Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Poboczne zadania w Dorzeczu Wiązów | Pillars of Eternity poradnik Pillars of Eternity

Poboczne zadania w Dorzeczu Wiązów

Krew z krwi (Sacrificial Bloodlines)

Porozmawiaj z anamfatem Simocem przebywającym wewnątrz Sali wojownika (Hall of Warriors) (M37,4). Osoba ta poprosi drużynę o zabranie orlańskiej dziewczynki z jednego z domów w Gawędzie i doprowadzenie jej do strażniczki Wrdhy celem odprawienia rytuału i złożenia dziecka w ofierze. Przy próbie wyjścia z Sali wojownika głównego bohatera zaczepi Lliras - syn Simoca. Postać ta zaoferuje alternatywne rozwiązanie problemu, a mianowicie otrucie ojca i tym samym odstąpienie od planu brutalnego rytuału.

Jeśli chcesz pomóc Simocowi to musisz zabrać dziecko z kołyski - Poboczne zadania w Dorzeczu Wiązów | Pillars of Eternity - Pillars of Eternity - poradnik do gry
Jeśli chcesz pomóc Simocowi to musisz zabrać dziecko z kołyski
  • Jeśli chcesz wykonać zadanie po myśli Simoca to udaj się do Gawędy (Hearthsong) i wejdź do Domu Glanfatan (M36,3). Zabierz dziecko z kołyski i wyjdź z chatki. Zostaniesz tu zatrzymany przez Llirasa i jego ludzi i zmuszony będziesz do stoczenia (niezbyt trudnej) walki. Po wygranej bitwie powróć do Dorzecza Wiązów i wejdź do jaskini zwanej Krwawymi Piaskami (Blood Lands). W lokacji tej musisz spotkać się ze strażniczką Wdrhą (M38,2). Zaczekaj aż kobieta przygotuje eliksir esencji i powróć z nim do Simoca.
  • Jeśli chcesz wykonać zadanie po myśli Llirasa to wyjdź z Sali wojownika i udaj się do Złocistego Gaju (The Golden Grove) (M37,5). Odszukaj tu Bledhę i poproś ją o przygotowanie trucizny (pełna dowolność wyboru). Z trucizną powróć do Simoca. Przechytrzenie mężczyzny nie jest niestety łatwe, bo żeby się nabrał musisz dwukrotnie wykazać się silną perswazją (Stanowczość lub Intelekt na poziomie 19 punktów i następnie Stanowczość na poziomie 21 punktów lub Percepcja na poziomie 19 punktów). Po udanej akcji spotkaj się z Llirasem.

Uwaga - Jeśli wybrałeś plan otrucia Simoca to upewnij się, że Twój bohater ma wystarczająco wysokie statystyki, bo jeśli zostaniesz przyłapany to załączy się trudna walka z Simocem i jego ludźmi.

Alternatywne rozwiązanie:

Możesz zdecydować się na otrucie Simoca nawet jeśli wcześniej porwałeś dziecko i zamordowałeś Llirasa. W takiej sytuacji klan utraci zarówno obecnego lidera jak i prawowitego następcę.