Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity: Druid | Klasy postaci poradnik Pillars of Eternity

Druid

Druid jest jedną z klas magicznych, jednak posiada dwie unikalne cechy - Pillars of Eternity: Druid | Klasy postaci - Pillars of Eternity - poradnik do gry

Druid jest jedną z klas magicznych, jednak posiada dwie unikalne cechy. Nie musi uczyć się czarów oraz może w trakcie walki przybrać postać zwierzęcia. Wyboru formy zwierzęcej dokonuje się podczas tworzenia postaci i nie da się jej później zmienić. Druid, przyjmując kształt zwierzęcia, otrzymuje bonusy do statystyk związanych z walką wręcz. W normalnej postaci dysponuje bardzo małą liczbą punktów zdrowia i wytrzymałości oraz jest pozbawiony obrony.

Kontroluj ilość czarów, jakie możesz rzucić z danego poziomu. - Pillars of Eternity: Druid | Klasy postaci - Pillars of Eternity - poradnik do gry
Kontroluj ilość czarów, jakie możesz rzucić z danego poziomu.

Druid od początku rozgrywki ma dostęp do wszystkich czarów. Podczas awansowania na kolejne poziomy automatycznie uczy się wszystkich nowych zaklęć. Pozostaje jednak w dalszym ciągu ograniczenie co do liczby zaklęć danego poziomu rzucanych między odpoczynkami.

Tworzenie postaci

Rasa - najlepszym wyborem jest rasa boskich natury, zarówno ze względu na bonus +1 do inteligencji, jak i klimat przyszłej rozgrywki.

Przemiany - każdy druid opanował jeden kształt zwierzęcy. Wykorzystywany jest zazwyczaj, gdy chcesz walczyć w zwarciu. Pomiędzy odpoczynkami z formy zwierzęcej możemy skorzystać tylko 3 razy. Do wyboru masz pięć form, każda z nich posiada inne cechy:

  • Niedźwiedź - wysoka obrona oraz zdolność ryku, która czasowo osłabia wrogów.
  • Dzik - zwiększony atak i szybsza regeneracja wytrzymałości.
  • Kot - stosunkowo największe obrażenia, jednak za cenę wytrzymałości.
  • Jeleń - duży współczynnik obrony oraz możliwość atakowania kilku przeciwników jednocześnie.
  • Wilk - możliwość wyprowadzania szybkich ataków oraz specjalna zdolność, dzięki której powalisz przeciwnika.
Zastanów się nad wyborem zwierzęcej formy. Nie będziesz mógł jej potem zmienić. - Pillars of Eternity: Druid | Klasy postaci - Pillars of Eternity - poradnik do gry
Zastanów się nad wyborem zwierzęcej formy. Nie będziesz mógł jej potem zmienić.

Cechy - najwięcej punktów cech należy przeznaczyć na inteligencję oraz siłę. Stosunek jednej cechy do drugiej powinien wynosić mniej więcej 19:16. Możesz zmniejszyć o 1 lub 2 punkty zręczność lub percepcję na rzecz dodania ich większej liczby do stanowczości.

Pochodzenie - do wyboru masz jedno z trzech terytoriów: Stara Vailia (+1 do inteligencji), Rauatai (+1 do inteligencji) lub Żyjące Ziemie (+1 do siły).

Biografia - wybierz taką biografię, która da na wstępie bonus do przetrwania. Najlepszy będzie odkrywca.

Rozwój / zdolności klasowe

Rozwijając klasę druida, większość punktów umiejętności przeznaczaj w mniej więcej równym stopniu na przetrwanie oraz wiedzę. Dodaj także kilka punktów do atletyki, zwłaszcza jeśli zamierzasz często korzystać z przemiany w zwierzę.

Poziom

Decyzja

Polecana ścieżka rozwoju

2

Talent

Wszystkie dostępne talenty będą dodawać twoim atakom premię do żywiołu. Różnice są minimalne, wybierz więc taki żywioł, który ci najbardziej pasuje.

3

Brak

Na tym poziomie odblokowują się wszystkie czary drugiego poziomu, których jest aż 9.

4

Talent

Dodatkowe zaklęcie pierwszego poziomu

5

Brak

Awans na poziom piąty odblokował 8 nowych czarów trzeciego poziomu.

Styl gry

Uważaj podczas rzucania zaklęć. Stosując np. gradobicie, możesz wyrządzić więcej szkód niż pożytku.

Podczas rzucania niektórych czarów obszarowych da się zaobserwować dwa okręgi. W obrębie mniejszego obrażenia otrzymają zarówno sojusznicy, jak i przeciwnicy. W przestrzeni między okręgiem małym a dużym obrażenia otrzymają tylko przeciwnicy.

Używaj szat, a jeśli zamierzasz często korzystać z formy zwierzęcia, to nawet pancerzy skórzanych.

Oszczędnie korzystaj z zaklęć podczas walki. Masz ich ograniczoną ilość, a nie zawsze możesz rozbić obóz. W starciu ze słabszymi przeciwnikami używaj formy zwierzęcej.

Rzucając czary, trzymaj się jak najdalej od przeciwników.