Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pillars of Eternity - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pillars of Eternity: Złoto - jak szybko gromadzić? poradnik Pillars of Eternity

Jak szybko gromadzić złoto?

Złoto w grze Pillars of Eternity potrzebne jest przede wszystkim do kupowania przedmiotów u handlarzy oraz do rozbudowywania twierdzy Caed Nua. Jako że nierzadko wymagane są duże nakłady pieniędzy poniżej znajduje się szereg wskazówek odnośnie tego jak można się szybko wzbogacić:

  • Staraj się przede wszystkim wykonywać te poboczne zadania, które są nagradzane dużymi ilościami złota (ich omówienia znajdziesz w opisie przejścia). W szczególności radzę zainteresować się wspomnianymi na poprzedniej stronie poradnika zleceniami łowców nagród. Za zamordowanie wyznaczonego przeciwnika możesz bowiem otrzymać nawet kilka tysięcy monet.
  • Wykorzystuj to, że pojemność skrzyni drużyny jest nielimitowana i zabieraj wszystkie możliwe przedmioty, także te pozostawiane przez przeciwników. Niepotrzebnych obiektów pozbywaj się następnie w trakcie spotkań z handlarzami. Z każdej dłuższej wyprawy można przytaszczyć przedmioty o wartości od kilkuset do kilku tysięcy monet.
  • Jeśli jest to możliwe to próbuj włamywać do zamkniętych pojemników oraz przeszukiwać różne rodzaju skrzynki i inne pojemniki odnajdywane np. w budynkach czy lochach. Musisz się niestety pilnować, bo w wielu przypadkach możesz zostać posądzony o kradzież i zaatakowany. Korzystaj w rezultacie często z trybu skradania, choć w niektórych przypadkach można też odczekać aż z danego pomieszczenia wyjdą wszystkie postacie niezależne.
  • Interesuj się aktywnościami związanymi z remontem twierdzy, dzięki czemu będzie ona wypracowywała coraz większe zyski. Oprócz tego wyczekuj momentów, w których gra poinformuje Cię o możliwości wykonania z poziomu twierdzy dodatkowych przygód. Oddelegowuj do nich nieaktywnych członków drużyny, bo tego typu czynności zazwyczaj wiążą się z możliwością zdobycia dodatkowego złota.