Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity: Doświadczenie - jak szybko zdobywać? poradnik Pillars of Eternity

Jak szybko zdobywać doświadczenie?

Zadania łowców nagród możesz zacząć odbierać dopiero po odbudowaniu gajówki w Caed Nua - Pillars of Eternity: Doświadczenie - jak szybko zdobywać? - Pillars of Eternity - poradnik do gry
Zadania łowców nagród możesz zacząć odbierać dopiero po odbudowaniu gajówki w Caed Nua

Punkty doświadczenia w Pillars of Eternity zdobywa się w dosyć standardowy sposób - zaliczając zadania oraz pokonując przeciwników. Jeśli zależy ci jednak na szybszym awansowaniu na wyższe poziomy doświadczenia to zapoznaj się z zaprezentowanymi poniżej wskazówkami:

  • Zdecydowanie najlepszy pomysł na zdobywanie dużych ilości doświadczenia to zadania łowców nagród. Stają się one dostępne dopiero po dotarciu do warowni Caed Nua oraz wyremontowaniu znajdującej się w niej gajówki. Możesz następnie spotkać się w gajówce ze strażnikiem Fyrgenem i odebrać od niego zlecenia. Większość z nich wymaga niestety dysponowania silną drużyną. Wyjątkiem jest zadanie związane z wodzem Iklakiem, którego eliminacją może zająć się także mniej doświadczona ekipa. Za wykonanie danego zlecenia średnio otrzymuje się około 10000 punktów doświadczenia.
  • W każdej nowo odkrywanej lokacji staraj się odblokowywać wszystkie możliwe questy, bo to dzięki nim zdobywa się dużo doświadczenia (o wiele więcej niż za zwykłe zabijanie potworów). Mowa tu zarówno o głównych zadaniach jak i tych pobocznych. W tym drugim przypadku w pierwszej kolejności staraj się zaliczać trudniejsze questy, np. takie, które zakładają stoczenie bitwy z jakimś silniejszym potworem. Są one bowiem nagradzane większą ilością doświadczenia.
  • Dobrym pomysłem jest również szukanie okazji do regularnego zdobywania mniejszych ilości doświadczenia. Szczególnie wskazane jest rozglądanie się za możliwymi do rozbrojenia pułapkami oraz za zamkniętymi pojemnikami. Za rozbrojenie pułapki czy złamanie zabezpieczeń zamka możesz jednorazowo otrzymać nawet kilkaset punktów doświadczenia. Każdy loch oferuje średnio po kilka pułapek i zamków do otwarcia.
  • Po tym jak dotrzesz do twierdzy Caed Nua możliwe stanie się odwiedzanie znajdujących się pod nią lochów, czyli Bezkresnych Ścieżek Od Nuy. Jest to doskonałe miejsce do gromadzenia doświadczenia, zwłaszcza że początkowe poziomy lochów nie odstraszają dużymi wyzwaniami i z ich oczyszczeniem może sobie poradzić nawet słabsza ekipa.

Uwaga - Pamiętaj, że grając mniejszą drużyną (złożoną np. z czterech a nie sześciu bohaterów) jej członkowie będą szybciej awansowali.