Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity: Przez bramę śmierci (Through Death's Gate) - solucja poradnik Pillars of Eternity

Przez bramę śmierci (Through Death's Gate) - zadanie główne

Zadanie to otrzymasz automatycznie po ukończeniu głównego questu Zawsze blisko Królowej (Never Far from the Queen), czyli po obejrzeniu wizji w Świątyni Woediki w Katakumbach pod Miedzianymi Alejami (M19,8). Wyjdź ze świątyni i opuść Zatokę Buntu. Musisz wyruszyć do Wioski Jeleni Bród (Dyrford Village) zlokalizowanej na wschód od miasta. Ponownie przejdź przez Most Aedelwana (Aedelwan Bridge) i Równiny na Krańcu Lasu (Woodend Plains). Wybierz wschodnie wyjście z równin żeby odbyć podróż do Sztormowego Wąwozu (Stormwall Gorge) i dokończ przemarsz do Jeleniego Brodu (Dyrford Village) (kolejne wschodnie przejście).

Przy zniszczonym moście jest alternatywne wejście do ruin - Pillars of Eternity: Przez bramę śmierci (Through Deaths Gate) - solucja - Pillars of Eternity - poradnik do gry
Przy zniszczonym moście jest alternatywne wejście do ruin

Po dotarciu do wioski wejdź do Świątyni Beratha (M29,1) i spotkaj się z Heroldem Beodmarem (Harbinger Beodmar). Postać ta podzieli się informacjami na temat ruin Cliaban Rilag i musisz do nich teraz wyruszyć. Skorzystaj z północno-wschodniego wyjścia z wioski żeby dotrzeć do Przeprawy Jeleni Bród (Dyrford Crossing). Tu wybierz północną ścieżkę, która prowadzi do Cliaban Rilag. Musisz wejść do tutejszych ruin i możesz tego dokonać na dwa sposoby. Pierwszy wariant to skorzystanie z głównego wejścia (M32,1). Pilnują go Sleafhota oraz glanfatański wojownik i glanfatański łowca z oswojonym wilkiem. Wszystkie te postacie musiałbyś pokonać w walce. Drugi wariant zakłada dotarcie do zniszczonego mostu (M32,2), przy czym po drodze drużyną mogą zatrzymać łatwi do pokonania szabrownicy (M32,3). Przeprawa przez zniszczony most jest ryzykowna, bo postacie z drużyny z niską Atletyką mogą odnieść kontuzje i w rezultacie rozpoczną badanie ruin w osłabieniu.

Niezależnie od wybranego przejścia eksplorację pierwszego poziomu Ruin Cliaban Rilag rozpoczynasz w ich zachodniej części (M33,1). Nie musisz badać całych ruin - zamiast tego skup się na dotarciu do schodów prowadzących na drugi poziom (M33,2). Lepiej jest wybrać krótszą dolną ścieżkę, choć zawiera ona kilka pułapek. W drodze do schodów eliminuj kolejne potwory i staraj się nie atakować zbyt wielu wrogów na raz. W pierwszej kolejności zabijaj stwory pwgra i druidów władających magią, jak również animatów, którzy wspierają się w walce wręcz różnorakimi zaklęciami. W ostatniej komnacie postaraj się też jak najszybciej uporać z mokrymi zarodnikami, uważając przy tym żeby nie aktywować przypadkowo jednej z kolejnych pułapek.

Miejsce odnalezienia engwitańskiego klucza - Pillars of Eternity: Przez bramę śmierci (Through Deaths Gate) - solucja - Pillars of Eternity - poradnik do gry
Miejsce odnalezienia engwitańskiego klucza

Twoje pierwsze zadanie na drugim poziomie ruin to dotarcie do głównej sali (M33,4). Jeżeli posiadasz postać z wysoko rozwiniętą Mechaniką (minimum 6 punktów) to możesz otworzyć pobliskie drzwi. W przeciwnym wypadku wyrusz na poszukiwania engwitańskiego klucza, który jest w komnacie w północnej części ruin (M33,5). Po drodze uważaj na nowe pułapki i sukcesywnie eliminuj widma i animatów. W sali z kluczem do zabicia jest także nieco silniejsza zjawa. Zbadaj zbiornik wodny i wyciągnij z niego klucz.

Użyj klucza na dowolnych drzwiach prowadzących do głównej sali. Pozbądź się tutejszych zgub deszczu i dotrzyj do nowych schodów (M33,6). Pozwolą ci one przenieść się do niedostępnej wcześniej części pierwszego poziomu ruin. Podejdź do ogromnej engwitańskiej maszyny (M33,7) i wejdź w interakcję ze znajdującym się w pobliżu niej posągiem, co doprowadzi do załączenia się nowej wizji.

Na sam koniec opuść ruiny. Możesz powrócić tą samą drogą lub wejść w interakcję z pobliskim strumieniem (M33,8), który przeniósłby drużynę na zachód (M33,9). Jest to szczególnie polecany wariant zachowania jeśli ktoś z drużyny ma co najmniej 16 punktów Kondycji. Możesz bowiem wtedy złapać się krawędzi tunelu po wskoczeniu do strumienia i dotrzeć do bardzo cennego skarbu.