Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

5. Transport | The Elder Scrolls Online The Elder Scrolls Online poradnik, solucja

Świat w Elder Scrolls Online jest bardzo rozległy więc każdy gracz potrzebuje jakiegoś środka transportu. W tym rozdziale znajdziesz ich rodzaje oraz charakteryzacje. Informacje tu zawarte pomogą w sprawnym poruszaniu się między lokacjami oraz unikanie konsekwencji z nim związanych.

Teleporty

Szybkie przemieszczanie się - 5. Transport | The Elder Scrolls Online - The Elder Scrolls Online - poradnik do gry
Szybkie przemieszczanie się

Głównym sposobem na szybkie przemieszczanie się między lokacjami jest wyszukiwanie i korzystanie ze specjalnych kapliczek (Wayshrine). Po znalezieniu takiej kapliczki zostanie ona zaznaczona na naszej ogólnej mapie frakcyjnej gdzie możemy się do niej teleportować z każdego miejsca na tym terenie. Zależnie od poziomu naszego bohatera cena za taki teleport sukcesywnie będzie się powiększać. Chcąc w krótkim czasie teleportować się więcej niż raz, cena za każdy kolejny będzie kilkukrotnie większa. Jeżeli podczas naszej podróży nie znajdziemy takiej kapliczki i zginiemy, gra automatycznie przeniesie nas do tej najbliższej, odkrywając ją tym samym na naszej mapie. Jeżeli gramy w grupie i jeden z członków jest niedaleko miejsca gdzie chcemy się udać, możemy skorzystać z opcji teleportowania się do niego (Move To Player) bez żadnej opłaty.

Wierzchowce

Konie - jeden ze środków transportu - 5. Transport | The Elder Scrolls Online - The Elder Scrolls Online - poradnik do gry
Konie - jeden ze środków transportu

Drugim sposobem na przemieszczanie się po lokacjach jest jazda konno. Jest to bardzo drogi i do pewnego momentu wręcz prestiżowy sposób podróżowania. Konia możemy zdobyć na dwa sposoby. Jednym z nich jest kupno u miejscowego sprzedawcy za złoto (Ceny za dobrego konia są ogromne). Nie wystarczy też po prostu kupić nasz środek transportu i swobodnie nim podróżować, kiedy tylko chcemy. Nasz koń potrzebuje jedzenia, które nakłada na nas dodatkowe koszta. Drugim sposobem jest kupno edycji imperialnej gry Elder Scrolls Online (Imperial Edition).

Na konia wsiadamy poprzez wybranie zakładki w naszym menu. Możemy go przywoływać z każdego miejsca na mapie. Koń taki posiada więcej wytrzymałości podczas cwału (sprintu) niż nasza postać oraz szybciej ją regeneruje. Droższe konie oferują większość szybkość podróży.

Ulepszanie wierzchowców - 5. Transport | The Elder Scrolls Online - The Elder Scrolls Online - poradnik do gry
Ulepszanie wierzchowców

Żeby uzyskać sprawniejszego konia, musimy o niego odpowiednio zadbać. U każdego stajennego, u którego można nabyć konie znajdziesz specjalnie przygotowaną zakładkę poświęconą ulepszaniu twojego wierzchowca. Do wyboru masz trzy główne ulepszenia:

  • Speed - Jest to ogólna prędkość konia przy cwale (sprincie). Im więcej punktów ulepszeń nabędziesz tym szybszy będzie twój koń.
  • Stamina - Współczynnik odpowiadający za wytrzymałość konia czyli ile może przebiec sprintem przed wymogiem regeneracji jego sił. Im większa wytrzymałość (stamina), tym dłużej możesz używać sprintu.
  • Carry Capacity - Współczynnik odpowiada za ilość rzeczy, które możesz nosić w trakcie kiedy masz wybranego konia w głównej zakładce. Im większa ilość udźwigu (carry capacity) tym więcej rzeczy będziesz mógł nosić.

Każde ulepszenie kosztuje 250 sztuk złota, do nabycia u stajennego. Ulepszenie może zostać wykupione raz na 24 godziny.