Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity: Pustelnica z Domu Hadretów - solucja poradnik Pillars of Eternity

Pustelnica z Domu Hadretów (The Hermit of Hadret House) - zadanie główne

Zadanie to otrzymasz automatycznie po ukończeniu głównego questu Ten, który czeka (The Man Who Waits). Po wyjściu z Lecznicy Dusz (M20,5) drużyna zostanie zatrzymana przez posłańca Grupy Dunrydzkiej (Dunryd Row Messenger). Wysłuchaj jego wiadomości i skieruj się w stronę Domu Hadretów (M20,4). Obejrzyj w pobliżu domu spotkanie z Thaosem i wejdź do środka. Tu musisz spotkać się z Lady Webb (przebywa w niedostępnym wcześniej pomieszczeniu). Opowiedz kobiecie o wydarzeniach z Lecznicy Dusz. Oprócz tego poproszony zostaniesz o zdawanie Lady Webb kolejnych relacji z aktywności Bractwa Ołowianego Klucza.

Powróć do Lady Webb po wyłączeniu lub zniszczeniu engwitańskiej maszyny, która znajdowała się na szczycie Wieży na Wzgórzu Dziedzictwa (M24,6). Lokację tę odwiedzało się w głównym queście Nieśmiertelne dziedzictwo (Undying Heritage). Przy okazji przed wejściem do Domu Hadretów powinieneś spotkać kuriera (Courier), który podaruje drużynie rzadki pistolet.

Do Lady Webb po raz kolejny powróć po zaliczeniu głównego zadania Przez bramę śmierci (Through Death's Gate), a konkretnie po zbadaniu kolejnej engwitańskiej maszyny znajdującej się w ruinach Cliaban Rilag (M33,7). Od Lady Webb dowiesz się o konieczności uzyskania zaproszenia na rozprawę dotyczącą animacji.

W celu otrzymania zaproszenia musisz najpierw zyskać przychylność jednej z trzech frakcji zamieszkujących Zatokę Buntu - Rodu Doemenelów (House Doemenel), Rycerzy Tygla (The Knights of the Crucible) lub Dwunastki (The Dozens). Siedziba Rodu Doemenelów to duża rezydencja w dzielnicy Paprotny Brzeg (Brackenbury) (M20,3), Rycerze Tygla stacjonują w warowni w dzielnicy Zarzewie (First Fires) (M22,1), a Dwunastkę możesz odnaleźć w Jamie Admetha w dzielnicy Miedziane Aleje (Copperlane) (M18,5). Szczegółowe informacje na temat poszczególnych frakcji i powiązanych z nimi questów odnajdziesz w rozdziale Zatoka Buntu (Defiance Bay) - Wybór frakcji. Po tym jak zdobędziesz trochę punktów reputacji dla jednej z frakcji (pełna dowolność wyboru - nie będzie to miało wpływu na dalszy przebieg questu) spotkaj się w jej siedzibie z jej liderem i poproś go o zaproszenie.

WAŻNA UWAGA - Nie kontynuuj tego questu dopóki nie pozaliczasz wszystkich pobocznych zadań w Zatoce Buntu. Po ukończeniu opisywanego zadania część z nich zostałaby bowiem anulowana i ponadto przez pewien czas nie będziesz mógł powracać do Zatoki. To samo tyczy się innych ważnych aktywności, jak np. zbadania dostępnych lokacji (koniecznie splądruj Lecznicę Dusz, bo stanie się ona niedostępna) czy spotkania się z handlarzami.

Wejście na boczny balkonik - Pillars of Eternity: Pustelnica z Domu Hadretów - solucja - Pillars of Eternity - poradnik do gry
Wejście na boczny balkonik

Po tym jak otrzymasz zaproszenie od jednej z frakcji powróć do Lady Webb i porozmawiaj z nią. Wybierz się teraz do dzielnicy Zarzewie (First Fires) i wejdź do Pałacu Diuka (Ducal Palace) (M22,4). Po znalezieniu się wewnątrz pałacu nie próbuj korzystać z głównych drzwi, bo są one niedostępne. Zamiast tego zlokalizuj przejście prowadzące na boczny balkonik. Zaczekaj aż rozpocznie się rozprawa, której będzie przewodził Diuk Aevar. Wybór opcji dialogowych w trakcie rozprawy nie odegra żadnej roli. Niezależnie od tego jak się zachowasz diuk na sam koniec tej sceny zostanie zamordowany.

Po obejrzeniu wszystkich scenek oraz doświadczeniu wizji wyjdź z Pałacu Diuka. Musisz powrócić do siedziby Lady Webb, czyli do dzielnicy Paprotny Brzeg (M20,4). Jako że miasto płonie i panują zamieszki nie możesz korzystać ze wszystkich przejść, w rezultacie czego skieruj się do południowego wyjścia z Zarzewia, czyli tego, które znajduje się tuż przy Warowni Tygla. Wejdź do Domu Hadretów i przejdź do pomieszczenia na piętrze. Dotknij tu duszy leżącej na łóżku Lady Webb. Automatycznie opuścisz miasto i awansujesz do kolejnego głównego aktu.