Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity: Rzemiosło (Crafting) poradnik Pillars of Eternity

Rzemiosło (Crafting)

Ważny element gry, z którym prędzej czy później zetknie się każdy, stanowi system rzemiosła. Okazuje się on bardzo intuicyjny i prosty. Wszystkie przepisy twoja postać zna już od samego początku, a jedynym ograniczeniem jest posiadanie odpowiedniego poziomu oraz wymaganych surowców.

Dostęp do systemu rzemiosła uzyskujesz w dwojaki sposób - Pillars of Eternity: Rzemiosło (Crafting) - Pillars of Eternity - poradnik do gry

Dostęp do systemu rzemiosła uzyskujesz w dwojaki sposób. Aby skorzystać z alchemii, gotowania lub tworzenia zwojów, należy wejść w menu Ekwipunku, a następnie kliknąć ikonkę Rzemiosła w dolnej części okna. Aby skorzystać z możliwości zaklinania, trzeba kliknąć przedmiot prawym przyciskiem myszy. W otwartym oknie można przeczytać opis przedmiotu oraz sprawdzić jego statystyki, a w jego dolnej części znajduje się przycisk Zaklinanie przenoszący do osobnego menu.

Warto zauważyć, że część przedmiotów do stworzenia wymaga także niemałej ilości złota. - Pillars of Eternity: Rzemiosło (Crafting) - Pillars of Eternity - poradnik do gry
Warto zauważyć, że część przedmiotów do stworzenia wymaga także niemałej ilości złota.

Alchemia

Dzięki alchemii uzyskujesz dostęp do dziesiątków receptur. Najlepszym rozwiązaniem jest komponowanie mikstur przed samym starciem z przeciwnikiem, z którym masz kłopot. Jeśli walczysz np. ze smokiem, stwórz kilka mikstur odporności na żywioły. Warto jednak zadbać, by każda z twoich postaci nosiła przy sobie przynajmniej jedną miksturę, która natychmiast przywraca część wytrzymałości. Pamiętaj, że warzenie mikstur kosztuje stosunkowo dużo pieniędzy.

Jedzenie

Gotowanie polega na przygotowywaniu potraw dających bonusy do różnych parametrów (głównie wytrzymałości). Do ich stworzenia nie potrzeba złota, a jedynie odpowiednich składników. Jedzenie jest bardzo przydatne w przypadku postaci walczących wręcz, więc staraj się, by miały one cały czas do niego dostęp. Zamiast samemu gotować, możesz równie dobrze kupić żywność w dowolnej gospodzie.

Tworzenie zwojów

Tworzenie zwojów okazuje się bardzo ważne na wyższych poziomach trudności, gdy czary, którymi dysponują twoje postacie magiczne, nie są już wystarczające. Dzięki zwojom możesz sprawić, że twój kapłan będzie rzucać potężne zaklęcia ofensywne, a mag uleczy towarzyszy. Pamiętaj jednak, że do użycia zwoju potrzebny jest odpowiedni poziom wiedzy.

Zaklinanie

Zaklinanie to prawdopodobnie najważniejsza z dziedzin rzemiosła. Pozwala w znaczący sposób podnieść statystyki ekwipunku, wzmacniając tym samym twoją postać. Warto jednak pamiętać o kilku rzeczach. Zaklinać możesz tylko pancerz oraz broń. Na jeden przedmiot da się nałożyć maksymalnie trzy efekty. Zaklinaj przede wszystkim te przedmioty, co do których masz pewność, że będziesz używać ich przez dłuższy czas. W przypadku wojowników najlepszym rozwiązaniem jest polepszenie ogólnej jakości pancerza. W przypadku broni dodaj obrażenia drugorzędne. Jeśli chodzi o klasy magiczne, najkorzystniej dorzucić pancerzowi bonusy do statystyk, np. do inteligencji.