Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity: Tworzenie postaci poradnik Pillars of Eternity

Tworzenie postaci

Kreacja własnej postaci jest pierwszą rzeczą, jaką przyjdzie ci zrobić w Pillars of Eternity. Warto poświęcić temu procesowi jak najwięcej czasu. Decyzji nie można później zmienić, a mają one kluczowe znaczenie dla całej gry. Przed ich podjęciem zapoznaj się więc z dostępnymi możliwościami i dowiedz, jakie premie zapewniają.

W każdym momencie tworzenia postaci możesz zmienić poprzednie wybory bez konieczności przechodzenia kolejnych etapów od początku. - Pillars of Eternity: Tworzenie postaci - Pillars of Eternity - poradnik do gry
W każdym momencie tworzenia postaci możesz zmienić poprzednie wybory bez konieczności przechodzenia kolejnych etapów od początku.

Płeć

Wybór mężczyzny lub kobiety nie ma większego znaczenia, warunkuje jedynie kilka opcji dialogowych.

Rasa

Wybór rasy powinien zależeć przede wszystkim od wybranej klasy. Znając klasę, będziesz w stanie wybrać taką rasę, która zapewni najlepsze premie do statystyk oraz zdolności pasywne. Każda rasa posiada kilka podras. Różnią się one przede wszystkim zdolnościami pasywnymi, premie do statystyk pozostają niezmienione. W niewielkim stopniu mogą także wpłynąć na postrzeganie twojej postaci przez bohaterów niezależnych.

Klasa

Jest to wybór, który będzie rzutować na całą przyszłą grę. To właśnie tej decyzji poświęć najwięcej czasu. Wybór powinien zależeć od stylu gry, jaki preferujesz.

Klasy dzielą się na dwie główne grupy: walczące w zwarciu oraz na dystans. Do pierwszej należą wojownik, barbarzyńca, mnich oraz paladyn. Natomiast z dystansu atakuje łowca oraz klasy magiczne - kapłan, druid, mag i enigmatyk. W przypadku łotrzyka i pieśniarza to ty decydujesz, w jakim kierunku mają się rozwijać.

Niektóre klasy wymagają dodatkowo wyboru zakonu, który wpływa m.in. na osobowość postaci. - Pillars of Eternity: Tworzenie postaci - Pillars of Eternity - poradnik do gry
Niektóre klasy wymagają dodatkowo wyboru zakonu, który wpływa m.in. na osobowość postaci.

Dużą rolę odgrywa stopień trudności opanowania danej klasy. Dla niedoświadczonego gracza idealny wybór stanowi wojownik, która nie wymaga skomplikowanej strategii rozwoju oraz wybacza wiele błędów. Łatwymi do prowadzenia klasami są również mnich oraz barbarzyńca. Z postaci walczących na dystans ciekawy jest łowca, który posiada zwierzęcego towarzysza pomagającego w walce. Na początku swojej przygody unikaj natomiast enigmatyka, pieśniarza czy łotrzyka. Klasy te wymagają poświęcenia sporej ilości czasu na zaplanowanie ścieżki rozwoju oraz opanowanie stylu walki.

Podczas tego etapu należy także określić zdolności początkowe. Jeśli masz jeszcze problem z wyborem ich czy konkretnej klasy, przejdź do dalszej części przewodnika, w której znajdziesz krótki opis wszystkich klas wraz z omówieniem procesu tworzenia przykładowej postaci.

Cechy

Na tym etapie możesz wydać określoną liczbę punktów cech. Do wyboru masz siłę, kondycję, zręczność, percepcję, inteligencję oraz stanowczość. Gra zaznacza, które cechy są najważniejsze dla danej klasy (złote gwiazdki), a które są tylko rekomendowane (srebrne gwiazdki). Wybierz jedną, najważniejszą cechę, na której będzie bazować twoja postać, i zwiększ ją do maksymalnej wartości. Drugą cechę rozwiń o 3-4 punkty mniej od głównej. Cechom, które są najmniej przydatne w przypadku twojej postaci, odejmij kilka punktów i przeznacz je na cechy rekomendowane. Niektóre cechy te wpływają na dostępność opcji dialogowych w sytuacjach trudnych, np. posiadając wysoki poziom siły możesz szantażować rozmówców, a dzięki percepcji uchwycić ich nerwowe zachowanie, by wiedzieć że blefują.

Pochodzenie

W tym miejscu trzeba wybrać terytorium, z którego pochodzi bohater, oraz wykonywane wcześniej zajęcie. Określając pochodzenie geograficzne, kieruj się przede wszystkim wybraną wcześniej klasą. Pochodzenie powinno dawać bonus do najważniejszej dla twojej klasy cechy. Warunkuje ono także uzbrojenie, z jakim rozpoczynasz grę. Nie skupiaj się jednak na początkowej broni - te można tanio i szybko wymienić. Podczas wyboru biografii kieruj się przyszłym rozwojem postaci. Biografia rzutuje na dodatkowy bonus do punktów umiejętności. Tworząc postać walczącą wręcz, zastanów się nad takim wyborem, który da premię do atletyki lub przetrwania, natomiast przy kreowaniu maga logicznym wyborem będzie wiedza.

Wygląd i głos

Ostatnim elementem tworzenia postaci jest wybór portretu, modyfikacja twarzy oraz skóry bohatera. Ustalić możesz także głos w oparciu o kilka dostępnych propozycji, jednak ma to drugorzędne znaczenie, postać odzywa się tylko wtedy, gdy potwierdza, że zrozumiała twoje polecenie.

Jedyną rzeczą, jaka pozostała, jest nadanie postaci imienia oraz kliknięcie przycisku "Gotowe". Gratuluję! Udało ci się właśnie stworzyć bohatera, z którym spędzisz kolejne kilkadziesiąt godzin w świecie Pillars of Eternity.