Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity: Zawsze blisko Królowej (Never Far from the Queen) - solucja poradnik Pillars of Eternity

Zawsze blisko Królowej (Never Far from the Queen) - zadanie główne

Wybierz barbakan z listy - Pillars of Eternity: Zawsze blisko Królowej (Never Far from the Queen) - solucja - Pillars of Eternity - poradnik do gry
Wybierz barbakan z listy

Zadanie to otrzymasz tuż po ukończeniu głównego questu Stary Widzący, czyli po rozprawieniu się z Maerwaldem w Bezkresnych Ścieżkach Od Nuy (Poziom 1) (M14,1). Powróć na górę i spotkaj się w wielkiej sali z Zarządczynią (Steward) (M13,1). Dowiesz się, że stałeś się władcą warowni i będziesz mógł zlecić pierwsze naprawy. Wybierz z listy przede wszystkim Wschodni Barbakan (Eastern Barbican). Naprawa barbakanu jest natychmiastowa. Odblokujesz sobie dzięki temu południowo-wschodnie wyjście z Caed Nua (M12,8) i dodatkowo otrzymasz punkty prestiżu i obrony.

Twoje kolejne zadanie to dotarcie do Zatoki Buntu (Defiance Bay), czyli do największego miasta na mapie świata. Wyjdź z warowni i skorzystaj z nowo odblokowanego przejścia do Równin na Krańcu Lasu (Woodend Plains). Po znalezieniu się w tej lokacji skręć na zachód. Dotrzyj do Mostu Aedelwana (Aedelwan Bridge). Jeśli chcesz możesz spytać się justyciariuszy (Justiciar) (M17,1) o lokalizację świątyni, dzięki czemu dowiesz się, że znajduje się ona w dzielnicy Zarzewie. Wkrocz do miasta. Po znalezieniu się w dzielnicy Miedziane Aleje (Copperlane) mógłbyś udać się zgodnie z niedawną podpowiedzią do Zarzewia (First Fires). Tam po rozmowie z Duchem (Ghost) odkryłbyś jednak, że wejście do świątyni Woediki (M22,2) jest chwilowo niedostępne. Musisz w rezultacie skorzystać z alternatywnej ścieżki. Prowadzi ona przez Katakumby (Catacombs) i wejście do katakumb znajduje się w południowo-zachodniej części Miedzianych Alej (M18,13).

Warto założyć kaptur przed zbliżeniem się do ostatnich drzwi w świątyni - Pillars of Eternity: Zawsze blisko Królowej (Never Far from the Queen) - solucja - Pillars of Eternity - poradnik do gry
Warto założyć kaptur przed zbliżeniem się do ostatnich drzwi w świątyni

Po znalezieniu się w katakumbach wyrusz na południowy-zachód i bądź gotowy do likwidowania po drodze małych grup potworów. Musisz dotrzeć do schodów łączących główny poziom katakumb ze Świątynią Woediki (Temple of Woedica) (M19,5). Obejrzyj wizję i wyrusz na zachód. Zatrzymaj się przy przejściu blokowanym m.in. przez Hafmacga (M19,6). Dostęp do świątyni możesz zagwarantować sobie opłacając strażników (350 sztuk złota), zabijając ich, korzystając ze Stanowczości/Intelektu rozwiniętych do co najmniej 13 punktów lub zakładając głównemu bohaterowi Kaptur Woediki (Woedica Hood). Kaptur możesz odnaleźć we wschodniej części katakumb przy ciele zamordowanego nowicjusza (M19,4). Po ominięciu strażników możesz zajrzeć do komnaty z Nowicjuszem (Initiate) (M19,7). Także i on posiada Kaptur Woediki, przy czym przekaże go głównemu bohaterowi tylko jeśli zgodzisz się na wysłuchanie jego próby i tylko jeśli rozwinąłeś Siłę lub Stanowczość do 14 punktów.

Cel podróży to główna komnata w świątyni Woediki (M19,8). Zanim się do niej zbliżysz otwórz inwentarz i załóż głównemu bohaterowi Kaptur Woediki (ten znaleziony przy zwłokach lub otrzymany od nowicjusza). Podejdź do drzwi i wyraź chęć wejścia do komnaty w pojedynkę. Odbądź dłuższą rozmowę z Okrytą kobietą (Shrouded Woman) i wybieraj zawsze pierwsze odpowiedzi z listy dialogowej. Nagrodzony zostaniesz wizją.

Alternatywne rozwiązanie:

Możesz też wybrać wariant siłowy. Nie zakładaj kaptura i po zbliżeniu się do drzwi do głównej komnaty wejdź do środka całą drużyną. Po krótkiej wymianie zdań rozpocznie się bitwa z tutejszymi okrytymi kobietami i mężczyznami. W trakcie walk namierzaj w pierwszej kolejności osoby władające magią. Po wygranej bitwie podejdź do jednego z duchów i dotknij jego duszę.