Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity: Zatoka Buntu (Defiance Bay) - wybór frakcji poradnik Pillars of Eternity

Zatoka Buntu (Defiance Bay) - Wybór frakcji

Zatoka Buntu jest największym miastem w grze i jednym z elementów wyróżniających tę lokację jest obecność trzech różnych frakcji - Rodu Doemenelów (House Doemenel), Rycerzy Tygla (The Knights of the Crucible) oraz Dwunastki (The Dozens). Możesz zająć się wykonywaniem zadań dla tych ugrupowań. Początkowo każda z frakcji jest neutralnie nastawiona do drużyny, ale z czasem może się to zmienić. Zaliczając quest zlecony przez członka danej frakcji możesz zyskać w niej pozytywną reputację, ale z drugiej strony mogą pogorszyć się Twoje relacje z innymi frakcjami (zależność ta w szczególności dotyczy Rycerzy Tygla i Dwunastki, którzy się wzajemnie nienawidzą). Dobrze jest więc na samym początku wizyty w mieście spotkać się z przedstawicielami poszczególnych frakcji żeby poznać ich światopogląd i sprawdzić ich początkowe zadania. Następnie powinieneś podjąć decyzję odnośnie wyboru przynależności i pozostać z nią już do samego końca, zajmując się budowaniem jak najlepszych relacji. Uwaga - Samo otrzymanie zadania frakcji nie jest równoznaczne ze sprzymierzeniem się z nią. Punkty reputacji otrzymuje się zazwyczaj na koniec każdego questu.

Wybór frakcji ma przede wszystkim wpływ na rodzaje zaliczanych pobocznych zadań. Oprócz tego możesz uzyskać dostęp do unikalnych przedmiotów czy handlarzy. Warto też dodać, że po awansowaniu do dalszej części głównego zadania Pustelnica z Domu Hadretów (The Hermit of Hadret House) będziesz musiał poprosić o pomoc dowolnie wybraną frakcję. Jeśli wcześniej nie zajmowałeś się tematem frakcji to w tym konkretnym momencie głównej fabuły zostaniesz zmuszony do nawiązania bliższych relacji z co najmniej jedną z nich. Po szczegóły odnośnie sposobu zaliczenia wspomnianego questu zapraszam na stronę Pustelnica z Domu Hadretów (The Hermit of Hadret House) - zadanie główne.

Poniżej znajdziesz informacje na temat głównych siedzib frakcji, ich liderów oraz zadań, dzięki którym rozpoczyna się z nimi współpracę.

Na czele Rodu Doemenelów stoi Gedmar Doemenel - Pillars of Eternity: Zatoka Buntu (Defiance Bay) - wybór frakcji - Pillars of Eternity - poradnik do gry
Na czele Rodu Doemenelów stoi Gedmar Doemenel

Ród Doemenelów (House Doemenel) ma swoją siedzibę w dzielnicy Paprotny Brzeg (Brackenbury). Jest to konkretnie Rezydencja Doemenelów (M20,3). Jedno z pierwszych zadań powiązanych z tą frakcją to Zadanie wysokiego ryzyka (A Two Story Job) i zakłada ono spotkanie się z Abrecanem Doemenelem. Oprócz tego możesz m.in. odebrać drobny quest Zniewaga (Hard Feelings) od Bricany Doemenel przebywającej na pierwszym piętrze budynku. Po tym jak dostatecznie poprawisz swoje relacje z Rodem Doemenelów otrzymasz możliwość spotkania się z Gedmarem Doemenelem, który będzie miał dla drużyny kolejne zlecenia.

Komendant Clyver jest osobą, z którą musisz spotkać się w Warowni Tygla - Pillars of Eternity: Zatoka Buntu (Defiance Bay) - wybór frakcji - Pillars of Eternity - poradnik do gry
Komendant Clyver jest osobą, z którą musisz spotkać się w Warowni Tygla

Rycerze Tygla (The Knights of the Crucible) mają swoją siedzibę w dzielnicy Zarzewie (First Fires). Jest to konkretnie Warownia Tygla (M22,1). Jedno z pierwszych zadań powiązanych z tą frakcją to Niezniszczalni (Built to Last) i otrzymuje się je bezpośrednio od dowodzącego rycerzami Komendanta Clyvera. Oprócz tego możesz zająć się między innymi zaliczeniem questów Zaginieni wartownicy (Missing Sentries) (zleca go Wyla przebywająca w pobliżu placu ćwiczeń) oraz Persona Non Grata (Unwanted) (musisz zabrać list gończy odnaleziony w warowni). Po ukończeniu questu Niezniszczalni będziesz mógł otrzymać od Clyvera kolejne zlecenia.

Wenan to najważniejsza postać w siedzibie Dwunastki - Pillars of Eternity: Zatoka Buntu (Defiance Bay) - wybór frakcji - Pillars of Eternity - poradnik do gry
Wenan to najważniejsza postać w siedzibie Dwunastki

Dwunastka (The Dozens) ma swoją siedzibę w Miedzianych Alejach (Copperlane), czyli w lokacji odwiedzanej tuż po dotarciu do Zatoki Buntu. Jest to konkretnie Jama Admetha (Admeth's Den Expedition Hall) (M18,5). Jedno z pierwszych zadań powiązanych z tą frakcją to Samotny rycerz (Rogue Knight), które otrzymuje się od Osrica. Jest ono dość przydługawe, aczkolwiek po jego ukończeniu będziesz mógł spotkać się w Jamie Admetha ze stojącym na czele opisywanej frakcji Wenanem i otrzymać od niego kolejne zlecenia.