Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

The Elder Scrolls Online - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak pozyskać materiały | Krawiectwo w The Elder Scrolls Online The Elder Scrolls Online poradnik, solucja

Jak pozyskać materiały

Głównym, a zarazem najprostszym, sposobem pozyskiwania włókien (podobnie jak rud metali) wydobycie ich ze złoża, które ma postać kwiatka - tym sposobem uzyskasz od 3 do 4 włókien. Jest to najprostszy, acz jednocześnie najbardziej czasochłonny proces - do wykonania przedmiotów będziesz potrzebował od kilku do kilkunastu sztuk tkanin, a więc by zrobić jeden tylko przedmiot będziesz musiał wydobyć włókna przynajmniej z kilku kwiatów. Wydobywanie włókien z kwiatów (i przetwarzanie ich na tkaniny) jest opłacalne praktycznie tylko na niższych poziomach, gdy nie masz dostępu do dużej ilości przedmiotów do dekonstrukcji.

Jeśli chodzi o skóry, sprawa wygląda trochę inaczej - nie ma, rzecz jasna, kwiatów, czy krzewów, na których rosną skóry. By zdobyć kawałki skór, będziesz musiał zabrać się za eksterminację potworów. Praktycznie każda bestia w grze wyrzuca kawałki skóry (w ilości od 1 do nawet 4) - biorąc pod uwagę fakt, iż i tak będziesz mordował dziesiątki, jeśli nie setki potworów, jest to bardzo prosty sposób na uzyskanie bardzo dużej ilości kawałków skór. Łącząc przyjemne z pożytecznym, uzbierasz kawałki skór dużo szybciej, niż podczas wydobywania tkanin z kwiatów, czy wykopywania rud metali ze złóż.

Znacznie bardziej opłacalnym sposobem jest wspomniana dekonstrukcja. Po uzyskaniu kilkunastu poziomów doświadczenia (gdy wrogowie zaczną wyrzucać z Flax / Cotton albo z Hide / Leather, oraz oczywiście kolejnych), zaczniesz podnosić wprost absurdalną ilość przedmiotów. Większość z nich będzie oczywiście gorszej jakości, niż te, które aktualnie będziesz nosił, dlatego będziesz się ich musiał pozbyć.

Warto to robić właśnie w procesie dekonstrukcji, gdyż dostajesz całą masę doświadczenia do konkretnej gałęzi rzemiosła (o czym szerzej w innym rozdziale), masz szansę uzyskać od 1 do 3 przetworzonych materiałów (tkanin lub skór - ilość uzależniona jest od jakości przedmiotu), a także masz szansę na wyrzucenie Garbnika, materiału wymaganego do konkretnego stylu, czy nawet materiału, który wymagany jest do wytworzenia przedmiotu o konkretnych Cechach (Trait).

Proces dekonstrukcji jest bardzo prosty - by uzyskać konkretny materiał, musisz zniszczyć przedmiot wytworzony z owego materiału. Jeśli chcesz uzyskać Cotton (Bawełnę), musisz niszczyć przedmioty (z kategorii lekkich pancerzy) zrobione właśnie z bawełny. Tak samo sprawa wygląda w przypadku skór - jeśli chcesz uzyskać Leather, musisz niszczyć przedmioty wykonane z tego materiału.

Jeśli chcesz uzyskać konkretny materiał wymagany do wytworzenia przedmiotu o danych cechach (np. Sapphire, poprawiającego efekty Kamieni Mundus), musisz zniszczyć przedmiot, który ma upragnioną przez ciebie cechę.

Poniżej znajdziesz tabelę przedstawiającą miejsca (dla wszystkich 3 frakcji), w których możesz wydobyć włókna roślin i znaleźć potwory, które po ubiciu wyrzucają kawałki danej skóry:

Włókno / Kawałki skór

Aldmeri Dominion

Daggerfall Covenant

Ebonheart Pact

Raw Jute i Rawhide Scraps

Khenarthi's Roost i Auridon

Stros M'Kai, Betnikh i Glenumbra

Bleakrock Isle, Bal Foyen i Stonefalls

Raw Flax i Hide Scraps

Grahtwood

Stormhaven

Deshaan

Raw Cotton i Leather Scraps

Grahtwood, Greenshade i Malabal Tor

Stormhaven, Rivenspire i Alik'r Desert

Deshaan, Shadowfen i Eastmarch

Raw Spidersilk i Thick Leather Scraps

Greenshade i Malabal Tor

Rivenspire i Alik'r Desert

Shadowfen, Eastmarch

Raw Ebonthread i Fell Hide Scraps

Reaper's March, Coldharbour i Cyrodiil

Bangkorai, Coldharbour i Cyrodiil

The Rift, Coldharbour i Cyrodil

Raw Kreshweed i Topgrain Hide Scraps

Cyrodiil, Stonefalls i Deshaan

Cyrodiil, Auridon i Grahtwood

Cyrodil i Glenumbra

Raw Ironweed i Iron Hide Scraps

Shadowfen, East March i The Rift

Greenshade, Malabal Tor i Reaper's March

Rivenspire, Alik'r Desert i Bangkorai

Raw Silverweed i Superb Hide Scraps

Glenumbra i Stormhaven

Stonefalls i Deshaan

Aurodon i Grahtwood

Raw Void Bloom i Shadowide Scraps

Rivenspire, Alik'r Desert i Bangkorai

Shadowfen, Eastmarch i The Rift

Greenshade, Malabal Tor i Reaper's March