - z góry skazanego na ciężką walkę o należne mu miejsce w panteonie gier Beyond Good & Evila, rewelacyjną kontynuację starego Prince'a znanego jeszcze z 386-tek, najlepszą od czasów Tie Fightera grę osadzoną w świecie Gwiezdnych wojen - Knights of the Old Republic, doskonałego (nie dla mnie, ale Elektrycznemu można zdaje się w tej kwestii zaufać), pierwszą dobra grę o Simpsonach, udającego kontynuacje Championship Managera 4 wielkiego patcha z podtytułem Sezon 03/04 i... Paradise Cracked. Przy tej ostatniej to nawet nie bardzo wiadomo czy śmiać się czy płakać.

Pojedynek to ostatnie już na naszych łamach spotkanie FIFA Football 2004 z Pro Evolution Soccer 3. Wszyscy jesteśmy fanami Pro Evo, więc wynik mógł być tylko jeden. Ale czy aby na pewno? *

Do tego standardowa mieszanka newsów, zapowiedzi, replaya, kodów, krzyżówki z konkursem, strefy Śledzia, Jojoya i Padiego oraz listów.

Poniżej pełna lista

Zapowiedzi i doniesienia

Conflict Vietnam, Drake, Full Spectrum Warrior, Harry Potter i więzień Azkabanu, Hitman Contracts, Lords of Everquest

Trendy

Najdłuższe podróże

Reportaże

Gladiator: Sword of Vengeance, Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark, Slapstick po polsku

Już grane

Deus Ex: The Invisible War, Colin McRae Rally 04

Przed Ringiem

Richard Burns Rally kontra Colin McRae Rally 04

Test

Beyond Good & Evil, Big Mutha Truckers, Championship Manager 4 Sezon 03/04, Harry Potter: Mistrzostwa świata w Quidditchu, IndyCar Series, Paradise Cracked, Prince of Persia: Piaski czasu, Robin Hood: Defender of the Crown, Secret Weapons over Normandy, Star Wars: Knights of the Old Republic, The Simpsons: Hit & Run, The Temple of Elemental Evil, Uru: Ages Beyond Myst, Władca pierścieni: Wojna o Pierścień

Na marginesie

Ford Racing 2, Lock-On: Modern Air Combat, Gdzie jest Nemo, Urban Freestyle Soccer, Piraci: Przekleństwo Tortugi

Pojedynek

Pro Evolution Soccer 3 kontra FIFA Football 2004

Replay

Command & Conquer: Red Alert, Half-Life, Hoverace, S.W.A.T.

Strefa PL

XIII, Homeworld 2

Tajne kody

Big Mutha Truckers, Star Wars: Knights of the Old Republic, TOCA 2: Touring Cars, Urban Freestyle Soccer, The Simpsons: Hit & Run, The Temple of Elemental Evil

* Tak. Na pewno.