Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 16 grudnia 2005, 14:11

Play zawartość Numeru 01/2006

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

Od dziś w sprzedaży w kioskach i salonikach prasowych leży nowy, styczniowy numer PLAYA. Na okładce dwie twarze Księcia - bo graliśmy już w Prince of Persia: Two Thrones - oraz także inny niż wcześniej Sam Fisher. Bo opisuemy też Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent! Reportaż ten dajemy jako absolutnie pierwsi. Warto przeczytać.

W tym numerze obniżamy też cenę i kosztujemy tylko 11,90 złotych!

Pełne Wersje

Robin Hood: Legenda Sherwood PL (2002)

Bardzo dobrze przyjęta gra taktyczna w stylu Commandosów. Tylko że tutaj - zamiast z karabinów - strzelamy z łuku, zastawiamy pułapki, ogłuszamy, walczymy i stosujemy takie kombinacje ciosów mieczem, jakie wyrysujemy sobie myszką! Sukces zależy od gry drużynowej, bo dowodzimy całą ekipą leśnych bohaterów.

Zegarminstrz PL (2001)

Gra przygodowa, która trzyma w napięciu. Kierując dwójką bohaterów, trafiamy do starego zamku, z którego mamy wydobyć urządzenie, mogące przynieść światu zagładę. Na rozwiązanie kolejnych zagadek - i całej tajemnicy - mamy niecałą dobę.

The House of the Dead 2 ANG (2002)

Środkowa część gry o celowaniu myszką w środek nadchodzących w środku nocy zombiaków i innych średnio przyjaznych potworów. Bardzo szybka, krwawa akcja, w której co chwila dziurawimy kolejnych pojawiających się wrogów różnymi broniami. Świetna do oderwania się od bardziej skomplikowanych gier. Wciąż żywa.

Kult: Heretic Kingdoms PL (2004)

Zręcznościowo-fabularna gra tocząca się w świecie, w którym bóg został zabity a religia zabroniona. Wcielamy się w piękną, ale wojowniczą panią inkwizytor i mamy odnaleźć miecza, którym zlikwidowano boga. Niestety, gdy przybywamy tam, gdzie miał się znajdować, okazuje się, że go ukradziono. Nasza w tym głowa (i magia), by go odszukać.

W numerze

W tym miesiącu nasz najciekawszy materiał to reportaż z nowego Sprinter Cella z podtytułem Double Agent. Byliśmy na pierwszym światowym pokazie tej gry, a co widzieliśmy i słyszeliśmy o nowych przygodach Fishera, opisujemy wyczerpująco na trzech stronach. W Już granym przedstawiamy też nowego Prince'a, który zajął główne pole naszej okładki - ta gra jest lepsza od pierwszej i drugiej części razem wziętych! W dziale testów polecamy trzystronicowe rozłożenie na śrubki nowego Need for Speeda, a także nieco mniejsze, ale nie mniej syte przejechanie się po nowym Harrym Porterze. Wiedzieliście, że w tej grze nie da się zmieniać rozdziałki? No to już wiecie. Maniakom strategii i filmów polecamy z kolei ich małe prywatne El Dorado, czyli grę The Movies, która rządzi na całego. Peter Molyneux pokazał, co to znaczy kochać kino.

Życzymy przyjemnej lektury.

Spis treści

Newsy

Agent Hugo, Angelina Raider 3, Crazy Frog Racer, Dark Messiah of Might & Magic, DisN-Gage, Evolution GT, Galactic Civilizations II: Dread Lords, Joint Task Force, Possession, RTL Ski Jumping 2006, Tajny raport, The Shadow of Aten, They Hunger: Lost Souls, Torino 2006, W celowniku Alexa, W tym miesiącu, Z głupia fant

Trendy

Niepowstrzymywalny: dwa nowe filmy Uwe Bolla nadchodzą. Kryć się!

Reportaże

Heroes of Might & Magic V, SpellForce 2, Splinter Cell: Double Agent, World of Warcraft: The Burning Crusade

Już grane

Prince of Persia: The Two Thrones, The Matrix: Path of Neo, ToCA Race Driver 3

Testy

And Then There Were None, Crime Life: Gang Wars, Gun, Harry Potter i Czara Ognia, Jet Storm: Modern Dogfights, Kurczak Mały, MotoGP 3, Na marginesie, Need for Speed Most Wanted, Peter Jackson's King Kong, Pro Evolution Soccer 5, The Movies, The Settlers: Dziedzictwo królów – Legends, The Singles 2: Triple Trouble, Wielka Encyklopedia GIER 2006

Replay

Drugi obieg i Strefa PL. Football Manager 2006 i Myst V po polsku. A do tego jeszcze parę innych tanich, ale dobrych gier

Listy

Parę słów od ojca prowadzącego. A także ciekawa rzecz o grach o Polakach

Tajne kody

Kurczak Mały, MotoGP 3, Need for Speed Most Wanted, Robin Hood: Legenda Sherwood, Skoki narciarskie 2006, The Movies

Technika

Monitory LCD: rozprawiamy się z przesądami na temat płaskich monitorów, przedstawiamy ich najważniejsze zalety oraz pokazujemy kilka niezłych modeli płaszczaków. Oprócz tego komiks i krzyżówka z grami Fable do wygrania.