Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity: Ważne wybory poradnik Pillars of Eternity

Ważne wybory

Podczas rozgrywki stawianych jest przed nami wiele wyborów, które w mniejszy lub większy sposób wpływają na świat gry. Część z nich jest podsumowywanych podczas zakończenia gry przedstawiając nam skutki naszych decyzji w dłuższej perspektywie czasowej. Poniżej przedstawionych zostanie większość z decyzji, które wpływają na przyszły świat gry.

Uwaga! Lista zawiera spoilery!

 • Najważniejszą decyzją jest wybór co zrobić ze zgromadzonymi przez Thaosa duszami. Wybór związany jest z zadaniem Wspomnienia pradawnych (Memories of the Ancients). Uwaga - Lista opcji zachowania odnośnie dalszych losów dusz jest uzależniona od tego ile bóstw z zadania Gwiezdna Rada (Council of Stars) jest przychylnych wobec drużyny (zaliczone ich questy).
 • Znaczenie ma także jakie bóstwo poprosiliśmy o pomoc w ramach zadania Gwiezdna Rada (Council of Stars), a także czy wypełniliśmy wolę bóstwa.
 • Drugą ważną decyzją jest wybór frakcji w Zatoce Buntu. W zależności od naszej pomocy jednej frakcji przejmie ona kontrolę w mieście po zabójstwie diuka (końcówka II aktu gry). Wybór ma miejsce podczas przyjęcia do frakcji, a ten związany jest z zaliczeniem jednego zadania: Stalowe wiatry (Winds of Steel) dla Rycerzy Tygla, Zmiana warty (The Changing of The Guard) dla Rodu Doemenelów i Skarb pod jeziorem (The Bronze Beneath the Lake) dla Dwunastki.
 • Równie ważna jest nasza decyzja odnośnie Lorda Raedrika rezydującego w Warowni Raedrika. W zależności czy zostawimy go przy życiu czy na tronie zasiądzie Kolsc różna będzie przyszłość Złoconej Doliny. Decyzję podejmujemy w ramach zadania Włodarz martwej krainy (Lord of a Barren Land).
 • Znaczenie ma to czy zniszczyliśmy (w wyniku przeciążenia jej) czy tylko wyłączyliśmy engwitańską machinę na Wzgórzu Dziedzictwa. Wybór podejmujemy w ramach zadania Nieśmiertelne dziedzictwo (Undying Heritage).
 • Znaczenie ma także czy rozwinęliśmy naszą warownię Caed Nua. Jeśli to zrobiliśmy to stanie się ona jednym z najważniejszych centrów politycznych w regionie.
 • Wpływ na przyszłość ma nasza decyzja co zrobimy z władcą podziemi pod warownią Caed Nua - adrowym smokiem. Możemy pozwolić mu odejść lub go zabić. Związane jest to z zadaniem Władca podziemi (The Master Below).
 • W zależności od naszej pomocy Hiraviasowi i dokonanych wyborów jego przyszłość kształtować się będzie całkowicie odmiennie. Jest to związane z zadaniem Prawdziwa Tożsamość (True to Form).
 • Znaczenie ma także wypełnienie zleconego zadania przez Palleginę. My jednak mamy wpływ na jej decyzję w ramach zadania Dziecko Pięciu Słońc (The Child of Five Suns).
 • W zależności od tego czy pomożemy Ederowi jego przyszłość będzie kształtowania się całkowicie odmiennie. Wszystko zależy od tego czy wykonamy zadanie Fragmenty rozrzuconej wiary (Fragments of a Scattered Faith).
 • Możemy pomóc Alothowi w poznaniu samego siebie i w ten sposób pośrednio zadecydować o jego przyszłym losie. Dzieje się to w ramach zadania Dwie strony (Two-Sided).
 • Poznając tajemnicę Bezkresnych Ścieżek pomożesz jednemu ze swoich towarzyszy - Kana Rua. Jego przyszłość zależy od wykonania zadania Czas i przypływ (Time and Tide).
 • Jeśli odkryjemy tajemnicę Zrozpaczonej Matki i pomożemy jej ją rozwiązać pośrednio zdecydujemy o jej przyszłym losie. Dokonać tego możemy w ramach zadania Sen i wspomnienie (Dream and Memory).
 • Nasza postać ma także wpływ na przyszłość Niezłomnego (Durance). Wszystko zależy od wykonania zadania Próby Niezłomnego (Trials of Durance).
 • Ważna jest także nasza pomoc w odnalezieniu Persoqa udzielona Sagani. To od tego zależy jak szybko wróci do swojej rodzinnej wioski. Dokonujemy tego w ramach zadania Długie łowy (The Long Hunt).