Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity: Paladyn | Klasy postaci poradnik Pillars of Eternity

Paladyn

Paladyn jest wojownikiem wspomagającym swoje ataki magią - Pillars of Eternity: Paladyn | Klasy postaci - Pillars of Eternity - poradnik do gry

Paladyn jest wojownikiem wspomagającym swoje ataki magią. Podobnie jak wojownik charakteryzuje się bardzo dużą liczbą punktów życia i wytrzymałości oraz doskonałą obroną. Ważną rzeczą jest także konieczność wyboru zakonu, do jakiego przynależy paladyn. Zakon wpływa na to, z jakimi premiami do określonych cech charakteru rozpoczynasz rozgrywkę. W kilku miejscach w grze możesz zyskać dzięki temu nowe opcje dialogowe lub wybrać inne zakończenie zadania, ale zmiany, jakie wprowadza ten wybór, są jedynie kosmetyczne.

Paladyn podczas potyczki dysponuje zarówno umiejętnościami do walki w zwarciu, jak i magią. Warto jednak zaznaczyć, że magia pełni tutaj rolę pomocniczą. Bardzo trudno stworzyć paladyna, który będzie przede wszystkim skupiony na czarach. Większość umiejętności odnawia się na zakończenie każdego starcia, więc nie ma konieczności tak częstego odpoczynku jak w przypadku klas typowo magicznych.

Tworzenie postaci

Rasa - w przypadku paladyna rasa ma drugorzędne znaczenie, wybierz więc taką, którą darzysz największą sympatią.

Zakon - każdy z paladynów przynależy do określonego zakonu. Masz do wyboru pięć możliwości:

  • Posępni Piechurzy
  • Paladyni Darcozzich
  • Rycerze Złotego Paktu
  • Życzliwy Wędrowcy
  • Tarczownicy św. Elcgi

Każdy z zakonów prezentuje odmienne zasady postępowania oraz jest inaczej odbierany przez różne warstwy społeczne. Jeśli tworzysz spokojną postać nastawioną na obronę, idealnym wyborem będzie zakon Tarczowników św. Elcgi. Natomiast jeśli twój paladyn nastawiony będzie na atak, pomyśl nad wyborem Posępnych Piechurów. Jeśli chcesz, by bohater był dobrze odbierany przez większość postaci, wybierz Życzliwych Wędrowców, a jeśli pragniesz budzić respekt, doskonałym wyborem będą Rycerze Złotego Paktu.

Zakon nie jest elementem, na którym należy budować swoją postać. - Pillars of Eternity: Paladyn | Klasy postaci - Pillars of Eternity - poradnik do gry
Zakon nie jest elementem, na którym należy budować swoją postać.

Zdolności paladyna - podczas tworzenia paladyna możesz wybrać jedną z dwóch zdolności. Lepszym wyborem będzie nakładanie rąk, które przy braku odpowiedniego wsparcia ze strony sojuszników może zadecydować o życiu lub śmierci.

Cechy - większość punktów cech przeznacz na stanowczość, którą trzeba podnieść do mniej więcej 17-18 punktów. W zależności od tego, czy chcesz skupić się na walce w zwarciu, czy na magii, rozwiń także siłę lub inteligencję.

Pochodzenie - interesuje cię jedno z trzech terytoriów: Żyjące Ziemie, Rauatai lub Stara Vailia.

Biografia - najlepszym wyborem w przypadku paladyna jest najemnik.

Rozwój / zdolności klasowe

Podczas rozdzielania punktów umiejętności należy przeznaczyć je na atletykę, przetrwanie oraz wiedzę. Priorytet powinien być właśnie taki, jak podano.

Poziom

Decyzja

Polecana ścieżka rozwoju

2

Talent

Głęboka wiara

3

Zdolność

Płomienie poświęcenia

4

Talent

Wytrwałe płomienie

5

Zdolność

Gorliwa wytrwałość

Styl gry

Postać paladyna ma stać w pierwszym szeregu, chroniąc tym samym pozostałych członków drużyny.

Paladyn powinien używać ciężkich pancerzy. W przypadku postaci nastawionej tylko na obronę zakładaj pancerze płytowe, w przypadku postaci mieszanej - kolczugi lub brygantyny.

Dbaj o jak najlepsze uzbrojenie. Jeśli dysponujesz zapasem gotówki, możesz kupić porządny pancerz lub tarczę.

Używaj mikstur oraz jedzenia. Pierwsze uratują cię w trakcie walki, drugie na dłuższy czas zwiększą twoją wytrzymałość.

Dysponujesz dość silnymi czarami, zwłaszcza na wyższych poziomach, więc nie zapominaj z nich korzystać.