Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity: Umiejętności poradnik Pillars of Eternity

Umiejętności

Po każdym awansie dostajesz kilka punktów umiejętności, które możesz wydać, by zwiększyć jedną z pięciu umiejętności: skradanie, atletykę, wiedzę, mechanikę lub przetrwanie. Każda z nich odpowiada za wzrost statystyk postaci, możliwość interakcji z przedmiotami czy nowe opcje dialogowe. Stworzony przez ciebie bohater ma na starcie rozdysponowanych kilka punktów, przyporządkowanych do umiejętności, które są polecane dla jego klasy, pochodzenia czy biografii. Podniesienie o jeden poziom danej umiejętności na początku zawsze kosztuje jeden punkt i wzrasta o jeden z każdym kolejnym.

Postać główna powinna specjalizować się w wiedzy, atletyce lub przetrwaniu, natomiast umiejętności takie jak skradanie lub mechanika można zostawić towarzyszom.

Rozważnie wydawaj punkty. Postać powinna specjalizować się tylko w jednej umiejętności. - Pillars of Eternity: Umiejętności - Pillars of Eternity - poradnik do gry
Rozważnie wydawaj punkty. Postać powinna "specjalizować się" tylko w jednej umiejętności.

Skradanie się - dzięki tej umiejętności dasz radę podkraść się do przeciwników, by poznać ich położenie lub po prostu ich ominąć. W trybie skradania wykryjesz ukryte przełączniki oraz pułapki, które będziesz mógł od razu rozbroić. Przynajmniej jeden z towarzyszy powinien mieć wysoki poziom skradania się (najlepiej ten, który pełni w drużynie rolę zwiadowcy, czyli który podąża na przedzie odnajdując wrogów i pułapki).

Atletyka - im wyższy poziom atletyki, tym większa szansa na takie interakcje z otoczeniem jak wspinaczka czy pływanie. Wpływa ona również na czas przemierzania świata gry bez otrzymywania negatywnych modyfikatorów zmęczenia.

Wiedza - wysoki poziom wiedzy przekłada się na nowe opcje dialogowe, szybsze uzupełnianie wpisów w bestiariuszu, a także możliwość używania zwojów podczas walki.

Mechanika - jedna z ważniejszych umiejętności. Odpowiada za otwieranie zamków w drzwiach czy skrzyniach, dzięki czemu uzyskuje się dostęp do rzadkich skarbów czy oszczędza sobie walki z kilkunastoma przeciwnikami. W drużynie powinna być przynajmniej jedna postać z wysokim poziomem mechaniki.

Przetrwanie - umiejętność ta przedłuża działanie jedzenia oraz mikstur. Każda z postaci powinna mieć podniesioną ją przynajmniej o kilka punktów.