Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Przegląd prasy 21 lutego 2012, 10:03

Play zawartość Numeru Plus 01/2012

adres: 02-672 Warszawa, Domaniewska 52
tel: (+48 022) 232 09 08
email: [email protected]
wydawca: Axel Springer Polska Sp. z o.o.

W nowym numerze PLAYA Plus wielki raport o graniu w trzech wymiarach. Do pisma dołączamy okulary anaglifowe, trójwymiarowe plakaty oraz płytę DVD z pełną wersją gry Trapped Dead, w którą można zagrać w 3D!

Trójwymiar jest już wszędzie – w kinach, domach, a nawet w naszych kieszeniach. Na ekrany trafia coraz więcej filmów 3D kręconych przy użyciu specjalnych technologii i przestrzenne wersje klasyków, a trójwymiarowe obrazki możemy znaleźć choćby w paczkach czipsów. Szał na pogłębianie wrażeń nie ominął też gier. I to właśnie w nich 3D często prezentuje się najlepiej!

Czasem słyszymy, że aby czerpać frajdę z trójwymiarowej zabawy musimy wydać masę pieniędzy na specjalistyczny sprzęt – nic bardziej mylnego! Do komfortowej zabawy wystarczą okulary 3D dołączone do tego numeru PLAYA Plus! Zagramy z nimi w większość gier jakie ukazały się w ostatnich miesiącach. O tych, które zasługują na szczególną uwagę piszemy w naszym raporcie. Oceniamy w nim jak radzą sobie w 3D tytuły takie jak World of Tanks, The Elder Scrolls V: Skyrim, Batman: Arkham City czy Wiedźmin 2, sprawdzamy z którymi technikami wyświetlania stereoskopowego działają najlepiej, zamieszczamy obrazki 3D pokazujące je w akcji. Przyglądamy się też trójwymiarowym filmom.

W szczegółowej instrukcji pokazujemy jak korzystając z darmowych aplikacji uruchomiać gry tak, by działały w 3D z naszymi okularami. Pomagamy też odnaleźć się w gąszczu technik generowania stereoskopowego obrazu. W specjalnym artykule pokazujemy czym różni się podejście producentów kart grafiki do trójwymiaru, jak działają różne rodzaje okularów, do czego się nadają i ile kosztują poszczególne technologie. To obowiązkowa lektura dla wszystkich planujących trójwymiarowe inwestycje.

Poza okularami 3D do pisma dołączamy 2 trójwymiarowe plakaty (Wiedźmin 2: Zabójcy Królów i Duke Nukem Forever) oraz płytę DVD z pełną wersją gry Trapped Dead i demami (Afterfall InSanity, Global Ops: Commando Libya) – wszystkie działają z naszymi okularami!

Pełny spis treści poniżej. PLAY Plus 1/2012 już w kioskach w cenie 14,90 zł.

PEŁNY SPIS TREŚCI PLAYA PLUS 1/2012

EXTRA

Igraszki z nowym wymiarem

S3D: co i jak?

RAPORT

W co się bawić?

Batman: Arkham City

Deus Ex: Bunt Ludzkości

Duke Nukem Forever

L.A. Noire: The Complete Edition

The Elder Scrolls V: Skyrim

Trine 2

Wiedźmin 2

World of Tanks

NA DVD

Afterfall: Insanity

Global Ops: Commando Libya

Trapped Dead

2 PLAKATY

Duke Nukem Forever

Wiedźmin 2