Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Warden do grania w pojedynkę | TESO Morrowind The Elder Scrolls Online poradnik, solucja

Zastanawiasz się, jak grać wardenem samemu? Przedstawiamy porady dotyczące gry Wardenem solo w nowym DLC Morrowind.

Wstęp

W buildzie pierwszym dotyczącym Wardena skupimy się na grze w pojedynkę. W trakcie wykonywania zadań będziesz otrzymywać coraz większą ilość doświadczenia, co bezpośrednio przełoży się na ilość dostępnych umiejętności, a co za tym idzie - będziesz mógł wykupywać większą ich ilość. Grając w pojedynkę nie będziesz musiał ograniczać się do żadnego zestawu uzbrojenia, dlatego możesz grać dosłownie wszystkim. Weź jednak pod uwagę to, że grając Wardenem jako magiem, lepiej jest używać kosturów, ponieważ broń ta bezpośrednio czerpie ze statystyki Magicka. Rekomendowanym zestawem w tym przypadku jest War Maiden, czyli zestaw uzbrojenia, który posiada dodatkowe statystyki związane z magią. Części zestawu otrzymywać będziesz z zadań, skrzyń czy potworów (zestawu nie można stworzyć za pomocą rzemiosła).

Po zdecydowaniu jakiego uzbrojenia chcesz używać, czas rozdysponować pierwsze statystyki. Jeżeli używasz lekkiej zbroi i kosturów, czyli chcesz być magiem, rozdysponuj wszystkie punkty statystyk do Magicka. Zmaksymalizujesz tym samym zadawanie obrażenia od broni i będziesz mieć większą ilość many potrzebnej do używania umiejętności. Jeżeli nie lubisz grać jako mag, a frajdę sprawia ci każda inna dostępna w grze broń - rozdysponuj statystyki do Stamina. W późniejszej fazie gry będziesz mógł zmodyfikować umiejętności, by te korzystały z tej statystyki (każda broń nie będąca kosturem korzysta ze statystyki Stamina).

Rekomendowany build

Poniżej znajdziesz rekomendowany build dla postaci Warden do grania w pojedynkę - Warden do grania w pojedynkę | TESO Morrowind - The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

Poniżej znajdziesz rekomendowany build dla postaci Warden do grania w pojedynkę:

 1. Destruction Staff (dla Magicka) lub inna broń (dla Stamina) - Tak jak wcześniej zostało wspomniane. Używaj kostura jeżeli chcesz być magiem, a statystyki przydzielaj do Magicka. Do każdej innej broni używaj statystyki Stamina.
 2. Animal Companions - Drzewko umiejętności, które skupia się na przywoływaniu zwierząt i zadawaniu obrażeń. W pierwszej kolejności skup się na wykupieniu umiejętności Dive oraz Scorch. Po osiągnięciu odpowiedniego poziomu wykup umiejętność Ultimate - Feral Guardian. Modyfikuj wspomniane umiejętności w zależności od tego, której statystyki używasz.
 3. Green Balance - Drzewko, które zawiera umiejętności leczące. W pierwszej kolejności zainwestuj w Fungal Growth oraz Healing Seed. Dzięki temu drzewku będziesz mógł uleczyć rany odniesione podczas trudniejszych starć.
 4. Winter's Embrace - Drzewko, które korzysta z umiejętności wspierających. W pierwszej kolejności zainwestuj w Impaling Shards oraz Frost Cloak. Pierwsza z nich spowalnia wrogów i zadaje obrażenia w czasie, a druga wzmacnia twój współczynnik obrony.
 5. Zbroja - Jeżeli korzystasz z Magicka - ubieraj się w lekką zbroję, a jeżeli w Stamina - w ciężką lub średnią. W ten sposób otrzymasz dostęp do umiejętności pasywnych przypisanych do danego drzewka i zmaksymalizujesz wartość twojego buildu.

Po uzyskaniu dostępu do tych umiejętności, pierwsza rzeczą jaką zrób jest przywołanie niedźwiedzia, czyli użycie umiejętności Ultimate z drzewka Animal Companions. Zwierzak będzie za nami podążał tak długo aż zostanie zabity lub odwołany. Rozpoczęcie walki zaczynaj od umiejętności Scorch, która zada ogromne obrażenia wszystkim przeciwnikom przed tobą. Zaraz po niej użyj Impaling Shards, by zadawać obrażenia w czasie oraz spowalniać wrogów. Walkę zakończysz umiejętnością Dive, która zadaje obrażenia pojedynczemu celowi.

Jeżeli w trakcie walki odniesiesz poważniejsze obrażenia, wylecz się za pomocą Fungal Growth oraz Healing Seed. Jeżeli przed walką uznasz, że kolejne starcie będzie trudne, przystąp do niej po aktywacji umiejętności Frost Cloak. W ten sposób zwiększysz swoje statystyki obrony.

Nazwa umiejętności

Opis umiejętności

Dive

Umiejętność zadaje obrażenia magiczne pojedynczemu celowi. Morph w zależności od statystyki, której używasz.

Fungal Growth

Umiejętność leczy ciebie i wszystkich sojuszników wokół. Morph w zależności od statystyki, której używasz.

Scorch

Umiejętność zadająca ogromne obrażenia wszystkim przeciwnikom przed tobą. Morph w zależności od statystyki, której używasz.

Impaling Shards

Umiejętność spowalniająca wrogów oraz zadająca obrażenia w czasie. Morph na Grippling Shards, który powoduje unieruchomienie przeciwników na 3 sekundy.

Frost Cloak

Umiejętność, która zwiększa współczynnik obrony twojej postaci. Morph na Ice Fortress zmniejszający ilość otrzymywanych obrażeń.

Feral Guardian

Umiejętność ostateczna, która raz aktywowana będzie aktywna przez większość czasu. Przywołany niedźwiedź będzie walczył po twojej stronie i skupiał uwagę przeciwników. Ponowne aktywowanie umiejętności w momencie osiągnięcia 75 punktów Ultimate spowoduje potężne obrażenia pojedynczemu przeciwnikowi. Morph w zależności od statystyki, której używasz.

Umiejętności pasywne, którymi się zainteresuj grając w pojedynkę:

 1. Savage Beast - Umiejętność pasywna z drzewka Animal Companions, która dodaje punkty dla umiejętności ostatecznej. W ten sposób będziesz ładował swoje Ultimate o wiele szybciej.
 2. Flourish - Za każdą umiejętność z drzewka Animal Companion będziesz otrzymywał bonus do regeneracji many. Warto poświęcić maksymalną ilość punktów na tę umiejętność.
 3. Advanced Spiecies - Umiejętność zwiększy obrażenia umiejętności z drzewka Animal Companions, za każdą aktywną na pasku.
 4. Nature's Gift - Zwiększa efektywność leczenia umiejętnościami z drzewka Green Balance oraz odnawia twoje zasoby.
 5. Frozen Armor - Umiejętność zwiększa statystyki obrony.
 6. Piercing Cold - Zwiększa obrażenia zadawane umiejętnościami z drzewka Winter's Embrace