Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity: Chwila wytchnienia (A Moment's Respite) - solucja poradnik Pillars of Eternity

Obozowisko - opis i mapa lokacji

Chwila wytchnienia (A Moment's Respite) - zadanie główne

Miejsce odnalezienia bukłaka - Pillars of Eternity: Chwila wytchnienia (A Moments Respite) - solucja - Pillars of Eternity - poradnik do gry
Miejsce odnalezienia bukłaka

Zadanie to otrzymasz na samym początku gry (M1,1). Wysłuchaj rozmowy z przewodnikiem karawany Odemą (Caravan Master Odema) i zauważ, że do drużyny (tymczasowo) dołączyła wojowniczka Calisca. Wyrusz na zachód, mijając po drodze Sparfela. Dotrzyj do niewielkiego zagajnika (M1,2). Zaatakuj przebywającego tu młodego wilka (Young Wolf), który nie będzie stanowił dużego wyzwania. Po wygranej bitwie podejdź do jednego z krzaków i zabierz wiosenne jagody (Springberries).

Gra tuż po zebraniu jagód załączy krótką rozmowę z Caliscą i jej przebieg będzie uzależniony od pochodzenia i biografii bohatera. Wyrusz na południe i zlokalizuj most prowadzący do opuszczonego zachodniego obozowiska (M1,3). Odszukaj tu leżący na ziemi bukłak (Waterskin) (M1,4). Drużyna zostanie zaatakowana przez dwóch glanfatańskich łowców (Glanfathan Hunter) i po rozpoczęciu walk zaatakuj w pierwszej kolejności łucznika. Po odniesieniu zwycięstwa przeszukaj zwłoki wrogów i wyrusz z powrotem w stronę głównego obozu (warto przy okazji zapisać stan gry!) (M1,1). W drodze do obozu pokonaj jeszcze jednego wrogiego łowcę.

W obozie załączy się rozmowa z glanfatańskim przywódcą (Glanfathan Leader) i na jej przebieg nie będziesz miał dużego wpływu. Niezależnie jak się zachowałeś załączy się kolejna bitwa. Zaatakuj najpierw przywódcę i dopiero gdy on zginie rozpraw się z pomagającym mu łowcą.

Alternatywne rozwiązania:

W trakcie spotkania z glanfatańskim przywódcą możesz wybrać opcję dialogową zarezerwowaną dla postaci z co najmniej 15 punktami Intelektu. Sprawi to, że Heodan uniknie obrażeń i uwaga bandytów skoncentruje się na drużynie. Unikaj z kolei wyboru opcji odłożenia broni, bo przedmioty zostaną wtedy wyjęte z aktywnych slotów i przeniesione do inwentarza.

Zanim opuścisz to miejsce będziesz musiał podjąć pierwszą decyzję i jest ona związana z postacią Heodana, którego życie znajdzie się w niebezpieczeństwie. Nie polecam pozostawiać Heodana na pastwę losu (opcja 3), bo w takiej sytuacji sojusznik zginie. Lepszym pomysłem jest rzucenie własną bronią w bandytę atakującego Heodana (opcja 1). Sprawi to, że Heodan przeżyje, aczkolwiek Twoja postać straci swoją główną broń.

Alternatywne rozwiązanie:

Jeśli grasz postacią z percepcją (Perception) rozwiniętą co najmniej do 15 punktów i jeżeli dysponuje ona bronią dystansową to pojawi się okazja do wyboru unikalnego wariantu zachowania (opcja 2). Uratujesz dzięki niemu Heodana bez pozbawiania własnej postaci broni i bez narażania sojusznika na utratę życia.

Uwaga - Opisana wyżej decyzja w sprawie Heodana nie jest istotna, bo nawet jeśli go uratujesz to i tak nie pozostanie on na stałe w drużynie.

Wszystkie opisane warianty mają takie samo zakończenie - dotrzesz do Cilant Lis. Gra odblokuje w tym miejscu nowe główne zadanie - Ruiny Cilant Lis (The Ruins of Cilant Lis).