Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 28 kwietnia 2003, 08:41

Play zawartość Numeru 05/2003

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Na płycie

Pełne wersje

Rally Championship Xtreme (2001) PL

Dynamiczna gra rajdowa, w której z sąsiedniego fotela naszymi poczynaniami steruje słynny pilot Krzysztofa Hołowczyca - Maciej Wisławski.

Era Futbolu 2002 (2002) PL

Zręcznościowe podejście do tematu, oficjalna licencja Polskiego Związku Piłki Nożnej (już bez Dziurowicza) oraz 32 reprezentacje narodowe na okrasę.

Władca Bulionu (2002) PL

Oto pozycja dla osób, które pragną na chwilę odpocząć od innych strzelanin kurczakowych. Jest opcja turnieju dla czterech osób naraz, kilka spluw i cztery areny. Luzująca.

Wersje demo

Far Gate

Krótki tutorial oraz pierwsza misja kolejnej kosmicznej strategii z trzema rasami. Dla tych, którzy są ciekawi jak zaczyna się kolejny konflikt, w którym obcy mają coś do ludzi.

Championship Manager 4

Symulacja kropek kopiących małą piłeczkę - czyli najnowsza edycja najbardziej skomplikowanego i realistycznego menedżera piłkarskiego na świecie.

Zwiastuny

Devastation - Przestroga czy zachęta? Sami oceńcie...

Line Of Sight: Vietnam - Na płycie dajemy szansę tej drugiej grze o Wietnamie.

XIII - Pierwsza gra na motywach komiksu, która zdaje sobie z tego sprawę.

Tapety

Freelancer

Lara Croft: The Angel of Darkness

Red Faction II

Silent Hill 2 Director's Cut

W numerze

Poniżej lista materiałów godnych polecenia.

Okładkowy temat to najnowszy Tomb Raider - przedstawiamy kilka ciekawych informacji o opóźnianej, ale wciąż zbliżającej się grze, nowe info o drugim filmie z Angeliną Jolie, przytaczamy także kilka ciekawych faktów z życia Lary Croft, która według doniesień Eidosa jest żywą istotą z krwi i kości oraz po krótce przedstawiamy wszystkie modelki, które kreowały postać Lary i jedną która wciela się w nią teraz. Dla bogatych fanów z gotowymi na wszystko dziewczynami poradnik jak zamienić ukochaną w uosobienie marzeń. Bez pikseli.

Powiększony dział Przed ringiem tym razem zaprasza na pojedynek trzech gier z superbohaterami, które niebawem trafią na nasze pecety. Sędzia Dredd, Hulk i Wolverine plus fachowa ilustracja autora Wilqa - Bartosza Minkiewicza.

Skoro zaczęliśmy od pani archeolog głupio byłoby nie wspomnieć o krótkiej relacji ze zbliżających się przygód Indiany Jonesa, który wciąż nie może zgubić kapelusza.

Sprawdzamy też dostępne informacje na temat niezwykle ciekawie zapowiadającego się Republic the Revolution - godne polecenia osobom sądzącym, że od czasów Simsów sylwetki małych ludzików chodzących po ekranie i załatwiających wyznaczone im działania zostały po wsze czasy zbrukane.

Nie omieszkaliśmy też poszukać nitek łączących mającego niebawem trafić na rynek Willa Rocka z pewnym poważnym Samem.

W Już grane bierzemy pod lupę świetnego Ghost Mastera dla fanów Łowców duchów znanych zapewne wszystkim jako Ghostbusters, ale nie tylko. Tym razem stajemy po drugiej stronie ektoplazmowej barykady i dowodzimy grupą zmyślnych duchów i upiorów, przy pomocy których opróżniamy kolejne miejscówki z ludzi - zarówno tych bardziej podatnych na straszenie, jak też i tych bardziej sceptycznych. Sceptycznych do czasu znaczy się.

Początkowo Red Faction miał doczekać się kontynuacji tylko i wyłącznie na PlayStation 2, ale jakiś czas temu świat obiegła wieść, że gra trafi też na pecety. Opukujemy więc wersję konsolową i wyrażamy swoją opinię na jej temat.

Z testów na uwagę zasługują Rayman 3: Hoodlum Havoc, Metal Gear Solid 2: Substance, Gothic II, TOCA Race Driver i Freelancer - z tych dobrych - oraz Szymek Czarodziej i Devastation - z tych złych powodów.

W numerze pojawił się dział Na marginesie, gdzie w kilku zdaniach przedstawiamy naszą opinię na temat gier, które z tych czy innych przyczyn nie dorobiły się całostronicowych recenzji - w tym numerze między innymi dodatek, który zaoferował mało, ale za niewygórowaną cenę, nietypowy menedżer, bardzo słaba gra podniesiona do potęgi trzeciej i trochę zbyt ekskluzywny sport.

W pojedynku zestawiamy Sama Fishera oraz duet Solid Snake/zniewieściały Raiden. Niby dwóch na jednego, ale... No właśnie. Rezultaty oceńcie sami.

Na koniec zostawiamy komiks Śledzia, sensowny konkurs CD Projektu i Logitecha oraz rozwiązanie konkursu Tony'ego Hawka z dwóch poprzednich numerów.

Szczegółowy spis treści

Zapowiedzi i doniesienia:

Enclave II

Gorky Zero

Ground Control II

Jurassic Park: Operation Genesis

Microsoft Flight Simulator 2004: A Century of Flight

Painkiller

The Great Escape

The Hobbit

The Movies

Filmy i gry:

Law & Order: Dead on the Money

MechWarrior

Driver

Trendy:

Lara Croft: The Angel of Darkness

Reportaze:

Indiana Jones and the Emperor's Tomb

Lionheart

Medieval Total War: Viking Invasion

Republic: The Revolution

Will Rock

Już grane:

Championship Manager 4

Ghost Master

Red Faction II

Przed ringiem:

X-Men 2: Wolverine's Revenge kontra Judge Dredd vs. Judge Death kontra The Hulk

Testy:

Delta Force: Helikopter w ogniu

Devastation

Enclave

Freelancer

Gothic II

Metal Gear Solid 2: Substance

Rainbow Six: Raven Shield

Rayman 3: Hoodlum Havoc

Szymek Czarodziej

TOCA Race Driver

Pojedynek:

Metal Gear Solid 2: Substance kontra Splinter Cell

Replay:

Cannon Fodder 2

Commandos: Beyond the Call of Duty

Crime Cities

Deus Ex

Grim Fandango

Kohan: Immortal Sovereigns

Poza tym listy, kody, komiks Śledzia, Na marginesie, sprzęt, konkurs i rozwiązanie konkursu z poprzednich dwóch numerów.