Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity: Wojownik | Klasy postaci poradnik Pillars of Eternity

Wojownik

Wojownik jest najbardziej wszechstronną postacią w grze, przynajmniej w walce w zwarciu - Pillars of Eternity: Wojownik | Klasy postaci - Pillars of Eternity - poradnik do gry

Wojownik jest najbardziej wszechstronną postacią w grze, przynajmniej w walce w zwarciu. Idealnie sprawdza się jako wojownik z tarczą, mieczem dwuręcznym, dwoma sztyletami czy nawet włócznią. Jest to również jedna z najmniej skomplikowanych klas - do jej opanowania potrzeba najmniej czasu. Wszystko to czyni z wojownika idealny wybór dla graczy początkujących lub tych, którzy nie od razu wiedzą, jaką dokładnie klasą chcą grać. Postać wojownika wybacza wiele błędów, a zabawa nią jest ciekawa od samego prologu aż po ostatnie misje.

Wojownik charakteryzuje się bardzo dużą liczbą punktów życia i wytrzymałości oraz doskonałą obroną. Podczas awansów możesz wybierać spośród wielu różnych zdolności i talentów. Wiele z nich to umiejętności pasywne, które nie wymagają ingerencji gracza, a więc są bardzo dobre dla graczy początkujących lub tych, którzy nie chcą tracić czasu na klikanie poszczególnych zdolności podczas walki. Wojownik dysponuje także atakami specjalnymi, masz ich przeważnie na jedno lub dwa użycia. Odnawiają się na zakończenie walki.

Tworzenie postaci

Rasa - należy wybrać między człowiekiem a krasnoludem górskim. Odrobinę lepszy wybór stanowi krasnolud, gdyż posiada premię do obrony przed truciznami oraz chorobami.

Zdolności - w przypadku tworzenia postaci defensywnej dobrym wyborem jest energiczna obrona, która w znaczący sposób poprawia statystyki odpowiedzialne za obronę.

Cechy - punkty cech przede wszystkim należy przeznaczyć na kondycję (maksymalna ilość). W drugiej kolejności na stanowczość, a resztę niewykorzystanych punktów na percepcję.

Pochodzenie - w przypadku terytorium wybierz to z bonusem do stanowczości - Aedyr lub Równiny Ixamitlu (+1 do stanowczości).

Biografia - doskonałym wyborem będzie najemnik, ale dobra jest każda inna opcja, która daje co najmniej +1 do atletyki.

Rozwój / zdolności klasowe

Rozdając punkty umiejętności, największą wagę przykładaj do atletyki. Wypadałoby także podnieść o kilka poziomów przetrwanie. Z umiejętności pobocznych rozwijaj mechanikę.

Poziom

Decyzja

Polecana ścieżka rozwoju

2

Talent

Gwałtowne wytchnienie

3

Zdolność

Postawa obronna

4

Talent

Trzymaj szereg

5

Zdolność

Specjalizacja w broni: arystokrata

lub

Specjalizacja w broni: rycerz

Styl gry

Jesteś najtwardszym ogniwem drużyny. Jeśli zginiesz ty, reszta drużyny ma marne szanse na zwycięstwo.

Wojownik z tarczą powinien zawsze iść pierwszy. To on musi skupiać na sobie uwagę przeciwników.

Podczas walki w tunelach staraj się zablokować przejście, stając np. w drzwiach pomieszczenia. Przeciwnicy nie będą mogli dostać się do twoich towarzyszy walczących na dystans.

Zakładaj jak najcięższe zbroje, najlepiej pancerze płytowe. Dają one karę -50% do szybkości ataku, jednak to nie on jest najważniejszy w przypadku twojej postaci. Zainwestuj też w dobrą tarczę.

Nie zapominaj o zdolności zaklinania. Każdy lepszy pancerz staraj się maksymalnie usprawnić, najlepiej inwestując w ogólną jakość pancerza.

Jedz i pij! Przed walką zjedz coś, dzięki czemu zwiększysz maksymalny poziom wytrzymałości. W trakcie bitwy nie bój się korzystać z mikstur.

Zdolności, którymi dysponujesz, odnawiają się co walkę, nie musisz więc ich oszczędzać.